InuYasha: The Final Act

12.5.10 - Razer - Komentáře (5)
Menší sérii článků z poslední doby zaměřených na práce Rumiko Takahashi ukončím jak jinak, než recenzí posledního odvysílaného anime na motivy jejích děl.
Je jím anime verze druhé půlky mangy Inuyasha nazvaná prostě Inuyasha - The Final Act (Kanketsu-hen). Příběh našich hrdinů se chýlí k neodvratnému konci, ale ne dříve než-li bude poražen jeden z nejzkaženějších padouchů co seriály znají – Naraku a shromážděno posledních pár střípků všemocného drahokamu, který může dle pověsti splnit jakékoli přání.
InuYasha: The Final Act
26 dílný The Final Act začíná svižně tam, kde původní ke konci dosti rozvleklá 167 dílná série skončila. Dočkáme se tak všech známých postav včetně jejich skvělých dabérů, kteří jak se zdá z jejich výkonů několikaletou pauzu mezi natáčením ani nepostřehli. Naraku je zrazen Hakudoshim, který i s jeho srdcem prchá, Koga získává novou zbraň, bitva střídá bitvu, Naraku rychle využívá zdánlivě beznadějných situací ve svůj prospěch a dobré Kagomino srdce je vystaveno největší zkoušce ze všech… .

Zkrátka a dobře, původní záměrně roztažený příběh mangy jaký jsme mohli vidět v původní sérii “Inuyasha“ je zhruba tak sedminásobně stlačen a nový režisér ze studia Sunrise očividně nedokáže najít rovnováhu mezi překotným tempem, jakým se rozmotávají spletité Narakovi plány a zachováním takových stěžejních prvků jako je humor.
InuYasha: The Final Act
Paradoxně tak divák (a to jak sem si ověřil i mnohem mladší, než jsem já) začíná zřetelně pozorovat opakující se schémata typu Inuyasha získal novou schopnost, ale Naraku okamžitě kontruje novou bariérou / brněním a tak dokola. Ba co víc, změnu charakterů postav, třeba taková Kagome se nemá o Inuyashu čas strachovat jako dříve, i když z něj cákají kbelíky krve. Osud některých postav, jako je třeba Koga je pak odbyt v několika vteřinách, protože na něj prostě není čas. Měl jsem jednoduše pocit, že v manze musí být mnohem více srandy a také pěkných samostatných příběhů, kde se vše netočí jen okolo Naraka – asi si ji někdy přečtu.

Ale abych jenom nekritizoval, v několika nejdůležitějších epizodách včetně těch posledních je vidět obrovská tvůrčí síla autorky a fakt, že byly (ale to nemám potvrzené) napsány již před několika lety, kdy Rumiko s mangou začínala. Nevím jak to říct, ale zejména poslední díly působily, jako takový návrat v čase do dob, kdy byl seriál v plné síle. Posledních 5 minut pak pravděpodobně dostane všechny, kterým se tohle anime/manga, někdy líbilo. Patří k tomu nejlepšímu co jsem ve filmech, ne jen anime viděl a začínám chápat, proč se svými staršími díly autorka tak proslavila.
InuYasha: The Final Act
InuYasha: The Final Act
Co se týče technické stránky myslím, že se nenajde nikdo, kdo bude mít důvod cokoli vytýkat, animace je na špičkové úrovni a některé scenérie krajiny působí téměř uměleckým dojmem. Rovněž poslední ending asi nemohl být lepší, hlavně písnička Down The Distant Road (Tooi Michi no Saki de) k němu velmi pasuje.


Za 70, ale jen protože byl konec opravdu dobrý. Tak tedy, naposledy kupředu zázračnou studní za dávným tajemstvím Shikon no Tama a těmi, jejichž osud je s ním svázán napříč věky… .

70%

A pro těch pár fanoušků, kteří stále touží po nějakém tom dobrodružství či komické scénce mám doporučení na videa na Yotube z hraní hry Inuyasha The Secret of Cursed Mask, na rozdíl od hry samotné můžete nudné opakující se souboje jednoduše přeskočit a vžit se do role člověka, který se právě ocitnul v Inuyashově světě :-).
InuYasha: The Final Act
Víte že: Dle ankety na stránkách vydavatelství Viz je v současnosti nejoblíbenějším dílem R. Takahashi stále Inuyasha ačkoli již vychází nová manga Rin-Ne?


Ta hezká písnička z endingu a Inuyasha The Final Act video bez vyzrazení děje!

Rozloučení se seriálem bez vyzrazení děje


*Pokud seriál neznáte, přečtěte si nejprve prosím moji první recenzi na kterou zde v článku odkazuji.

Vaše hodnocení: 92%  (57 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0117 vteřin