Yu Yu Hakusho (Ghost Files) - Komentáře

Autor

Nadpis

Text

Opiš co je na obrázku   opiš 


10.7.2009 18:12
ale víš co
myslím že tohle nevyřešíme ty a jistě nejsi sám preferuješ co možná nejvíce komplikované dle tebe "chytré" způsoby boje. Já vím že takové způsoby prostě nikdy fungovat nebudou vždycky se něco pokazí a to nejméně 3x, proto preferuji to co je v YYH. Stačí umět rychle hodit kamenem a nepřítele zneškodníš, nesrovnatelně krát rychleji možná to je nudné ale pro mě je to nesmírněkrát uvěřitelnější, přestože v obou show se dějou dost nereálné věci.

Mimochodem vážně si připadám hloupě při těchhle rozhovorech ty si prostě vždycky usmyslíš že někoho druhého musíš za každou cenu přesvědčit o své pravdě i kdyby to mělo trvat 5 let nepřetržité diskuse a nebo když nesouhlasí ho označíš za kdoví co.


Svůj postoj sem snad dostatečně vysvětlil, ty taky jenže ty navíc musíš neustále opakovat že ten můj názor je hloupej protože to co se mi líbí je hloupé a já jsem ještě víc hloupější protože to přeci nevidím a vždy když tě odargumentuju začneš nanovo že přece 400 dílů je větší koncentrace než 100 a podobně.

Tak víš co měj si svojí pravdu zaspamuj to tu nadávkama na YYH a mou inteligenci a co všechno, hřešiš prostě na to že lidi už tě maj po pár dnech dost a raději se s tebou přestanou bavit a ty pak máš pocit výtězství...

Což mě přivádí k tom, že tak možná uvažuješ i v případě opravdového souboje, že bys prostě soupeře utahal kecama a po 20 dílném 10 hodinovém okecávání by se ti soupeř raději vzdal jako v Narutovi :-) no jo ale v YYH, nebo realitě bys dostal ránu do rypáku a bylo by po souboji do 2 minut :D
10.7.2009 17:14
Augustus
no a co třeba za úžasné techniky které tak obdivuješ jsi v narutovi našel?
10.7.2009 17:06
Witcher:
To jsem rád, že příjemným. za sebe mohu říci, že někdy je to otravné, jindy zase poučné.
10.7.2009 17:04
Razere
Ve skutečném světě by stejně tak neexistovaly techniky YYH a Kurama by se zahrádkařením mohl tak maximálně moderovat Receptář, ale o to tu přece nejde.

Naruto je moc vystavěný na efekt a uměle natahovaný, o tom žádná, ale jeho souboje se od YYH liší tím, že v nich jde opravdu o boj, strategii a techniky, nikoli světelné efekty a chlapácké předvádění.

Ty "slavné" souboje v YYH totiž mají jednotné neustále omílané schéma. Ukažme si to třeba na duelu Kurama versus Karasu:

1. Představovačka - oťukávání či drobné provokování klaďase se záporákem. To je docela obvyklé a patří to k utvoření atmosféry.

2. Záporák ukáže, jak moc je drsný. Všichni dělají uh! ach! jé!. Vypadá to, že klaďas nemá šanci.

3. Klaďas to pořádně rozbalí a ukáže, že je ještě daleko drsnější. Teď dostává na frak záporák a všichni dělají uh! ach! jé!

4. Ale záporák se jen tak nevzdává, vytáhne ze sebe vše a ukáže, že je opravdu mega drsný. V této chvíli je již masivně likvidováno okolí a světelných efektů je více než na pouťové atrakci. Když se okolí vyhrabe z trosek tak dělá uh! ach! jé! z toho, že klaďas přežil.

5. Teď již to opravdu vypadá, že klaďas nemá vůbec šanci a dostává brutálně na frak. Nakonec ze sebe ale vyhrabe poslední zbytky sil a předvede se jako hypermega drsný, což nepřítele buď porazí nebo zcela zlikviduje.

To se opakuje s drobnými variacemi neustále dokola. Hele, já vím, že máš rád chlapáky, co si sáhnou až na samé dno, ale když se to opakuje přes 100 dílů.

Zkrátka a jasně, v Narutovi je jakás takás strategie, techniky a protitechniky a hlavně se tam často vítězí hlavou. Někdy čekám na konec nudného souboje protože jsem zvědav, co si slabší strana vymyslí.

V YYH je však hrubá síla přebita vždy ještě mocnější silou a ty efekty kolem jsou prudce přehnané. Na počátku to vzbuzuje emoce, ale pak již je to jen stereotyp. Zkrátka v době YYH bylo faito v plenkách a je to na něm vidět. Není to žádný král, i když se na něj pěkně kouká a může být poučné v tom, jaké byly začátky.

YYH není nijak zářné ani hrozné. Je s Narutem srovnatelné. Má sice méně dílů zato však mnohem méněnápadů i postav a pokud Naruto používá nějaké nápady z YYH (které zřejmě nejsou původní vynález YYH), tak mnohem lépe.
9.7.2009 20:08
Snad nebude vadit kdyz pridam jeden komentar mimo tema, ale musim rict, ze vase spolecne rozepre jsou prijemnym spestrenim jinak misty stagnujicich debat =)
9.7.2009 17:21
jak myslíš
ve skutečném světě by tě nikdo nenechal na něj čučet 20 minut a vymejšlet nějaké legendární strategie založené na ovládání přerostlých žab a podobně.
9.7.2009 17:10
no hlavně
Tam píšeš, jako kdyby YYH bylo best a jeho akční scény lepší než v Narutu, což víme neodpovídá skutečnosti. A nejenom proto, že je Naruto mladší a dělán jiným stylem. Jeho souboje jsou totiž mnohem chytřejší a skutečně propracované, i když by se jim dalo také leccos vytknout. Třeba to natahování nebo spíš scény, kdy protivníci stojí jako tvrdé Y a dlouze na sebe čučí, což má jediný účel. Dopřát Narutovi a jeho kámošům čas na vymyšlení nové taktiky, jak toho nezničitelného borce porazit.

Pořád je to však mnohem vyšší level než Yusukeho souboje, kdy do sebe jenom dva nabušenci mlatí čím dál ničivějšími ranami, až zlikvidují široké okolí a vyhraje ten, který má větší výdrž a ránu.
9.7.2009 16:44
jak si to protiřečí?
čili když má něco o 300 dílů méně je to méně koncentrované? Neztrácíš se v tom nějak ty?
9.7.2009 14:35
ale
Tohle si dost protiřečí s tím, co jsi napsal v recenzi na Naruta:
"Na konec si neodpustím připomenout krále “faito“ žánru
Yu Yu Hakusho ze kterého si Naruto bere tu postavu (génius Shikamaru a jeho ovládání stínů), tu humornou scénku (1000 let bolesti), tu útok (Rasengan). Ne abych říkal, že ho Naruto vykrádá jako třeba Matrix, ale abych jako první anime ke sledování doporučil opravdovou zkoncentrovanou kvalitu čili YYH."
9.7.2009 14:03
Augustus
není to paradox Naruto jak píšeš je srovnatelný, ale má o nějakých 300? dílů zatím víc a to se člověk pak už začíná nudit :)
9.7.2009 13:40
ach jo
Připomínají leda tomu, kdo o baletu nic neví. Prostě tam, kde je Matrix ladný, elegantní a efektní (s propracovanou místy až přehnanou choreografií) je YYH pouze hrubě brutální, jinými slovy bezduché mlácení spojené s likvidací všeho kolem. Hezky se na to dívá, ale brzy to omrzí.

Jinak, nikdo Ti nebere Tvé ujíždění na YYH, co je však nefér, je fakt, že Narutovi jsi dal, kolik jsi dal (a právem) a podobnému seriálu na srovnatelné úrovni vrazíš 100% a vychvaluješ jej do nebes. To je vcelku zábavný paradox a pak se snaž tvářit objektivně.;-)
9.7.2009 13:21
myslím
že jsi si odpověděl sám, scény v YYH nepřipomínají balet :-p
8.7.2009 19:44
dobře
Co je na nich údajně tak skvělého? Když jsi takový znalec, jistě to můžeš vysvětlit, ne?

Mimochodem jako by to zrovna Tebe zajímalo, jestli někdo seriál viděl či ne. Viz Tvá reakce na Protea.;-)
8.7.2009 19:37
zajímavé že ve všech recenzích a to i zahraničních vyzdvyhují souboje jako jedny z nejlepších co kdy v anime viděli.

Jak ostatně i z recenzí tu na FA můžeš vyčíst viděl jsem opravdu hoodně živích akčních filmů a to i asijských tak mě prosím tímto stylem nepoučuj :)

Jinak dobře svůj názor jsi řekl a já na něj odpověděl jen se prosím nesnaž působit přechytřele. Ale alespoň jsi tentokrát seriál viděl :-)
8.7.2009 19:21
zkrátka
Těžiště YYH je v postavách a nikoli soubojích, které jsou docela slabé.
8.7.2009 19:13
ad Matrix
Tvůrci Matrixu se netají tím, že vycházeli z hongkongských akčních filmů, shaolin filmů etc. a není důvod jim nevěřit. V těchto filmech se s trochou nadsázky dá říci, že hrdinové se projdou po zemi jen, aby setřásli z bot pavučiny z běhání po stropě. Nadsázka je tu obrovská a co se týče soubojů, tak tam tyhle věci jsou také. Mimochodem ty filmy a jejich tradice jsou starší než YYH a Matrixu se podobají více.

Nezaměňuj tedy svézbožné přání s realitou. Matrix skutečně přinejmenším v jistých směrech inspirovalo anime, ale novější (třeba Ghost in the shell) a ne nutně v soubojích. Respektive to, co dělá Matrixovské souboje výjimečnými, si nemusel brát Matrix z anime.

Krom toho nechápu, jak můžeš srovnávat závěrečné finále Matrixu s nudným soubojem na konci YYH. Tady nejde o to, zda se někomu líbí či ne. Ony se svým průběhem ani nepodobají.

Jinak agresivní útoky sem přinášíš pouze Ty a to ve chvílích, když Ti někdo rozboří Tvůj oblíbený umělý myšlenkový konstrukt.
8.7.2009 19:04
co chci
Aby ses choval racionálně a nepřeháněl. Pak nebudeš odhánět čtenáře žádné. V recenezi jsi totiž spousty věcí krásně vystihl (např. že hrdina se vůbec nevyvijí etc.) a pak jsi to tak nepochopitelně zakončil. Kdybys tomu dal 70%, vůbec by se rozumný čtenář nemusel zlobit, ani za 80% (i když to by již lidem jako já přišlo trošku nadnesené). Není to špatné anime a vůbec Ti neberu tu radost na něm ujíždět, ale jde o něco, u čeho prostě musíš často kvůli stylu vypínat mozek. Není to tak hrozné, aby se to nedalo přežít a vůbec to nebrání v tom nemít YYH rád. Ale na 100% to zkrátka není.

To chápeš samozřejmě také stejně jako fakt, že soudný recenzent nemůže dát 100% všemu, co se mu líbí jenom proto, že se mu to líbí. Ty to řešíš častým navymýšlením si věcí, které v díle sice nejsou, ale v recenzi dobře zdůvodňují to maximální hodnocení. Do toho spadá spousta neprofesionálních recenzentů. V tomto případě jsou to údajně propracované souboje. Čím propracované?

Já Ti to nadšení neberu, ale neměl bys psát něco, co není pravda. To je celé.
8.7.2009 18:37
ps
tak sem si to kurva vygooglil a z snad 10 prvních recenzí bylo nejhorší hodnocení 8/10
8.7.2009 18:23
a ty jsi zase
odsud doslova odehnal mnoho "normálních" čtenářů a své útoky neustále stupňuješ.

Nevím co chceš odemě slyšet, opakovaně přiznávám že YYH je pro mládež a že ho mám rád tak jako kdybych byl třeba o 10 let mladší než sem.

Samozřejmě že Matrix nestojí na nápadech z YYH, ale některé jeho souboje dle mě ano... samozřejmě že když nemám důkazy typu doslovného přiznání Wachovskejch těžko můžu dělat víc než jen říkat co si myslím. Navíc konkrétně v tomto případě sám aktivně hledám předlohy ze kterých YYH čerpalo a nebráním se konkrétním argumentům, za ty však nepovažuji adresu http://www.taksitokurvavygoogluj.cz/ jak jistě pochopíš.
8.7.2009 17:29
zkus si to najít
Což zrovna těm údajným statisícům fanoušků moc neodpovídá. Znáš adresu http://www.taksitokurvavygoogluj.cz/ ? Zkus si tam o YYH přečíst jiné recenze. Třeba ve Warforu se mi zdálo, že jsou na něj až moc příkří.

Každopádně fakta o těch soubojích nemůžeš popřít a stavět jenom na lidech by nebylo moudré. Třeba spoustě lidí se líbí poslední Star Trek a kvalitu to z něj nedělá.

Navíc spoustu přemýšlivějších čtenářů jsi odsud svým přístupem vyloženě vyštípal.
8.7.2009 17:11
kdo
ostatní má na YYH stejný názor jako ty?

připomínám, že dle hlasování se mnou cca 340 lidí souhlasí
8.7.2009 16:15
ach jo
Vyskakování ze země nepovažuji za dobrý nápad ani pěknou techniku a nikdy se mi nelíbilo. Vytanutí ze stínu či z vody beru, ale tohle již ne. Jinak to je samozřejmě můj názor. Existují i absurdnější techniky.

Jde o to, co si nemyslím zdaleka jen já a co je na YYH vidět, přičemž to úplně odporuje chvále ve Tvé recenzi. Souboje mají nejen málo technik ale jsou naprosto stereotypní a nenápadité. Jasně, občas se tam objeví světlý moment či překvapení, ale ten je za celý souboj obvykle tak jeden. A ještě k tomu je to nepromyšlené.

Třeba takový Naruto je vyloženě překombinovaný, ale YYH mu vytváří přímo opak. Např. ten šikovný trik, kdy se přemístíš za záda soupeře, abys ho mohl udeřit. Jednoduché, efektní, efektivní. Jenže také dost staré, když to použijí jednou, tak beru, ale proti takovému základnímu triku přece musí existovat protitah. Třeba, že když Ti soupeř zmizí z očí, tak jdeš automaticky do úhybného manévru. Nebo Narutem totálně přepoužívaná taktika s klonem. Ale v YYH ve finálním souboji to Yusukeho překvapí úplně stejně jako by to bylo poprvé.

Líbilo se mi to kvůli hláškám a postavám a interakci mezi nimi ale souboje byly pořád stejné. Napochodují tam proti sobě dva borci a buší do sebe ranami s energií menší atomovky. Všechno kolem je roztřískáno v přehnané efektnosti na hardy krom těch dvou bojovníků a jejich spoďárů.
Viz třeba souboj Yusukeho se Shinobuem. Ten rozhodla mega síle versus ještě větší mega síla. Žádné umění, žádné nápady.

Jak můžeš o takových soubojích prohlásit, že jsou propracované? A jak to můžeš srovnávat s Matrixem, který má takřka baletní choreografii?
26.5.2009 20:04
PS: Dokoukáš YYH až do konce?
PSS: Říkám že bylo první možná úplně první nebylo jelikož jsem zatím všechny anime co existují neviděl to říkám jen proto aby jsi mě nezačal obviňovat ze lží.
26.5.2009 20:01
Augustus
Víš já opravdu nevím jak to třeba tobě vysvětlit, ale dovolím si jeden příklad souboje se Sensuiem kdy Yusuke vyrazí z pod země a překvapí ho. Nevím jestli to bylo prvně kdy byla tahle scéna v anime použita, ale já jí poprvé viděl právě v YYH, stejně jako mnoho jiných. Nejde o to že by postavy v YYH měly co nejsložitější a nejneuvěřitelnější techniky jako přenos duše, klonování z čistého vzduchu ale o to, jak používají to co mají (dejme tomu super síla) viz. mnou uváděná scéna.

Ta "technika/techniky!" sama o sobě není nijak geniální stejně jako třeba scéna v Terminátorovi 2 kdy začne rotačním kulometem ničit policejní auta, jenže je tak pěkně použítá, že si jí člověk prostě zapamatuje ve velmi pozitivním světle.

Zde jde o to, že ty a 99% lidí včetně třeba i mě pokud bych věci sledoval opačně už tuhle scénu viděla použitou trochu hůře třeba v tom Narutovi a když jí vidí teď znovu v seriálu který jí měl ale třeba první, nijak ho nezaujme prostě podvědomí ti řekne to už tu bylo a ty si v mysli neasociuješ ten hezký pocit z překvapení...

Ovšem to není jediná věc co u mě YYH zvedá do těch pomyslných pro tebe asi nepochopitelných a přehnaných výšin. Velmi zjednodušeně řečeno YYH bylo první a asi i na několik desítek let poslední anime tohoto ražení které ač nepřinášelo nic v zásadě převratného (nějaké zajímavé duchovní myšlenky řekněme) spojilo v dokonalém poměru, komerční požadavky nutné pro svůj vznik (bez peněz to prostě nejde!) s opravdovým zábavným příběhem který autor psal z lásky tak aby čtenáře v dílčích pasážích nadstandardně zaujmul a o něco třeba v podobě dílčích názorů na přátelství mezi lidmi obohatil.

Na Narutovi který přišel o 10 let později je přesně vidět, že trh ale i autor už ho formoval tak aby co nejvíce vydělal... jak si sám psal má mnoho dobrých nápadů které však soustavně nenaplňuje alespoň v takové míře jako to pro mě a mnoho dalších fanoušků dokázal právě YYH.

YYH mě neotakuizoval nebo jak jsi to psal. Jen jsem ho viděl dříve než zmíněného Naruta, Bleache, Bastarda... všechny ty scény pro mě byly nové. Nicméně i když se teď koukám zpětně svůj názor neměním YYH je pro mě stále tím nejlepším mixem.

K tvím posledním větám říkám, to je věc názoru pro mě jsou ty scény pořád nejlepší právě zde.
26.5.2009 18:58
takže
Ale stejně jsou ty souboje nedopracované a nedotažené. Chtělo by je více promyslet, protože jde v mnoha případech o to samé, přitom se mohli více poučit i z kung-fu filmů.

Takže podle toho, co tvrdíš, nejde o žádný skvost za 100% a revoluční počin, který by ovlinil X dalších včetně Matrixu, ale prostě jen další mírně nadprůměrné bojové anime, které si bere hodně ze svých předchůdců a sem tam k tomu něco přidá, ale jinak nic nového ani zářného pod sluncem? Hele vím, že je to asi jedno ze Tvých prvních anime, které Tě pomohlo přivést k žánru, takže srdeční záležitost, ale musíš kvůli tomu tomuhle dávat 100%? Myslíš, že si je teď s odstupem času opravdu zaslouží?

Bastarda jsem neviděl, ale pokud opravdu tohle anime inspirovalo Matrix či Naruta, což není vůbec jisté (klidně to mohlo být něco jiného), tak následovníci předvedli ty souboje a akční scény mnohem lépe, logičtěji a inteligentněji...nikoli naopak, jak se snažíš tvrdit v recenzi.
25.5.2009 14:34
samozřejmě
že naruto má kolikrát lepší techniky, protože tak jako yyh využil před víc jak 12 lety již existující anime (např toho Bastarda jak už sem se zmiňoval) a spojil je do jednoho krásného celku dělá to samé i Naruto s tím rozdílem že ten se natahuje jak žvejkačka na 300 dílů + trpí dalšíma nešvarama jako je 180 postav pro každého, tohle najštěstí v YYH ještě nebylo v takové míře.
25.5.2009 13:23
mně
Mně se začátek moc líbil (hlavně humor, konfrontace postav etc.) ale fakt nevím, co na těch soubojíš vidíš. Někdo vříská, občas prohodí nějakou hlášku a zuřivě do druhého mlátí. Ten tomu jen velmi výjimečně uhne ale všechno stojí na tom, zda ustojí ránu, která vše kolem ničí s razancí atomovky. Všechno kolem kromě hrdinova stylového oblečku. Krom yusukeho, tomu to občas roztrhne triko. Propracovanější je má i Naruto, což je prostě fakt, stejně jako ten malý počet technik (Na 100 dílů). A co jsem se rozhlížel po netu, tak jsem to nepostřehl zdaleka jen já.
25.5.2009 13:03
a je to
tu :-)

viz. můj předešlý příspěvek z 5.3. :)
25.5.2009 12:39
nechápu
Jen nechápu včem opisoval od tohoto opisoval Matrix. Pokud tím myslíš přehnanost a stylizaci či fakt, že hrdina musí od záporáka dostat předtím nakládačku, která by rozmlátila tank, než začne opravdu bojovat, tak tu bylo již dávno před Yu Yu Hakusho.

Hele, to že Tě něco otakizovalo a máš k tomu osobní vztah, ještě vůbec neznamená, že je to klenost, který něco ovlivnil nebo nedej bože od toho opisuje klasika.
25.5.2009 12:34
zatím
Zatím je to tedy zklamání. Příliš mnoho dílů, nesympatický a nepříliš inteligentní hlavní hrdina, příliš dlouhé, stereotypní, krajně přehnané a nudné souboje, příliš málo technik. Předvídatelné, schématické, málo napínavé. Pofiderní psychologie. Přílišná zaměřenost na boj. Možná je to tím, že je to staré, ale zatím to vypadá na velmi průměrné nebo mírně podprůměrné bojové anime a to se mizačátek tak líbil.:(

1 2 3
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2022
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0286 vteřin