Minna no uta

2.5.08 - Razer - Komentáře (13)
Aneb Písničky pro všechny, jsou další zvláštností moderní japonské společnosti. Ale kdo z vás, kteří se o Japonsko zajímáte o nich kdy slyšel? Ještěže máme youtube a na ní inteligentní roboty, kteří nám občas podšoupnou nějakou tu bombu.
Proč říkám bombu, vždyť jsou to jen nějaké písničky vesměs pro děti s nějakou tou animací… . No ve většině případů tomu tak je, ale když hledáte zjistíte, že se mezi těmito písničkami dají najít i skvělé kousky od renomovaných umělců. A u těch nejlepších najdeme i velmi zajímavé, originální a pokaždé jiné grafické (ale i hrané) zpracování a dokonce příběh pochopitelný bez znalosti jazyka.

A o co že vlastně jde?
Minna no uta - (みんなのうた) je pětiminutový pořad TV stanice NHK (Nippon Hōsō Kyōkai) který je vysílán od roku 1961 a užíván na vyplnění úseků mezi jednotlivými pořady namísto reklam.

Přehled právě vysílaných a chystaných písniček lze najít v časopisech Animage a Newtype, které se ale pokud vím v ČR nevydávají.

道 (michi) - Yumirose

No řekněte, nebylo to krásně naivní, ale přitom pěkné?


Tsuki no WaltzEgaoAlenka v říši divů v pěti minutové podobě pro 21. století, no nekupte to!

A teď Minna no uta - (みんなのうた) porovnejte s 30 let starým pořadem Zpívanky, který se ČT i v novém tisíciletí snaží prezentovat jako plnohodnotný pořad pro děti. Zřejmě každý pozná propastný rozdíl v kvalitě těchto pořadů pro nejmenší. Na některé díly Minna no uta - (みんなのうた) se totiž můžete podívat ve třiceti, ale i po třiceti letech bez toho, abyste si připadali tak trochu hloupě.

Protože vedle kvalitních skladeb se na internetu povaluje i spousta toho “průměru“ za nějaký ten čas vám zase přineseme výběr toho nejlepšího z Minna no uta - (みんなのうた) abyste nemuseli sami pracně procházet youtube.

A po dvou letech u nás onen výběr skutečně najdete: Minna no uta - výběr nejlepších

Víte že: Fox Axe informuje o existenci nějakého Minna no uta - (みんなのうた) jako první médium (webová stránka, televize…) v ČR?


Vyšlo hudební album obsahující nejlepší písničky?

FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2021
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0102 vteřin