Metropolis 2001 dnes v TV

23.2.09 - Razer a Starnet - Komentáře (11)
Česká televize dnes odvysílá rekonstruovanou verzi scifi Metropolis.
Film Metropolis z roku 1926 odvysílá na programu čt2 v 0.45 tedy ve "žhavém" vysílacím čase .(

UPDATE: Budem asi za poplety, ale informace na to jaký film bude vlastně vysílán se rozcházejí v roce 2001 bylo "Metropolis" rekonstruováno/remakováno vícekrát a tak nám původně nebylo jasné jaký film bude dnes vlastně vysílán.

PŮVODNÍ NEAKTUÁLNÍ ZPRÁVA:
Tohle anime je navíc remakovým spojením dvou slavných předchůdců se stejnými jmény, klasického Německého scifi z roku 1926 a mangy od veleslavného Osamu Tezuky z roku 1949. Metropolis jsem neviděl, ale dle reakcí se jedná o spojení povedené. Byť si mnozí stěžují, že původní myšlenky obou původních děl jsou v něm bohužel potlačeny. A přikáněl bych se tak k názoru jednoho diváka, který chválil pěkné zpracování a atmosféru nicméně samotný myšlenkový obsah mu nikterak originální nepřišel.

A zápletka? V roce 2001 jsou myslící roboti v pozici pracovních otroků jenže jednomu z nich se to přestane líbit... a šance lidstva na přežití jsou v následující hodině jen 30%. Dokáží lidské city a vůbec lidskost přežít?

Vite že: Osamu Tezuka úplně první Metropolis z roku 1926 vůbec nikdy neviděl? A nechal se při psaní mangy inspirovat pouze filmovým plakátem?

Rekonstruovaná verze původní metropolis z roku 2001 není úplná?
Úplná verze byla nalezena roku 2008 a bude rovněž rekonstruována?

FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0059 vteřin