Fox Axe Doporučuje 1

28.7.14 - Razer - Komentáře (3)
Na pořádné recenze pro FA už nemám čas, to ale neznamená, že je web odepsaný. Po nějakém přemýšlení mě napadlo třeba i jen jedou za půl roku vyplodit článek plný doporučení na zajímavé věci, s odkazy kde najdete víc.
They were 11 - Je jedno z nejlepších děl Moto Hagio, jedné ze zakladatelek shojo mangy. Ale pozor, příběh ve filmu z roku 1986 je čisté sci-fi a ve své době vrchol anime tvorby.
Překvapila hlavně svěžest příběhu a svižnost vyprávění vzhledem ke stáří, žádné narážky, nebo legrace nečekejte. Na výcvikové lodi, kde má být 10 kadetů je jich 11 a po sérii sabotáží začíná jít do tuhého… .

Tetsuwan Birdy - Mocná Birdy. Příběh začíná smrtí mladého kluka z rukou vesmírné detektivky Birdy, ta se s jeho myslí musí za trest podělit o tělo a ještě dopadnout extrémně nebezpečné mimozemské zločince.
Od příběhu nečekejte přehnanou hloubku, ale spíš dobře zpracované dílčí scény a to i po technické stránce a zajímavé hlavní postavy, které se budou muset navzájem “vychovat“. Jde o povedenou variaci na prvotní Urusei Yatrusura zápletku.

GTO – Great Teacher Onizuka – 22 letý Onizuka býval vůdcem motorkářů a mohl by kdykoli postoupit k opravdové Yakuze. Jenže Onizuka se místo toho rozhodne být učitelem, samozřejmě jenom proto, aby mohl balit vysokoškolačky. Jenže skončí na střední a to ne ledajaké, ale VIP elitní soukromé. Ve třídě, kterou dostane navíc žádný učitel nevydrží. Onizuka se nechce nechat vypéci náctiletejma fakanama a tak se chtě nechtě bude muset stát nejlepším učitelem na světě!
Velmi netradiční pojetí školního dramatu, Slice of life se spoustou humoru a opravdových poučení.

Cromartie High School – I když jste viděli to nejšílenější anime co existuje, Cromartie vás nezklame, nejde o pouhou parodii, ale dovedení běžných situací do ad absurdum stavu. Autoři si intenzivně dělají legraci i z neuvěřitelně malého rozpočtu a mizerná animace se stává chvílemi hlavní předností. Jak říkám, i když Cromartie není třeba nejšílenějším nebo nejlepším wacky anime, nezklame vás i kdybyste viděli všechno ostatní co existuje. To moc jiných seriálů říci nemůže.
Zajímavostí je existence i hraných filmů! (1:48 na videu).

Planescape Torment – Čas od času možná slyšíte, že jde o nestárnoucí klasiku a nenapodobitelné RPG. A vše je pravda, Planescape má stovky a stovky normostran prvotřídních textů. Hrajete za Bezejmenného, muže co spíš, než člověka připomíná oživlou mrtvolu, nic o své minulosti si nepamatujete, probouzíte se v márnici.
Na rozdíl od vašich předešlých inkarnací máte jednu výhodu, tentokráte si po své případné smrti vše pamatujete. A tak může začít velmi smutné dobrodružství napříč sférami nekonečné reality světa Dungeons & Dragons, kde po malých kouscích musíte začít skládat historii tisíce minulých životů dohromady. Vy jste totiž poslední inkarnace ze všech a pro vaši nesmrtelnost musel být kdysi dávno vážný důvod! Pokud neuspějete čeká vás osud mnohem horší než smrt, nebo nějaké z pekel.
Hru je možné hrát ve wide-screen chce to opravdu trpělivost s hledáním správných fan patchů, ale je to skutečně možné a to plynule.

Vampire the Masquerade – Další z neopakovatelných RPG, které je navzdory své jedinečnosti a tuně lásky a peněz co do ní investovali tvůrci původního Falloutu téměř neznámé a prodávalo se tak špatně, že studio zkrachovalo. Hra má vše, hlavně jedinečné vtipné rozhovory a dobře navržené lokace, pokud se navíc zajímáte o upíří tématiku lepší hru nenajtede… prostě nenajdete. Díky různým startovním upířím rasám lze hrát znovu a mít unikátní zážitek.
Nejnovější fanpatch opravující bugy je nutnost!

Skyrim – Kdo ještě nehrál a má rád RPG včetně klasických neměl by váhat. Téměř všechny velké chyby z Oblivionu jsou opraveny. Skyrim s hi-res patchem sice nenabídne dech beroucí příběh, propracované dialogy jako např. KOTOR, Dragon Age, ale zato má všechno ostatní a lépe než kdokoli ostatní.
Pokud nemáte na dovolenou a chcete na pár měsíců vypadnout z reality, je Skyrim jednou z mála možností v dnešním herním průmyslu.
DLC Dawnguard vypněte dokud ho nebudete skutečně hrát, v opačném případě vám začnou mizet NPC (upíři je vysávají).

Xcom: Enemy Unknown 2012 – Radujte se, tahle turn-based strategie je nejenom ve skvělé grafice a na motivy legendy, ale hlavně je dobře hratelná. Doporučuji 2 nejvyšší obtížnost, nebo maximum, jinak bude vše příliš lehké. Znovuhratelnost je malá, tak si první a nejspíš poslední hru pořádně užijte.
Navzdory lžím vývojářů, kteří dostali peníze od Microsoftu je po miniaturní úpravě hra normálně spustitelná na Windows XP.
Pozor na mechanická vozidla občas jsou zabugovaná.

Kapitán Amerika: Zimní Voják – Tentokrát na vás v odkazu čeká moje plnohodnotná recenze. Co říct, tahle Marvelovka má duši, skutečnou akci a překonává první díl úplně ve všem.

FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0083 vteřin