Maria Holic

4.3.13 - Kolmo - Komentáře (2)
Takže, jste připraveni na dávku středního proudu japonského humoru? Chybí vám v poslední době příděl anime u kterého by jste se smáli, až se za břicho popadali? V tom případě je Maria Holic přesně to, na co se podívat. Pokud jsem vás trochu navnadil, čtěte dál.
Tradičně pár údajů na začátek. Jedná se o seriál dle manga předlohy od Endou Minari. Manga začala vycházet relativně nedávno, roku 2006 v časopise “Monthly Comic Alive“.
Svojí anime podobu dostala první řada s názvem Maria Holic v roce 2009 a téměř okamžitě si získala své fanoušky a od dubna roku 2011 se začala vysílat druhá řada s názvem Maria Holic Alive. Animace jsou pěkné, místy však zjednodušené, ale přesto celkem nápadité a zapadající do konceptu. Hudební doprovod je průměrný, ale přesto sedne. Opening a ending skladby neurazí a patří mezi lehký nadprůměr.
Maria Holic
Takže o co se vlastně jedná? Maria Holic je především zaměřená na humor, který asi nepadne do noty všem, ale pokud vás pohltí, už nebudete chtít přestat, dokud to celé nedokoukáte. Žánrově Maria Holic spadá do kategorie shoujo a yuri, avšak hned záhy při sledování prvních dílů pochopíte, že to asi tak vážné nebude. Rozhodně nečekejte scénky, kdy si dvě dívky budou vyznávat pod rozkvetlými stromy lásku za zvuku romatické hudby. Jedná se hlavně o ecchi parodii, která si dělá legraci snad ze všeho co pojem shoujo a yuri představuje.

Během sledování narazíme na hodně parodií jiných anime a mang (Neon Genesis Evangelion, Infinite Stratos, Gundam apod.). Největší pozornosti se zde dostává parodii na jedno z nejklasičtějších klišé co v anime můžeme vidět, jedná se o krvácení z nosu. Naše hlavní hrdinka krvácí z nosu prakticky pořád a stačí jí k tomu opravdu velmi málo a tudíž není nouze o naprosto absurdní scénky, kde “krvácení z nosu“ hraje hlavní roli.

Takže o čem to vlastně je? Příběh nás zavede do církevní dívčí akademie Ame no Kisaki. Hned ze začátku se nám představuje hlavní hrdinka, mladá dívka Miyamae Kanako, která zde byla přeložena v půlce školního roku. Miyamae vždy toužila dostat se na tuto prestižní dívčí akademii, jelikož se zde její rodiče potkali a zamilovali. Po vzoru svých rodičů Kanako doufá, že se jí zde taky podaří najít tu svou pravou, vyvolenou polovičku. Avšak, má to jeden háček, Miyamae je na holky a tudíž se terčem jejího zájmu stanou její spolužačky. Ohledně Kanako je tu ještě jedna zvláštnost a to je ta, že nenávidí muže. Jakmile se jí nějaký muž dotkne, okamžitě dostane kopřivku a celá se osype.
Maria Holic
Hned záhy se Kanako setkává s dalšími hlavními charaktery a těmi jsou Shidou Mariya a její služka Shinouji Matsurika. Kanako se do Mariye okamžitě zamiluje a vše prozatím probíhá idylicky, jak to ve správném yuri anime bývá, celé to umocní ještě letmý polibek, který Mariya věnuje Kanako na uvítanou. Avšak, nic není tak růžové a jakmile se setkává Kanako na dívčí ubytovně s její správcovou, která si s oblibou nechává říkat „bůh“ a vypadá jak malá holčička s kočičími oušky, tak je divákovi jasné, že to asi jen tak obyčejné sladké shoujo nebude. Matsurika, která věrně a oddaně stojí vždy po Mariyně boku a je celkem zamlklá, ale jakmile něco řekne, je to vždy „trefa do černého“ a hodně ji baví „štouchat“ v nejnevhodnější chvíli do Kanako a tím ji dohánět k šílenství.

Celou tuhle komedii nastartuje hned v prvním díle fakt, že Kanako zjistí jednu hrůznou pravdu a tou je, že Mariya je ve skutečnosti převlečený muž. Jelikož se jedná o vnuka bývalé ředitelky akademie a dle její závěti byl povinen v roli dívky poznat život na dívčí škole, aby se tak v budoucnu mohl stát dobrým ředitelem. Dalším faktem je, že ho jeho život v přestrojení neskutečně baví a tím, že Miyamae zjistila, že je to kluk mu nahrálo do karet a tak se nebohá Kanako stává terčem jeho žertíků, pokoušení a hlavně tyranizování, to vše odstartuje spleť mnoha zábavných scének.
Maria Holic
Při sledování se setkáme i s dalšími zajímavými charaktery, není jich mnoho, avšak o to více jsou originální. Jmenujme například kněze Kanae Touichirou, jež je neustále pohroužen v různých myšlenkách a který má opravdovou starost o mladou Kanako. Ta jej však nemůže vystát. Víc o dalších charakterech se již rozepisovat nebudu, jelikož každý je svým způsobem originální a rozepisovat se o každém by znamenalo velký spoiler.

Co říci závěrem? Maria Holic musím doporučit, je to jedno z lepších komediálních anime co jsem viděl. Každý díl jsem hltal a především se hodně nasmál. Maria Holic má zvláštní druh humoru a jak jsem psal v úvodu, nemusí sednout každému, avšak pokud se vám trefí do noty a neodradí vás, užijete si hodně legrace a o zábavu nebude nouze.

70%

Vaše hodnocení: 70%  (3 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0124 vteřin