On Your Mark

31.5.07 - Razer - Komentáře (0)
Neviděli jste doposud žádné anime a chcete to třeba ze zvědavosti napravit? Pak vám stačí jen 6 minut a 40 vteřin vašeho času na shlédnutí hudebního anime klipu On Your Mark ke stejnojmenné písničce od dua Chage & Aska.
Jedná se o zástupce japonské a vlastně i obecně asijské populární hudby, kteří prodali okolo 31 milionů “desek“. Takže nečekejte žádnou hudební bombu, ale spíš solidní populární průměr.

Režiji samotného klipu z roku 1995 si ale vzal na starost zkušený filmový veterán Hayao Miyazaki a je to znát. V necelých sedmi minutách je zhuštěn příběh o touze po svobodě, přátelství, naději a nutnosti zkoušet některé věci stále znovu a znovu, ze sci-fi světa po jaderném neštěstí. Některé flashforwardy (opak flashbacku) trochu kazí celkový dojem, chvíli sem si dokonce myslel, že jde o nějakou chybu, nicméně další “flashe“ spolu s alternativními konci podtrhujícími důležitost ústřední myšlenky a zároveň chytře natahující stopáž mě velmi zaujaly. Šesti a půl minutovému klipu bez jediného slovíčka se tak podařilo vyjádřit to, co se zhruba polovině veškeré filmové produkce nepovede ani za hodinu a půl.
On Your Mark
Děj reflektuje Miyazakiho obavy z možné jaderné války / neštěstí spolu s krutou realitou sektářského násilí v tehdejším Japonsku. ( Útok sekty Óm Šinri Kjó na metro bojovým plynem sarinem v roce 1995 ). Hned na začátku On Your Mark zastihneme policejní komando při útoku na centrum jedné takové sekty, v zápětí dva policisté z tohoto komanda naleznou jakousi uvězněnou dívku připomínající anděla. O chvíli později se však dívky “ujmou“ příslušníci tajné služby. Večer při skleničce v místním baru si ti dva policisté uvědomí, že dívku nezachránili, jen ji předali dalším věznitelům a rozhodnou se s celou věcí něco udělat… .
On Your Mark
On Your Mark
Klip se navíc může pochlubit velkým množstvím různých narážek viz. obrázky někde okolo, proto se na něj můžete s klidem podívat více než jedenkrát.
Takže vidíte, že i v omezených podmínkách hudebního klipu se dá tvořit. Může tak vzniknout zajímavý mini-film žijící si už 12 let svým vlastním životem.

100%

On Your Mark

Věřili byste, že se i k takhle krátkému klipu dá udělat kratší AMV? Ale ano dá, dokonce celkem pěkné.
On Your Mark(s) na hudbu z Papriky
On Your Mark
Víte že: On your Mark se dostalo také do kin a bylo vysílalo před jiným filmem ( Whisper of the Heart ) na kterém se Miyazaki podílel jako scénarista?

A že jsou v klipu použity počítačové efekty?

Vaše hodnocení: 77%  (19 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.013 vteřin