Voices of a Distant Star / Hoshi no Koe

17.6.09 - Witcher - Komentáře (6)
To, že se nedávno recenzovaný snímek 5 Centimeters per Second stal jedním z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších anime filmů již mnoho z nás ví. Makoto Shinkai tím jen potvrdil svou originalitu a jedinečnost.
Již od střední školy se Makoto věnoval kresbě. Po následném studiu na univerzitě v Tokiu se dostal až k práci v počítačové firmě, kde vytvářel videoklipy a grafické návrhy. Firemní prostředí však celkově omezovalo jeho tvůrčí činnost a tak se rozhodl vytvořit ve svém volném čase vlastní film. Jednalo se o kratičký, pětiminutový snímek nazvaný Kanojo to Kanojo no Neko (She and her Cat). Tato prvotina ihned prorazila a získala pro Makota několik festivalových ocenění. Úspěch zmíněného filmu jen dodal “Novému Miyazakimu“, jak bývá Makoto Shinkai často přezdíván, síly do další práce a tak začátkem roku 2002 spatřil světlo světa snímek s podmanivým názvem Hoshi no Koe (Voices of a Distant Star), který výrazně předznamenal tématiku budoucích Shinkaiových děl.
Voices of a Distant Star / Hoshi no Koe
Pětadvacet minut dlouhá podíváná nás zavede do nedaleké budoucnosti roku 2046. Dvojice spolužáků, chlapec Noboru Terao a dívka Mikako Nagamine, nijak nevyčnívají z řady, až na to, že jsou nerozluční přátelé. Jak už to tak ale bývá, jsou jejich propletené osudy znenadání odděleny a oba se tak ocitají daleko od sebe. Zatímco Noboru pokračuje ve studiu, Mikako se stává pilotkou jednoho z robotických stíhačů, kteří brání mateřskou loď na cestách v dalekém a nekonečném vesmíru. Jediným poutem tak zůstává mobilní telefon, jehož rychlost doručování zpráv se však, s neustále rostoucí vzdáleností mezi oběmi přáteli, zvyšuje.
Voices of a Distant Star / Hoshi no Koe
Tato působivá a originální sci-fi romance vás již od prvních chvil nadchne svým jedinečným vizuálním zpracováním, zvlášť uvážíte-li fakt, že celý tento snímek vytvořil Makoto zcela sám na svém osobním počítači. I za tuto relativně krátkou dobu dokáže Hoshi no Koe navodit atmosféru celovečerního filmu, který budete hltat minutu po minutě. Byť se celková působivost nemůže rovnat dříve zmíněnému 5 Centimeters per Second, má i tento snímek své nepopsatelné kouzlo.

80%

Vaše hodnocení: 79%  (15 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0145 vteřin