Red Faction

25.5.11 - Blesk - Komentáře (13)
Připravil jsem si pro vás recenzi poněkud starší hry z roku 2001 od legendárních studií THQ a Volition, recenzi na Red Faction.
Red Faction je klasika, která ve své době vynikala především zničitelným terénem (jdou zničit celé metry terénu a lze tak dobře taktizovat) a vůbec novátorským přístupem k hratelnosti, tvůrci se nad její grafikou a modely dost trápili a snažili se ji udělat co nejlépe, což se jim také podařilo a i přes své stáří se za svou grafiku, ale hlavně hratelnost nemusí nijak výrazně stydět ani v porovnání s nejnovějšími FPS tituly.
Red Faction
Hra má standardní počet herních možností, můžete zkusit multiplayer - hrát proti jinému hráči, nebo proti počítači, nebo si zahrát kampaň, nebo si zkusit nejprve trénink.

Samotný příběh se odehrává v ne příliš vzdáleném vesmíru a budoucnosti na planetě Mars (oblast Ultor).
Hlavním hrdinou příběhu je mladý muž Parker, nováček, který právě dokončil tvrdý výcvik u trenéra Orion frakce Red Fraction, kde se naučil bojovat, řídit různá vozidla, zacházet se zbraněmi a byl poslán do dolů na Marsu jako horník.


Samotný děj hry začíná v okamžiku, kdy strážci dolů začnou vzpouru a brutálně začnou zabíjet všechny naprosto bezbranné horníky. Strážci samozřejmě používají hned od začátku veškerou svou techniku - zbraně, jednotky i stroje a horníci, kteří většinou byli neozbrojeni jsou oproti nim bezbranní.

Parker to viděl a stal se svědkem a podle všeho jako jeden z mála i přežil, protože měl naštěstí dobrý výcvik a uměl zacházet se zbraněmi a tak se rozhodl, že se pustí do zachraňování dělníků, kteří ještě možná žijí, do pomsty strážcům a hlavně odhalení toho co mají v plánů a proč to všechno udělali.
V této úloze vám pomáhají Hendrik profesor a počítačový, systémový expert a Eos, vůdkyně Red Faction, oba dva vám budou během hraní hry pomáhat a radit.

Celý příběh vám neprozradím…, vždyť sami uvidíte, nebudete litovat, protože je fakt dlouhý, zajímavý a dost akční.
Red Faction
Rozpis Zbraní a prostředí:
V hře je množství zbraní, hlavně těch výbušných, některé, však musíte najít na skrytých místech.
Zbraně Horníků: 12 MM Pistol (Obyčejná Pistole také s tlumičem), Riot Shield (Neprůstřelný Štít), Control Baton (Elektrický Paralizer)

Zbraně Strážců: Control Baton, Riot Shield, 12 MM Pistol, Submachine Gun (Rychlopalný lehký Samopal), Automatic Shotgun (Automatická Brokovnice), Assault Rifle (Bojový Samopal), Sniper Rifle (Sniperská puška), Remo Charge (Výbušnina), Flame Thrower (Planenomet), Grenade (Granát), Rocket Launcher (Raketomet)

Vzácné, Tajné Zbraně: Rail Driver (Laserová Puška), Precision Rile (Precizní a rychlá odstřelovací puška), Heavy Machine Gun (Těžký Kulomet pro pěchotu, i pro vozidla), Fusion Rocket Laucnher (Těžký Jaderný raketomet)

Horníci mají červené uniformy a obleky a málokteří jsou vůbec ozbrojení, právě oni těží různé nerostné, ale vzácné suroviny a zkoumají různé terény.
Používají při práci i nějaké stroje např. na přepravu vodou malé loďky, nebo roboty, kteří probourávají stěny a hledají nerostné suroviny. Právě toho můžete často při svém postupu využít ke zkrácení své cesty!

Pak jsou tu Ultor Guards (Strážci Ultoru), kteří mají modrou uniformu, jsou často ozbrojení velkým a dobrým arzenálem zbraní a jsou dobře cvičení na boj.
Pak jsou tu Ultor Guards (Strážci Ultoru), který mají modrou uniformu, jsou často ozbrojení velkým a dobrým arzenálem zbraní a jsou dobře cvičení na boj, jejich úkolem je oficiálně chránit Horníky.
Strážci mají velký počet jednotek a ozbrojených sil a to se ještě nepočítají těžce obrněné a útočné vozidla jako Tanky, Terénní Auta s kulomety, Útoční Roboti a Ponorky.
Red Faction
Co říct závěrem? Snad jen to, že i přes to, že sem poměrně mladý a Red Faction hrál jen před pár lety jsem si ho užíval stejně jako třeba Razer, který ho hrál před 10 lety při jeho uvedení na trh. Hlavní výhodou je opravdu bezproblémová hratelnost podtržená dobrým příběhem a hlavně rychlým spádem, díky kterému se nebudete nudit ani chvilku. Red Faction není sice ani zdaleka takovou legendou jako třeba Unreal a neřadí se mezi úplnou špičku, nicméně jako zábava na jeden víkend je víc než fajn, protože dobrých FPSek není nikdy dost ani v dnešní době fotorealistických grafik.

Proto za

70%

Vaše hodnocení: 81%  (14 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0121 vteřin