Hvězdná brána: Archa pravdy - DVD

1.9.08 - TelemachusRhade - Komentáře (4)
Tak jdu kolem půjčovny a chci si pučit pár filmů na večer a narazím na Akr of Truth. Chtěl jsem vědět jak moc to distributor doprasil, tak jsem si ji vzal. A kupodivu mě to docela překvapilo...
Po protipirátské reklamě, následují znělky studií, dokonce i FOXů a hned potom jde kratičká upoutávka na Continuum - zajímavé - následuje skok do menu. Menu je stylové, neanimované, vkusné a hraje při něm hlavní motiv.
Hvězdná brána: Archa pravdy - DVD
Zajímavá je možnost pustit film s "prelude", tedy desetiminutovým sestřihem hlavních událostí ze sezón 9 a 10, pro neznalého diváka vynikající přehled, sestříhané je to opravdu moc dobře. Prelude má pouze titulky..

Film samotný je obdařen 5.1 stopou jak anglickou tak českou - oba dva mixy jsou stejné, jen česká má klasicky hlasitější dialogy. Obrazový přepis slušný..

Dabing: Film nikdo neuváděl, žádné Bontonfilm ani Archa pravdy, ani jména dabérů - sekvence odehraje celá bez mluvení, stejně jako závěrečné titulky.
Hvězdná brána: Archa pravdy - DVD
A pak to přišlo - oni promluvili! :) Z původní hlasové sestavy zůstal jen Rímský, ale to se není čemu divit - velké černochy mluví už 18 let pouze on :) - a Walter. Zbytek dostal většinou horší dabéry.
Mitchel - Jan Šťastný - primář Frynta z růžovky nebo dabér Nathana Fillion ze Serenity: celkem ušel, mě se líbil víc než Písařík na Nově, ale Broderův nej dabér zůstává Pavel Vondra ve Farscape: PKW
Daniel - Martin Stránský: neumím si vybavit koho teď mluví nebo hraje, ale celkem to i sedlo. Prachař to nebyl, ale ušlo...
Carter - Tereza Bebarová: Nejtragičtější omyl tohoto dabingu - fuj, hnus, brrr, brekeke...
Teal'c - Pavel Rímský: standartně skvělý
Vala - Zuzana Skalická: druhý nejtragičtější omyl tohoto dabingu, Vala je v jejím podání odporná!
Landry - Bedřich Šetena: zbytečně ohromně starý hlas, nesedí.
Tomin - Gustav Bubník - mladý Will Riker :) Nicméně profesionál, takže se mi to líbilo.
Adria - Zuzana Ďurdinová: Průměr - nepřekvapí, neurazí
Doci - Petr Pospíchal: Hodně zajímavá volba, mluvil krásně latinsky a poměrně to i prožíval.
(překlad - Ivan Němeček, dialogy+režie - Petr Pospíchal, výroba - Barrandov)

Ale je to takové hodně odmluvené, moc se ve studiu nepředřeli.
Hvězdná brána: Archa pravdy - DVD
Obal DVD je pěkný, až na český nápis Archa pravdy, který je tam jak pěst na oko úplně jiným fontem. Moc se mi ale líbí vnitřek, kde nalevo je zlatý Oddysey a napravo zlatý disk přičemž na pozadí je modrá super-brána. Very nice. Booklet přítomný není, ale to je jedině dobře..
Hvězdná brána: Archa pravdy - DVD
Bonusy jsou slabé, ale kouká se na ně celkem dobře. Krom komentářů je tam jeden asi 25 min dlouhý Lowdown kde herci a štáb zhodnocují 9. a 10. řadu a co je dovedlo k filmu a strip o SG na Comin-conu. Je odsud možné spustit i výše zmíněný Prelude.

Je to fajn DVD, ale za nějakých 499 bych si ho rozhodně nekoupil, hodnotím 60%

Hvězdná brána: Archa pravdy - DVD

Vaše hodnocení: 83%  (44 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0212 vteřin