Stepmania

11.5.08 - kolmo - Komentáře (4)
Původně jsem přemýšlel jestli se mam do tohoto članku vůbec pustit, jelikož je na webu celkem dost stránek věnující se této hře ale protože mne tato “hopsačka“ celkem dost chytla rozhodl jsem se ze to nenechám jen tak a napíšu něco málo o této parádní hře pro Fox Axe.
Tak jako první bych měl vysvětlit o co jde, Stepmania je taneční hra na motivy Dance Dance Revolution (déle už jen DDR), hry pocházející s Japonska ve kterém je opravdu velmi oblíbena. Původně byl DRR pouze hrou v podobě automatů, později se začala prodávat i jako samostatná hra do domácnosti, jak na PC tak i pro konzole, největším producentem těchto tanečních her bylo Konami, které se na podobné hry specializuje dodnes.
Stepmania
O co se tedy přesně jedná? Základem je taneční podložka tzv. Dancepad, bez které by to prostě nešlo (Stepmania se dá hrát i pomocí klávesnice, ale není to ono). Podložky se dají sehnat v různém provedení, ale základem jsou hlavní směrové tlačítka (nahoru, dolu, doprava, doleva) a tlačítko start a select. Další částí je samozřejmě samotná hra Stepmania, která je výhradně na PC a zdarma se dá stáhnout na www.stepmania.com jedná se o free program. Samotná základní verze nenabízí nic zajímavého, proto si musíte stáhnout i moduly s různými skladbami a motivy, takže zjev Stepmanie si můžete nastavit podle sebe nebo tak aby vypadala co nejrealističtěji, nebo se lišila od původního DRR. Podložku lze zakoupit v některém z internetových obchodů zhruba za 750 Kč, pokud mohu poradit doporučil bych vám GameExpres osobně od nich objednávám a neměl jsem žádný problém, tím nechci dělat žádnou reklamu ale pouze poradit. Navíc k podložce dostanete zdarma CD s programem Stepmania a k tomu ještě různé skladby a motivy pro hru samotnou, takže se nemusíte zabývat sháněním přes internet ale jednoduše máte vše na jednom CD.
Stepmania
K samotnému obsahu Stepmanie, jak jsem již psal jedná se o taneční hru, takže základem jsou hlavně skladby. Repertoár je celkem velký, opravdu, na Stepmanii se dá sehnat mnoho, především “namixovaných“ skladeb, hlavně ale j-pop, který já osobně zbožňuji, ale nebojte pro vás co j-pop nemate rádi je na internetu k nalezeni mnoho jiných skladeb, ale mě osobně se nejlépe hopsá na pravě tyto mixy. Menu je dosti jednoduché a v nastavení (options) si vyberete vše tak aby vám hra samotná vyhovovala, takže tímto se zabývat nebudu.

Přes menu až k výběru skladby a zvolení obtížnosti se vám spustí nahrávací okno a po chviličce čekání se zapne samotná skladba, na obrazovce začnou běhat šipky podle kterých musíte na podložce skákat, musím uznat že většina skladeb se opravdu drží v rytmu šipek a tím pádem se dá krásně vystihnout rytmus a tím i samotné řádění na podložce.
Co se mi opravdu líbí je možnost si v options spustit tanečníka, který na pozadí tančí společně s vámi, bohužel ne podle toho jak máte skákat vy ale i tak je to pěkné zpestření.
Stepmania
Nejlepší na této hře je i to že můžete hrát ve dvou, pokud máte dvě podložky nic vám nebrání to rozjet se svými přáteli a tím si udělat opravdu zajímavý večer. Nutno dodat že podložka je opravdu bytelná a celkem dost toho vydrží tudíž se nemusíte bát nějakého většího řádění svých kamarádů.

Pokud vlastníte Playstation2 tak nedávno vyšla podobná hra právě na konzole s názvem Dance Faktory a jelikož PS2 vlastním neodolal sem a i tuto hru si pořídil, takže mohu zasvěceně napsat i něco málo o ní. Při koupi hry dostanete v krabici i taneční podložku, takže nemusíte objednávat zvlášť, Dance faktory obsahuje 5 základních skladeb, což je opravdu velmi málo, ale disponuje jednou super věcí a tím konverze vlastních audio CD. Funguje to tak že do konzole vložíte své audio CD a hra vám všechny skladby na něm zkonvertuje na taneční kroky, poté už stačí jen spustit skladbu co máte rádi a hopsat. Bohužel nevím podle čeho se kroky konvertuji ale u některých skladeb se mi stávalo že neseděli do rytmu a tudíž se podle nich nedalo hopsat, což je opravdu dost zásadní problém u taneční hry. Jelikož má Dance Faktory oproti Stepmanii opravdu velmi mnoho nedostatků udělím jí hodnocení zvlášť a to za slabých.

50%
Stepmania
Závěrem bych chtěl doporučit, než investujete peníze do nějaké podložky vyzkoušet Stepmanii na klávesnici. Jedná se opravdu o zajímavou hru, kterou byste měli rozhodně zkusit když už ne kvůli onomu hopsání, tak kvůli parádním J-pop mixům, především z mnoha známých anime. Za sebe proto nemohu proto jinak než za

100%

Razer DDR neholduje takže tady opravdu nemůže moc co soudit, budeme proto věřit Kolmikovi.

Vaše hodnocení: 92%  (84 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0149 vteřin