Star Trek: XI

1.7.09 - Razer - Komentáře (37)
Včerejší Mvekův článek mě podnítil k tomu napsat, krátkou recenzi na Star Trek 11, takže zde je a věřte mi, nebudu tenhle remake šetřit jako jiní… .
Již při prvních oznámeních o tom, že se chystá nový Star Trek, bylo jasné, že tenhle film musí být komerčně úspěšný, jinak to bude pro ST jako takový znamenat stop na několik desetiletí jak tomu bylo v 70 a 80 letech. Protože co si budeme povídat o peníze jde filmovým producentům až v první řadě. Z tohoto důvodu jsem očekával, že se nový ST bude více zaměřovat na akci, možná hrdinství jednotlivých postav, bude prostě víc jako Star Wars. Když jsme si pak v předstihu kupovali lístky na premiéru stala se nám zajímavá věc, po dlouhé době bylo kino téměř vyprodané. To jsem u Star Treku, kterému se většinová populace obvykle jen posmívá vážně nečekal.
Star Trek: XI
První polovina filmu se pak nesla v humorném duchu, hláškovalo se a i ty vesmírné scény vypadaly úžasně, i přes zjevné logické kiksy jsem si v duchu říkal, že víc jsem od filmu realisticky ani čekat nemohl – proč trvat na událostech minulých seriálů, když se dobře bavím. Jenže druhá polovina se zvrhla spíše v parodii, než-li poctu Star Treku. A teď opravdu nemluvím o takových prkotinách jakože se na malou loď vejde 800 lidí, ale o naprostých hovadinách typu supernova z ničeho nic zničí půl vesmíru. Jakási červená hmota se nasává injekční stříkačkou, aby se pak půl hodiny vrtalo jakýmsi mega brčkem do středu planety, aby se tam pak umístila ta červená hmota, která pak vytvoří černou díru která zničí planetu, ale zároveň se skrz podobnou černou díru bez čehokoli dalšího dá hornickou lodí cestovat do paralelních vesmírů a minulosti. Proboha tohle není sci-fi a už vůbec ne Star Trek, tohle je sotva děj nějakého hloupého komixu – i ten kreslený spiderman pro 10 leté děti má mnohem logičtější zápletku a uvěřitelnější charaktery.
Star Trek: XI
Mimochodem charakter hlavního padoucha (horníka Nera) je opravdu něco. Ten nenávidí až za hrob Spocka, který se mu celou dobu snaží evidentně pomoci, ovšem on ho prostě nenávidí. Proč? Protože Nero je padouch! Jeho nenávist je tak velká, že cestuje zpět časem, 20 opakuji 20 let čeká a hnije jen aby Spocka polapil. No a když ho konečně po 20 letech chytí hádejte co udělá, vsaďte se, že neuhodnete, pustí ho! Pustí ho na planetě s federální základnou, to prý proto, aby se mu krutě pomstil, muehehhe. Jak ďábelské! Ve skutečnosti jde jen o to, aby Spock mohl naprostou náhodou potkat mladého Kirka uprostřed ničeho, pak oba naprostou náhodou potkali Scottyho a ten pak úplně v pohodě za pár minut sestrojil převratný transportér co jim vytrhne trn z paty.
Star Trek: XI
Že vám to nedává smysl, no mě také ne a mohl bych pokračovat a pokračovat. Nejsmutnější na všem je fakt, že mnoho fanoušků Star Treku výše zmíněné věci raději nevidí, díky komerčnímu úspěchu a zájmu médií mají konečně pocit, že je většinová společnost pro změnu bere a nedělá si z nich srandu. Já si však kladu otázku jestli ST neztratí sám sebe a to co na něm vždy bylo unikátní, když se promění v tuctovou masovou zábavu pro všechny. Vsadím se, že pokud se bude tímto směrem ubírat i nadále, za dalších 20, natož 40 let po něm neštěkne ani pes. Inu počkejme a uvidíme, třeba jak píše Mvek ve svém článku Proč (ne)mít rád nový Star Trek? se díky ST XI dočkáme dalších inteligentních seriálů.
Star Trek: XI
Paradoxně pro vás ostatní, kteří jste sci-fi netknutí a chcete se třeba s přítelkyní podívat na nějaký vážně zábavný a dobře odsejpající film je Star Trek XI přesně tím pravým, myslím si, že se nudit rozhodně nebudete a čas vám příjemně uteče. Zvláště pak první půlka, která se i podle mě hodně povedla.

60%

A teď abych se někde schoval, protože za tohle hodnocení asi dostanu po papuly :D Vážně sem si, ale nemohl pomoci, na ST jsem měl vždy přísnější měřítka, než třeba na Star Wars, nebo Star Gate.

Vaše hodnocení: 64%  (38 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0126 vteřin