Kvalitní mody do Dawn of War

5.1.09 - Gediman - Komentáře (32)
Poslední dobu si zkracuji čekání na Dawn of War 2 hraním fanouškovských modů. Projížděl jsem internet a vyhledával ty nejkvalitnější a ty si pak nainstaloval.
Takže tady ukazuji takové stručné hodnocení. Musím připomenout, že tohle nejsou jen nějaké změny textur nebo přidání map. Tohle jsou velmi kvalitní mody, téměř na úrovni profesionálních tvůrců her (a co já vím, možná že někteří z nich opravdu profesionály jsou).

Inquisition Daemonhunt
Tenhle jsem si stáhnul jako první. Je to velice kvalitní mod pro Dark Crusade, který do hry přinese inkviziční Ordo Malleus, tedy obávané Lovce démonů. Kvalita modelů je na velmi vysoké úrovni, zcela zastiňuje některé oficiální. Novější verze modu přináší také nové zvuky a velmi kvalitní dabing jednotek. Pokud někdo z vás čeká, že tu najde modely Grey Knightů z Dark Crusade, mýlí se. Tvůrci vytvořili své vlastní, mnohem lepší.

Ukázka:
Inquisition Daemonhunt

Download:
Inquisition Daemonhunt

Witch Hunters
Další mod pro Dark Crusade, který přináší inkviziční Ordo Hereticus, tedy Lovce čarodějnic. Co se týče kvality modelů, nad jejich detailním propracováním budete slintat ještě hodně dlouho - modely jsou jednoznačně na mnohem vyšší úrovni než jakékoliv jiné oficiální modely v této hře, tak například Bitevní sestry z datadisku Soulstorm oproti Bitevím sestrám z tohoto modu působí tak nějak odflákle a nedokonale. Tvůrci jednotky také nadabovali, ačkoliv někdy hlášky nepůsobí tak tvrdě, jak by se slušelo... Menším mínusem je fakt, že mod je stále ve fázi výroby, takže některé jednotky tu pořád nejsou. Je zřejmé, že pokud má být zachována kvalita modu, bude na něm práce pokračovat ještě nějaký ten rok.

Ukázka:
Witch Hunters

Homepage:
Witch Hunters

Tyranids
Mod Tyranids přináší do Dark Crusade chybějící rasu Tyranidů, za což jsem rád. Technicky je mod již dokončen, ale některým jednotkám chybí zvuky a některé animace. Modely nejsou tak extra-působivé jako v předchozích dvou modech, svoji kvalitou se ale hravě vyrovnají původním oficiálním frakcím v Dawn of War. Nejsou dechberoucí, ale ve výsledku to působí dobrým dojmem.

Ukázka:
Tyranids

Homepage:
Tyranids

Dawn of Warhammer 40.000: Firestorm over Kronus
Tenhle mod pro Dark Crusade vznikl spojením dvou projektů, Dawn of War: Firestorm over Kronus a Dawn of Warhammer 40.000. Připravte se na totální konverzi pravidel. Není to mod, který přidává nové frakce, je to mod, který všechny frakce předělává tak, aby byly věrnější své stolní předloze. Je tu mnoho kvalitních nových modelů (i když nějaké ty mouchy v texturách se tu najdou), některé původní modely jsou mírně upraveny, aby se více podobaly svým vzorům. Zvuky některých zbraní jsou vytvořeny zcela nově. Uživatelské rozhraní je mírně upraveno, například je více místa pro sloty na speciální zbraně u každé jednotky, a nahoře se nachází speciální panel pro zvláštní schopnosti právě vybraných jednotek, takže jsou lépe po ruce. Ceny jednotek, poškození, odolnost, prostě všechno je upraveno a znovu lépe vybalancováno. Je tu také několik omezení, například jednotce, která právě bojuje, nemůže koupit nové členy ani upgradovat zbraně, musíte počkat, až bude po všem. Také většina pěchotních zbraní nemá naprosto žádný efekt proti budovám. Což přidává na obtížnosti. Tento mod je zkrátka jiný... nelze příliš srovnávat s ostatními, protože je s nimi jednoduše nekompatibilní. Hráč si tu musí vytvořit zcela novou strategii hraní.

Ukázka:
Dawn of Warhammer 40.000: Firestorm over Kronus

Download:
Dawn of Warhammer 40.000: Firestorm over Kronus

Návod a heslo k instalaci:
ZDE

Dawn of Steel
Toto je mod pro Winter Assault, který do hry přidává další Imperiální gardu, Armageddon Steel Legion. Tato Imperiální garda je silně zaměřená na obrněná vozidla, takže tu je k dispozici mnoho variant tanků, včetně plazmové verze Baneblada, známé jako Stormblade, a také jízda na koních a třeba populární Komisař Yarrick. Budovy Steel Legion jsou velmi rozměrné, a to nejen do šířky, ale hlavně do výšky, takže velmi rychle se vaše základna stane přeplněnou a mírně nepřehlednou.

Ukázka:
Dawn of Steel

Download:
Dawn of Steel

Mod Mixer
Tenhle mod pro Dark Crusade vlastně žádným klasickým modem není. Když ho aktivujete, dovoluje vám bojovat bok po boku (např. ve skirmishi) s Daemon Huntery, Witch Huntery, Tyranidy a regimentem Steel Legion současně. Samozřejmě, všechny tyto mody musíte mít instalované - jedná se o mody Inquisition Daemonhunt, Witch Hunters a Tyranids (mod Dawn of Steel pro Dark Crusade již nějak není k sehnání), na které tu jsou odkazy uvedené výše.

Download:
Mod Mixer


Postřehy:
Jedna věc je vtipná, alespoň mě tak přijde :) Každý z těhle modů (kromě Tyranids ovšem) obsahuje zbraň Meltagun či její variaci Multi-melta a každý jinak prezentuje její fungování. Jeden mod ukazuje, že střílí fialové pulzy, druhý mod ukazuje, že střílí červený paprsek, další že střílí koncentrovaný plamen, další zase že vrhá pulz horka, který po dopadu exploduje. Důvod tohodle zmatku je jednoduchý. Všechny tyhle mody jsou vytvořeny před vydáním Soulstorm, který konečně oficiálně ukázal, jak tahle zbraň funguje (střílí modrý nepřerušovaný paprsek). Do té doby mohli fanoušci jen hádat podle ilustrací ze stolní hry, ovšem u nich platí smutné pravidlo, že malíř někdy ani pořádně nepochopí, co kreslí a tak to nakreslí po svém. Takže není neobvyklé, když stejná zbraň na jiném obrázku střílí úplně něco jiného :)

Také jsem zaslechl něco o vydání modu Ordo Xenos, tedy Lovce mimozemšťanů, který by uzavřel inkviziční trio. Já jsem jedině rád a tvůrcům držím palce. Doufám, že po vydání Dawn of War 2 s tím nepraští.

FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0074 vteřin