Command & Conquer 3: Tiberium Wars

27.6.09 - Razer - Komentáře (4)
Westwood Studios jsou sice už nějaký ten rok pod drnem, ale série Command & Conquer je stále při síle. Nebýt Generals už by ti mladší z hráčů ani nevěděli co tahle značka ve své době pro RTS žánr znamenala.
Po několikaletém suchu se však v roce 2007 dali věci znovu do pohybu a komerční producent her EA (Electronics Arts), který získal licence vydal přímé pokračování her Tiberian Dawn (1995) a Tiberian Sun (1999) jménem Tiberium Wars.

A hned říkám, Tiberium Wars se povedlo, přestože sem se k nim dostal až teď, grafika kterou před dvěma lety vynášeli recenzenti do oblak je stále na vysoké úrovni a nechybí ani to hlavní co přineslo jeho předchůdcům takový úspěch, tedy hratelnost. Žádná snaha o revoluci, nebo alespoň evoluci RTS žánru se tedy v žádném případě nekoná, ale to nevadí, někdy něco funguje tak dobře, že není možné to dost dobře měnit a komerčně uspět viz. taková RTS Perimeter o které se zde brzo také dočtete.
Command & Conquer 3: Tiberium Wars
Příběh se nám posunul o nějakých 17 let kupředu oproti minulému dílu, je rok 2047 a GDI (Global Defense Initiative) a NOD (Brotherhood of Nod) stále zápasí o světovou nadvládu nad ne už tak novým zdrojem energie a surovin, o tiberium. Tiberium má však i vedlejší a mnohem zhoubnější vlastnosti, má tendenci doslova požírat krajinu. Země se tak v posledním půlstoletí dramaticky proměnila. Některé její části jsou zcela neobyvatelné a označují se jako červené zóny, většina zbytku povrchu je zamořena o něco méně a je možné zde žít, jde o žluté oblasti a těm vládne NOD pod vedením geniálního a zvrhlého vůdce jménem Kane, který se chce za pomoci tiberia povznést na novou úroveň bytí… . Jen nějakých 10-20 procent povrchu Země je stále nedotčených a těm stejně tak jako orbitě planety vládne GDI.
Command & Conquer 3: Tiberium Wars
Kampaň začíná za GDI ve chvíli, kdy NOD překvapivým útokem zlikviduje její hlavní řídící středisko, vesmírnou stanici Philadelphia a zahájí globální invazi na modré zóny pod kontrolou GDI. Hráč se ujímá role polního velitele a záchranou Pentagonu – posledního velkého armádního operačního střediska začíná jeho kampaň za znovunastolení starého světového řádu… .
Kampaň za NOD sleduje události z jiného úhlu, jako mladý terorista musíte nejprve připravit útok na Philadelphii a pak se pokusit ubránit Kanův chrám v Sarajevu. Hra obsahuje ještě třetí kampaň za mimozemský druh Scrinů, ale ta je už o poznání slabší (například jejich jednotky jsou hůře navržené a hratelnost jde dolů).

Od minulých dílů se posunula zase o trochu kupředu i filmová stránka hry, ano čtete správně, filmová stránka, Command & Conquer 3: Tiberium Wars obsahuje okolo hodiny video sekvencí které se vám přehrávají vždy po dokončení mise a jelikož jsou mise krátké tj. tak maximálně na 10-20 minut a pokaždé trochu jiné (někdy vážně nemáte početní převahu), hrajete vlastně jakýsi interaktivní film. Příběh ač není nikterak originální si vás tímhle způsobem zaháčkuje. A když vás z “béčkových“ kulis přesvědčují herci jako Michael Ironside, (Starship Troopers, Total Recall…), Jennifer Morrison (Dr. House), Grace Park (Battlestar Galactica), Tricia Helfer (Battlestar Galactica), Josh Holloway (Lost) o nutnosti dohrát ještě tu jednu další misi jen těžko se odolává, vždyť to bude trvat maximálně 15 minut… . Mimochodem Josh Holloway by měl dostat nějakou postavu teroristy ve skutečném filmu již dlouho jsem neviděl žádného herce aby si roli takhle užíval.
Command & Conquer 3: Tiberium Wars
Tohle se prostě chlapíkům z EA povedlo, při srovnání třeba právě s velmi originální RTS Perimeter je vidět že pro většinu lidí je jednoduchá, ale precizně dávkovaná zábava lepší než úmorné hodiny trvající mise bez dynamických událostí a nejrůznějších překvapení.

Tvůrcům se také podařilo zapracovat moderní trendy a nápady jako třeba jetpacky u některých speciálních jednotek (Warhammer: Dawn of War) což jistě oživilo hlavně multiplayerovou část hry.
Command & Conquer 3: Tiberium Wars
Takže suma sumárum, pokud si chcete vyčistit po práci hlavu, máte chuť na “strategii“, ale přitom se chcete také pobavit je Command & Conquer 3: Tiberium Wars jasnou volbou, jde o herní obdobu povedeného filmového Blockbusteru.

80%

Tohle by vás mělo navnadit - Tiberium Wars video klip.

Vaše hodnocení: 83%  (11 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0306 vteřin