X-Men Origins: Wolverine

6.5.09 - Razer - Komentáře (2)
Tři roky uplynuly a na plátna kin se dostal velmi očekávaný a zpravodaji obletovaný prequel původní X mení ságy, Wolverine.
Předem musím říci, že jsem od tohohle filmu nečekal žádné pokusy redefinovat žánr, nebo být nějakým černým komixovým koněm jako Watchmeni. Čekal sem nabručeného Wolverina a spoustu akce okořeněné událostmi, které z něj udělali to čím byl ve tři roky staré filmové trilogii.

A má očekávání se naplnila, Wolverine Origins není ničím víc, ale také ničím míň než dobrým akčním filmem, který nemusí sám sebe parodovat, nebo se pokoušet o podobné dnes tolik populární serepetičky. Osud s hrdinou neustále zametá a když už si myslí že nemůže bejt hůř, přijde další rána, ale na rozdíl od takového moderního Batmana, Wolverine nezačne prožívat krizi osobnosti, ale prostě a jednoduše zatne pěsti a jde dál. Ano je to ohrané, ale poslední tři roky v kinech takhle dobrý hrdina nebyl.
X-Men Origins: Wolverine
Wolverine se nedrží komixové předlohy, říkám to hned na začátku, protože její fanoušci asi budou zklamáni změnou nejrůznějších událostí tak jako byl třeba tvůrce kino titulků.

Film začíná roku 1845, v době kdy je Wolverine ještě dítě. Tehdy zabíjí otce a se svým bratrem Victorem (budoucím Sabertoothem) utíká z domova, aby jak film ve své první třetině krásně ukazuje prošel všemi možnými válkami a speciálním teamem plukovníka Strykera. Tato část filmu bývá v recenzích hodnocena nejlépe, má totiž spád a žádná hluchá místa. Ačkoli zbylé dvě třetiny na sebe takhle plynule nenavazují, nejsou rozhodně špatné, nebo nudné, jsou jen pomalejší. Je v nich také několik opravdu nelogických míst např. ta kde se Wolverinovi vkládá do těla adamantiová kostra působí nedomyšleně (stejně tak následná honička) – doteď nevím jak mohl tímhle způsobem získat své ostré drápy.
X-Men Origins: Wolverine
Na snímku je však vidět, že se alespoň v dílčích pasážích snaží diváka překvapit zajímavou scénou, povedeným suchým vtipem. Samotných akčních potyček je pak více než dostatek, nejsou sice “kulervoucí“, ale rozhodně udrží vaši pozornost, to samé platí i pro příběh odehrávající se z větší části v sedmdesátých letech. Hugh Jackman se totiž většinu času tváří opravdu naštvaně a hraje jak o život (nebo o ty miliony co do filmu vložil? :-) Také Liev Schreiber se v roli “toho“ zlého bráchy cítí jako ryba ve vodě. Ostatní herci neurazí, ale ani neoslní. Hodina a tři čtvrtě tak příjemně uteče a na konci do sebe většina událostí tak nějak dobře zapadne. I když pár věcí vám bude po dodívání vrtat hlavou, snad se vysvětlí v nějakém dalším pokračování, jde například o chování Sabertootha v původní trilogii.
X-Men Origins: Wolverine
Největším nepřítelem filmu tak je fakt, že jde o velice očekávaný prequel a my všichni víme jak to nakonec dopadne, kdo přežije, kdo ne a těšíme se na nějaké úžasné finále a super záporáka, ani jedno se však tak úplně nedostaví, takže ať to neprotahuju.

70%

Motivem pro napsání téhle krátké recenze byl údiv nad tím jak mnoho recenzentů Wolverina odsuzuje jako hloupé vykastrované cosi, přitom ti samí recenzenti se před nějakým časem rozplývali nad ještě horším Spidermanem 3… asi je holt módní na něco přehnaně nadávat a něco přehnaně hypovat, nic mezi tím neexistuje.

PS: Je zajímavé že ty nejnegativnější recenze byly psány po shlédnutí jakési nehotové verze co unikla na internet. Já si počkal a zašel na film do kina, pro které je určen, pokud tedy plánujete nákup DVD, nebo sledování na PC strhněte si z hodnocení 10 procent a dalších 10 pokud jste fandové původního komixu.
X-Men Origins: Wolverine
Víte že: Se v Origins alespoň mihne hodně mutantů z původní trilogie, např. profesor Xavier, Cyclops… .

V některých kopiích filmu nejsou po titulkách dvě, ale hned tři scény? V té poslední je vidět, že Deadpool přežil… .

Vaše hodnocení: 82%  (59 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0127 vteřin