Gediman.cz představuje: Projekt Void

28.4.09 - Gediman - Komentáře (11)
Tento článek berte jako takovou menší reklamu. A to na chystané pen-and-paper RPG s názvem Void, na kterém poslední dobou usilovně pracuji. Hře jsem také založil informační stránku (která také funguje jako moje osobní "vývojové centrum", proto ten název), kde se dozvíte víc informací.
Void je ve skutečnosti název trojice her. Tou první je Void: Sci-Fantasy, hra odehrávající se ve fiktivní galaxii fiktivního vesmíru, kde existují mytologické bytosti a magie vedle pokročilé technologie. Druhým projektem bude Void: Fantasy, čistokrevné fantasy ve stylu Pána prstenů, tedy žánr, který k RPG patří asi nejvíc. Posledním bude Void: Sci-Fi, který hráče přenese do vzdálené budoucnosti naší galaxie. Jak je tedy vidno, všechny tři hry budou mít stanovený svět s reáliemi a historií, což otevírá možnost podrobného zpracování do detailů, jako je třeba v případě Star Wars.

Herní systém je založen na hodu 1k100 (tedy dvěma desetistěnnými kostkami), takže se bude odlišovat od všeobecně známého a nesmírně popularizovaného systému d20 (tedy systému, kde se hází dvacetistěnnými kostkami). Hráči si budou moci zvolit jednu z mnoha ras, vybrat jedno ze sedmi povolání a uctívat jednoho z několika bohů. Pak už jen plní mise, které jim Gamemaster připraví a vydělávají body zkušeností a body slávy, přičemž za ty první se zlepšují a za ty druhé se stávají všeobecně populárnějšími, což jim otevírá možnost dosáhnout politického vlivu. Tehdy se z klasického RPG stane spíše velkolepá strategie s vesmírnými válkami, budováním říše a diplomacií.

Jakmile budou pravidla nahrubo dokončena, vypustím beta verzi, takže veřejnost si bude moci hru vyzkoušet a následně nahlásit nápady či připomínky, což pomůže finálním úpravám. Pak se budu snažit hru vydat u nějakého nakladatelství, pokud žádné neprojeví zájem, vyjde jako „freeware“ v pdf souboru. Vyjde tedy tak či tak, je to jen otázka času.

Homepage: Gediman.cz

FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0074 vteřin