Dragon Half

9.3.13 - Razer - Komentáře (3)
Potřebujete rozesmát, ale nemáte náladu ani na to anime? Tak to nezbývá než sáhnout po opravdové jednohubce.
To že 90 léta byla zlatou érou už jsem možná zmiňoval, anime Dragon Half je toho dalším i když opravdu drobným důkazem. Nejde tak ani o samotnou kvalitu oněch dvou 23 minutových dílů, ale o fakt že vůbec vznikly a o 20 let později se tak někdo na druhém konci planety dozvěděl o existenci jejich manga předlohy, která vydrží a i pobaví určitě více.
Dragon Half
Ale popořadě, Dragon Half je bláznivá fantasy parodie/komedie, o polodračici Mink, která je stejně jako její neméně podivné kamarádky zamilovaná do populárního zpěváka a zároveň zabijáka draků Dyka Saucera (nebo jak se proboha jmenuje!). Ačkoli jde o fantasy svět Mink má hned v první scéně přenosnou plochou televizi a na obloze občas prolétne jakýsi raketoplán, no a jak jistě správně čekáte to je jen úplný začátek podivností, které se na vás hned začnou hrnout.

Pokud použiju svůj oblíbený referenční bod – Slayers, musím konstatovat, že obrovskou výhodou Dragon Half je to, že začal vycházet v roce 1988, tedy celý rok před nimi a minimálně do 1/4 příběhu mangy musí být vyloučeno nějaké kopírování. Což je dobře, z toho mála co jsem v anime viděl, má onen svět svůj osobitý feeling.

Další zajímavostí, která sice v roce 1993 kdy se anime natáčelo nebyla neznáma, ale ne zdaleka tak běžná jako dnes je experimentování s animací a téměř konstantní přechody mezi “normálními“ a chibi verzemi postav. Všemu nasazuje decentní korunku parodování již tehdy očividně existujícího fanservisu, na jehož přesný popis je i slovo kawai krátké.
Dragon Half
Velká smůla je ona minimální 46 minutová délka, jít o plnohodnotný seriál jistě by se Dragon Half proslavil mnohem více, no ale alespoň teď vím o potencionálně dobré manze – snad je někde k dostání přeložených všech 65 dílů, to se ještě musí zjistit… .

60%

Tak a to je konec dnešní minirecenze na vskutku mini anime – mám totiž pocit, že ačkoli se oficiálně uvádí, že jde o OAV, záměr byl natočit prostě klasické dva pilotní díly.

Mimochodem ending seriálu je také celkem originální.


Vaše hodnocení: 55%  (6 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0128 vteřin