Vampire Hunter D: Bloodlust

3.10.07 - Razer - Komentáře (13)
Šestnáct let poté co spatřila světlo světa první filmová adaptace ze světa Vampire Hunter D, se nedočkavým divákům představilo ještě o třídu lepší pokračování Vampire Hunter D: Bloodlust, natočené na motivy třetího Kikuchi(ho) románu Štvanice na démona (Demon Deathchase). Předem prozrazuji, že je rozhodně na co se těšit… .
Kdy sledovat: Až jako druhý film po Vampire Hunter D z roku 1985, minimálně budete mile překvapeni o kolik se zlepšila vizuální stránka.

Ještě nyní v roce 2007, tedy po 6 letech od své premiéry jde totiž po vizuální stránce dost možná o nejlepší upíří film vůbec. Nenechte se zmást, žádný hraný Van Helsing, nebo Underworld na Bloodlust nemá ani v některém jiném ohledu. Bloodlust je překonává o kus úplně ve všem. Hlavní devizu v podobě propracovaného pozadí a komplexního světa už jsme si představili minule, až na některé rozdíly oproti románu jako je přítomnost křížů se v tomto ohledu naštěstí nic nezměnilo.
Vampire Hunter D: Bloodlust
U původního jména románu a námětu Bloodlustu se trochu pozastavím, protože mě osobně přijde stejně geniálně jednoduchý jako pojetí celého Vampire Hunter D světa, které jsem vychvaloval minule. Zběsilá štvanice silného upíra prchajícího přes velkou část fiktivního světa je, nebo alespoň v době kdy román vznikal byla originální, taková honička upíra tu prostě ještě nebyla! Proto jsem se musel při čtení 3 z 5 českých recenzí jen potutelně usmívat, v každé se totiž skvěla úplně stejná, neopodstatněná věta o ohrané zápletce.

Zápletka je sice velmi jednoduchá, nicméně ne ohraná. Ve chvíli kdy máte v příběhu jako hlavního hrdinu, nemluvného terminátora všeho nelidského, skupinu nájemných žoldáků v obrněném transportéru, šaramantního upíra na útěku s obludným doprovodem a jednu červenou třešinku nakonec, vážně nevíte, kdo je opravdový hrdina, nebo komu vlastně fandit! Příběh nebudu dále rozvádět, úplně vám stačí vědět, že dává smysl a pořádně odsejpá.
Vampire Hunter D: Bloodlust
Grafickou stránku jsem už naťuknul o několik odstavců výše, po shlédnutí filmu jistě uznáte, že jsem nepřeháněl. Před šesti lety se jednalo o úplné grafické orgie, animace se nám pomalu dostává do fáze kdy už není moc co vylepšovat, takže v tomhle ohledu Bloodlust stárne mnohem pomaleji než jeho bratříček, jen si film pusťte a uvidíte! Hudba je nadprůměrná, ale rozhodně ne nic extra. A pokud mohu soudit, tentokrát se povedl i anglický dabing postav.
Vampire Hunter D: Bloodlust
Vampire Hunter D: Bloodlust nenese hlubší poselství, respektive nese, ale ta už jsou bohužel zabalena do ohraných patetických frází, a vůbec finální gradace jakou bych od tak slibně rozjetého filmu očekával se koná jen napůl. S tím souvisí i pro podobný film klíčový prvek jménem akce. Nevím, možná už jsem příliš zmlsán jinými filmy, ale pokud nedostanu spolu s dech beroucí scénou, ve které padají k zemi kamenné sloupy, nebo stoleté stromy taky trochu logiky, invence, pohledu do hrdinova nitra, nejsem spokojen. Bloodlust žádné takové ambice nemá, kolikrát se dokonce spokojí s prostým střihem po kterém následuje pohled na mrtvého soupeře. Všechno sice bouchá, vzduchem létají tisíce šípů, nože v rukou jednoho žoldáka si nezadají s cirkulárkou, obyčejné věci morfují ve vražedné bodáky, ale jakékoli vysvětlení, proč všechno bouchá, jak mohl jeden člověk vystřelit 1000 šípů naráz, jak fungují “rotační“ nože, nebo proč mofující bodáky dotyčné nedorazily když mohly, úplně chybí.
Vampire Hunter D: Bloodlust
Vampire Hunter D: Bloodlust
Ale ve výsledku Vampire Hunter D: Bloodlust rozhodně stojí za shlédnutí, svižný děj, zajímavá, ale stále jednoduchá zápletka, větší množství postav a úžasná podívaná nejen při bojových scénách vynahrazují kvalitní akční prvek a absenci neotřelých, hlubších myšlenek. Bloodlust je prostě dobrý oddechový film na který se můžete podívat když přijdete unavení z práce, ale stejně tak dobře i v neděli dopoledne, v tom je jeho síla. Takže za 90, i když za pár let až technicky ještě více zastará nedostane od nikoho víc jak 80.

90%

Víte že: Byla jako první namluvena anglická zvuková stopa, následně čínská a až nakonec japonská, což je u anime skutečná rarita?
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vaše hodnocení: 92%  (87 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0144 vteřin