Star Wreck: In the Pirkinning

3.7.07 - Razer - Komentáře (8)
Kdo by ho neznal, lamače dívčích i mimozemských srdcí, kapitána Jamese T. Kirka. Testosteronem nadopovaného cowboye 23 století, velitele hvězdné lodi Enterprise. Muže, který svým úsměvem a hbitou pěstí rozšiřoval utopické ideály Star Treku mezi obávané Klingony, lstivé Romulany a neméně nebezpečné obyvatele planety Země, už před více jak 40 lety. Všechno se ale stalo úplně jinak, Kirk je ve skutečnosti Pirk a narodil se ve Finsku… .
Protože snímek je spíše parodií než vážným dílem, pojmu článek také tak a poodhalím v něm něco ze samotného děje.
Star Wreck: In the Pirkinning
Star Wreck: In the Pirkinning není režisérským ani hereckým debutem Samuli Torssonena (hraje Pirka), to je vidět hned na první pohled. Film působí téměř profesionálně, a protože má na co navazovat začne příběh pěkně odsejpat hned zezačátku. Nemusíte se ale bát, do děje se snadno vpraví i ten kdo předešlé díly neviděl. Ze začátku se všechno točí okolo Pirkova všedního dne tady na Zemi, při prvních scénách se mi na tváři rozzářil spokojený úsměv, kapitán totiž na konci minulého dílu skončil v současnosti. Primární směrnice je primární směrnice, jenže být najednou obyčejným nic s malým n se slavnému veliteli začalo brzy zajídat. Pak, jednoho dne se to stalo, Pirk řekl dost! Svolal starou posádku (Infa, Mr. Dwarfa, Mr. Fukova, Šityho…) přesvědčil ji o nutnosti vybodnout se na základní směrnici a pozvednout technologickou úroveň planety, samozřejmě pod jeho velením.
Star Wreck: In the Pirkinning
Po několika letech už tenhle zakomplexovanej týpek vládne celému světu, pěkné slečny se na něj až podezřele moc lepí a Země je mu malá. Vydává se proto i se svou mocnou flotilou vzhůru k nekonečným neprozkoumaným vesmírným obzorům, aby jeho obyvatelům ukázal tu správnou cestu k osvícení, nu a když nebudou chtít, tak je osvítí phaserem pěkně hned :)

Flotila se dostane bílou dírou do alternativního vesmíru a je konfrontována s velitelem tamní základny Babylon 13, Sherrypiem. Pravá zábava začne až při tomhle střetu titánů. Star Wreck má navíc ten správný konec říznutý řádnou dávkou černého humoru. Na speciální efekty které tu uvidíte bude chvíli nevěřícně zírat. (Jsme v kategorii fan filmů kde náklady na výrobu celého filmu nestačí u velkorozpočtových snímkům ani na svačinu pro štáb.) Vyrovnají se mnoha scénám ze starších Star Treků o Babylonu ani nemluvě.
Star Wreck: In the Pirkinning
Totiž, aby mohl být celý projekt vydán na dvd byly nedlouho před dokončením všechny speciální efekty zahozeny, přerenderovány a premiéra se musela odložit. Naštěstí v roce 2005 jsme se přece dočkali. Star Wreck: In the Pirkinning se stal nejúspěšnějším finským filmem vůbec, následoval velký úspěch nejen v řadách pravověrných fanoušků sci fi (k dnešnímu dni bylo jen prostřednictví internetu staženo něco okolo 5 000 000 kopií). Star Wreck byl vysílán na celostátní finské televizi a nedávno se dočkal Imperiální edice ve které byly speciální efekty znovu kompletně předělány.

Tvůrci Star Wreck: In the Pirkinning s filmováním nepřestali, důkazem budiž skorem dokončený projekt Iron Sky. O čem je? Roku 1945 utekli nacisti na odvrácenou stranu měsíce, v roce 2018 se vrací zpět. Osobně se už nemůžu dočkat.
Star Wreck: In the Pirkinning
Star Wreck: In the Pirkinning - Oficiální stránka, hned se vám na ní pustí trailer k Imperiální edici.

Star Wreck: In the Pirkinning - Našel sem namísto bittorentu co je na oficiálních stránkách, velice rychlej directdownload včetně českých titulků.

V kategorii fanouškovských sci fi filmů nemá z hlediska úspěšnosti Star Wreck: In the Pirkinning obdoby, několik projektů se mu přibližuje, další ho v mnoha ohledech předstihují. Ovšem celkově na něj jako fanouškovský celovečerní komediální sci fi film nestačí nic co znám.

80%

Další projekt Iron Sky
Iron Sky - Oficiální stránka
Iron Sky - Teaser (bohužel bude funkční prý až za 2 měsíce)

Vaše hodnocení: 91%  (15 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0141 vteřin