Vampire Hunter D: Bloodlust - Komentáře

Autor

Nadpis

Text

Opiš co je na obrázku   opiš 


3.2.2009 14:54
Nej!
Vampire Hunter D: Bloodlust je asi nejlepší upírské anime, jaké jsem kdy viděla.
18.10.2007 11:15
Ale ale
Tady se musím Razera zastat. Jednak by mohl Madadajo poněkud ubrat ze své arogance, jelikož např. to, kolik přesně Razer viděl filmů, vědět objektivně nemůže.

Také by mu měl jako tolerantní člověk dopřát alespoň nějakou skulinku těch 10% až 20% odchylky v rámci osobního vkusu.

V neposlední řadě mi přijde jeho argumentace značně nelogická. Jednak nikdo tady netvrdil, že je Bloodlust bůhvíjak originální...pouze, že je to nápaditá variace, což v sobě zahrnuje i povedenou kombinaci prvků různých žánrů. Ano, ty prvky nejsou původní, ale v dané kombinaci ani obvyklé, což dodává výsledné směsi oproti jiným dílům podobného zaměření určitou originalitu.

Možná jsem idiot, ale vážně jsem si v Bloodlustu nevšiml, že by D zachraňoval nějakou ženskou ze spárů upíra. To je přece úplná blbost. Nechci zde spoilovat čtenářům a navíc pokud jsi Bloodlust skutečně viděl, tak víš, že právě s tou ženskou to bylo úplně jinak.

Čímž se zase dostáváme k hodnotě a originalitě Bloodlustu. Záměrně pracuje se schématy žánru, aby pak mnohé následně převrátil (pro méně zkušené diváky dokonce překvapivě) ve stylu Všechno je jinak. Čímž tvoří k těm starým schématům novou variaci a tím je oživuje. Což by se mělo ocenit.
17.10.2007 19:55
Teď se zkus vžít do kůže "obyčejného" člověka co občas hodnotí film (tenhle druh myšlenkově nenáročných snímků zvlášť) dle toho co vidí před sebou na obrazovce a ne dle toho jestli scéna 24 odpovídá výrazovému prostředku westernu... .

Navíc hádat se o 10% v hodnocení opravdu nehodlám kdyby nic jiného tak je to v toleranci osobního hodnocení autora recenze tady na FA.

Lépe ti to nepovím, sám jsem takový ten typ nostalgika, co má rád stará díla, ale zároveň musím brát v potaz že žijeme v jiném století ,)

Opravdu se tvé útočné reakci divím už jen protože jsem narozdíl od 99% ostatních recenzoval starého VHD jako prvního (doporučil ho jako povinnou "četbu") a až po něm hodil recku na VHDB. Fakt se divím proč podobné útočné reakce nečtu i na jiných webech kde se se starým VHD ani neobtěžovali nebo si ho pleto s Bloodlustem úplně :(
17.10.2007 19:47
není co řešit... asi jsi zatím viděl jen tři filmy, oba D a jeden, který je podobný tomu prvnímu...
17.10.2007 19:34
Já ji dočetl do konce, ale nějak pochybuju, že ty jsi viděl oba D až do konce, protože co dělá první D? zachraňuje ženskou ze spárů upíra... co dělá druhý D? odpověz si sám a pak tady mluv o nějakých inovacích? asi to máš trochu popletené, a chceš invenci? někde si přečti základní výrazové prostředky žánru westernu a pak se na první díl podívej znova, a druhý díl pouze vykrádá to tady a to tam, bez špetky invence...
17.10.2007 19:18
Ne opravdu nemohu protože pak bych udělal to z čeho si mě NEPRÁVEM nařknul tedy z tupého převyprávění děje víš? Možná už je ta fráze tak zažitá, že si recenzi ani nemusel pořádně číst abys ji použil, žeano?

Chápu, že jsi nejspíš hardcore fanoušek prvního dílu kterej nenavídí díl druhej avšak me už fakt nebaví neustále obhajovat svá hodnocení smiř se s tim, že já to vidim takhle ta variace je skutečně dobrá zatímco původní D je bez JAKÉKOLI invence za to sem přidal 10% a za tu grafiku dalších 10 (A kdybys recenzi na bloodlust dočetl až do konce zjistil bys, že je tam něco o procentech 80 ti za dalších několik let).
17.10.2007 19:13
První díl má příběh téměř stejný jako druhý, co se stalo za těch 16 let originálnějším? :)
17.10.2007 19:09
Ach ouvej ach ouvej
jeden v tom vidí filozofické myšlenky druhej v tom vidí čokoládovu polevu pak si ještě zanadává na recenzi hm hm hm :)

Variace příběhu je originální to mi nikdo nevezmete, oproti prvnímu dílu rozhodně.

A pokud ti není jasné proč sem dal devadesát snad by sis mohl přečíst recenzi na stará VHD kde vysvětluji proč dostal 70 dle mého celkem slušně, zde jsem se zaměřil na to co je nového oproti staršímu bratříčkovi a a proč sem dal těch 20 navíc.
17.10.2007 18:58
Mluvit tady o originálmí námětu honby na upíra je hloupost, většina upírů je dřívě či později pobita sedláky s vidlema a pochodněma, když to řeknu nadneseně. A kouzelné zpracování z tohoto filmu dělá víc pohádku než strašidelnou podívanou plnou napětí, ona krása animace úplně pohřbila hororový prvek prvního dílu, takže druhý díl je jen a pouze ve smyslu chléb a hry... ani špetka něčeho nového, jen krásný hábit s polevou, ale bez náplně uvnitř... jo a dát tomuhle filmu 90% po recenzi, která neřekla skoro nic nového (vyprávět o ději umí každý), je k smíchu
9.10.2007 20:20
Augustus: nespoiluj čtenářům :)
Na těch myšlenkách se asi neshodneme holt každej sme asi trochu jinde (což je mimochodem zcela normální) a to co jednomu připadá jako něco "nového neokoukaného" se druhému jeví jako takový ten standard dobrého dílka, ještě k tomu jak sám říkáš na druhé koleji.

Nicméně v té variaci se shodneme, ano jedná se opravdu pouze o jednoduchou zápletku jak sám píši. Ale ruku na srdce "variaci" originální, alespoň v mích očích rozhodně. Od tohoto žánru já osobně neočekávám žádné příběhové krkolomnosti.

A na kouzlu zpracování se shodneme rovněž, vždyť to tam nahoře píši :) zde se ta příběhová variace s provedením prolíná ještě s originálním světem a celé to působí zajímavě.
9.10.2007 17:39
Pozor
Zkušenosti s lidmi mne naučily, že popírat lze prakticky cokoliv, i kdyby to byla pravda naprosto očividná a přímo bijící do očí.;-)

Obávám se, že např. zrovna já jsem toho názoru, že myšlenky v Bloodlustu jsou vyjádřeny optimálním způsobem vzhledem k žánru i zaměření filmu. Sice jsou naprosto zřetelně na vedlejší koleji, ale i ta je nedílnou součástí příběhu i atmosféry filmu. Možná Tě to překvapí, ale ony "myšlenky" a způsob jejich vyjádření patří mezi to, čeho si na Bloodlustu nejvíce cením.

Také jsem četl pár recenzí na Bloodlust, také mne některé formulace pobavily. Ale obávám se, že jsme si příliš nerozuměli. Pokud jsem to pochopil správně, tak daní recenzenti oněmi slovy o plytkém příběhu mysleli právě variaci na v žánru dosti využívaný motiv pronásledování prchajícího upíra střihnutého romancí mezi člověkem a upírem. Což Bloodlust omezuje pouze na nápaditou variaci na mnohokrát ohrané téma. Její kouzlo však tkví ve zpracování.;-)
7.10.2007 10:59
Augustus
"Takovou" honičkou byla myšlena ta co jsem hned následně vylíčil tj terminátor, žoldáci-transportér, upír, třešinka .) A ne tedy obyčejná honička upíra. Pokud tu už i to bylo omlouvám se za svojí neznalost. /Snad nepíšu tak nesrozumitelně :( /

Hlubší myšlenky, volil jsem při psaní recky slova a zmínil, že myšlenky tam jsou, ALE a to nemůžeš popírat jsou podány velice špatně a spíš jen tak mimochodem. Celé to pak může zavánět spíše kýčem a snahou je tam nějak vecpat než něčím originálním. Tedy alespoň pro mě. To nesnáším, ale právě proto že jde o druh filmu o jaký jde tomu nepřikládám valný negativní účinek jak je i na finálním hodnocení znát.
7.10.2007 10:06
Pár připomínek
Jednak se obávám, že podobná honička již tu nejednou byla. Přinejmenším v bibli uměleckého moderního vampyrismu Stokerově Draculovi. Potom bych s výroky o absenci hlubších myšlenek byl také trochu opatrnější. Nejsou sice hlavní náplní a ve filmu jsou nadhozeny jakoby mimochodem, ale rozhodně by se našly. Samozřejmě chápu, že by se dalo snadno polemizovat nad tím, co je a není hlubší myšlenka (již ze své podstaty velmi relativní termín). Každopádně by se podle mého názoru v Bloodlustu daly najít myšlenky daleko hlubší než v nemálo jiných mnohem vážněji se tvářících počinech.

1
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2021
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0466 vteřin