James Cameron o filmu Avatar

14.1.09 - Razer - Komentáře (2)
Zajímá vás na čem tenhle veleslavný režisér pracoval poslední 3-4 roky? Pak čtěte dál...

* Zde aktuální recenze filmu Avatar

Jméno James Cameron má stejný význam pro obyčejného filmového fanouška i Hollywoodského finančního analytika - úspěch. Skoro každý projekt na který tenhle Skot sáhl proměnil ve filmové stříbro podestlané sta miliony dolarů. Terminátor, Vetřelci, Titanic jsou jména která zná snad opravdu každý kdo občas pustí televizi. Různé nabídky se na něj přímo hrnou jmenujme remaky klasik jako Battle Angel Alita, Zakázaná planeta... . Jenže on je skoro všechny posledních několik let zatvrzele odmítá, protože prý pracuje na něčem trikově stejně revolučním jako byl Terminátor 2. Tím něčím má být dokonale fotorealistický 3D film Avatar. Cameron říká už ne žádná jako už žádná skoro, tentokrát nepoznáte kdo je počítačový a kdo opravdový charakter.

Jistě takových slibů už to bylo, ale upřímně řečeno tentokrát tomu poprvé skutečně věřím, tenhle chlapík na to má dost peněz, zkušeností, času i známostí. O samotném projektu není skoro nic známo, něco ovšem přece, takže si to pojďme shrnout.
James Cameron o filmu Avatar
Avatar měl jít do kin původně už za nějaké dva měsíce, ale kvůli postprodukci se dočkáme až na konci roku. Co se týče nějakých fotek, nebo trailerů ví se jen o jednom concept artu viz. první obrázek a pak dvou dalších snímcích z natáčení viz. obrázek č.2.
Co se týče hereckého obsazení vypadá film velmi nadějně vedle mladých a hezkých slečen (Zoe Saldana, Michelle Rodriguez) a svalnatého borce co mohl být novým Jamesem Bondem (Sam Worthington) se ve filmu najde i několik ostřílených herců (Sigourney Weaver, Stephen Lang) + nějaké to digitální překvápko.
Hudba bude očividně sázkou na jistotu - James Horner (Commando, Aliens, Star Trek II a III atd.).
A konečně se dostáváme k srdci každého dobrého filmu, příběhu. Ten by se měl točit právě okolo ochrnutého vesmírného mariňáka Jakea Sullyho (Sam Worthington), který skončí i s několika vědci na jedné džunglí porostlé planetě sužované nějakými hodně závažnými problémy. Jake se sice nemůže ani hnout, ale vědci propojí jeho mysl s experimentálním geneticky vypěstovaným a tři metry velkým :-) Avatarem, který zjevně dokáže dát věci pěkně do pohybu.


V následujícím rozhovoru se Cameron rozpovídá o Titanicu a jiných svých projektech, nejzajímavější jsou pasáže ve kterých vysvětluje, že Titanic který se natáčel 18 měsíců byl oproti Avatarovi procházkou růžovým sadem, to samé Terminátor 2 ve kterém bylo pouhých 42 trikových záběrů namísto nynějších 1700. Na závěr ovšem řekne, že po tom co natočil nehorázně úspěšný Titanic o kterém všichni věděli jak nakonec dopadne si může dovolit cokoli. V téhle větě vidím jediné nebezpečí, aby se totiž rejža nepřecenil a neudělal nějakej velkej renonc, kterej ti "hloupí" diváci dle něj stejně přehlédnou.

Rozhovor nejen o filmu AvatarAktuální trailer

Víte že: Sigurney Weaver se v rozhovoru vyjádřila, že jí práce na Avatarovi velmi bavila a byla ráda, že si mohla zahrát vědecky založenou postavu. Na otázku jestli chce účinkovat v případných Vetřelcích 5 řekla, že o tom neuvažuje.

FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0076 vteřin