Hellsing

4.3.07 - Razer - Komentáře (10)
Máte už dost přemýšlení, chcete něco krátkého, nenáročného jen tak na odreagování? Cože, že se nespokojíte s levným Béčkem? Tak právě od toho je tu tajná organizace Hellsing se svými více, či méně divnými příslušníky a ještě divnějšími protivníky.
Kdy sledovat: Nejdříve doporučuji seriál a následně OAV.

S Hellsingem je to hodně těžké, 13 dílný seriál jich měl mít původně mnohem víc, jenže jak už to tak bývá došly peníze jen aby se o několik let později zjistilo, že je to vlastně divácký hit. Asi proto tahle akční jízda od určitého momentu působí na diváka jaksi divně, dlouho jsem nemohl přijít na to co přesně je špatně. Až po dodívání dvou částí oavka (v době psaní recenze se teprve chystalo třetí), které se přesně drží své mnohem delší manga předlohy mi začalo svítat. Množství nelogických momentů kde si divák může vysvětlení jenom domýšlet, náhlé zmizení jediného schopného "padoucha" a ten naprosto nejhorší finální záporák, kterého jsem v anime zatím viděl. To všechno měla být jen předehra k něčemu většímu, lepšímu… .
Hellsing
Tím větším a lepším čeho se seriál pouze dotýká je příběh o Alucardovi, opravdovém nemrtvém králi noci, kdysi velmi mocném šlechtici, který z každého jiného monstra s potěšením vystřelí svou 16 kilovou pistolí mozek. Příběh o jeho věčném noži vždy vybaveném protivníkovi, šíleném knězi Alexandru Andersonovi. Příběh o Seras Victorii, mladé nezkušené dívce zachráněné Alucardem od smrti proměnou v upírku. Příběh o charakterní velitelce Hellsingu lady Integře a jejím komorníku Walterovi, jinak též Andělu smrti v důchodu. Příběh o světě kde se Tisíciletá říše dostala k moci díky upírům a dodnes kuje pikle na jeho ovládnutí. A kde Vatikán neúnavně potírá anglické protestanty jakými jsou právě příslušníci Hellsingu. Toto nevyřčené pozadí seriálu je tím, co ho i navzdory přehnané brutalitě, slabším akčním scénám a evidentní nedodělanost řadí mezi kvalitní anime. A ještě jedna věc, Hellsingova animace a hudební doprovod je prvotřídní kvalita. Animace má svůj osobitý styl, který vám nutí temnou atmosféru Hellsingova světa a hudba od skupin jako třeba Mr. Big je něco docela jiného než by jste od anime čekali.
Hellsing
Proč jsem napsal slabší akční scény, když jsem je hned na začátku zmiňoval? No protože až na jeden souboj s Alexandrem Andersonem se tu dočkáte jen ultra brutálních akčních masakrů při kterých se chce opravdovému milovníkovi akčních filmů brečet!
Hellsing
Sečteno a podtrženo, Hellsing stojí za shlédnutí, ale nemusíte na to nijak spěchat, nebo od něj čekat příliš mnoho. Přesto by žádnému milovníkovi upířích, popřípadě spoiled anime filmů (jak se tento podžánr přesně jmenuje) neměl uniknout. V něm je totiž Hellsing naprostou špičkou.

60%
Hellsing
Video upoutávka: Hellsing Ending

Vaše hodnocení: 93%  (181 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0215 vteřin