Demoscene

20.8.11 - Razer - Komentáře (3)
Nedá mi to a podělím se o svůj nedávný "objev", protože podle mě se nám na internetu nesměle klube nový druh "nezávislého" umění.
Ta nejdůležitější slova v předchozí větě jsou "klube" a "nezávislé", následující videoklipy, které přikládám totiž nejsou něčím o co by se v minulosti za velkofilmové rozpočty tu a tam nepokoušela různá hudební seskupení např. z MTV jako doprovod ke svým songům, jenže to byly jen takové výstřely naslepo.

Dnešní demoscene má (co jsem se dočetl) kořeny u prvního v pravdě multimediálního počítače pro veřejnost - Amiga Commodore. Éra elektronických 80 let přešla a s ní ustoupila do pozadí i tvorba různých technologických prezentací kde měl nad hudbou navrch obraz.
Jenže demoscene neumřela, staří harcovníci se naučili lépe programovat a do toho přišel mnohem výkonější a dostupnější hardware pro všechny a stále více lidí začalo postovat své výtvory na youtube... .

Potenciál tu skutečně je, na co totiž dřív jedinec potřeboval filmové trikové/animační studio má dnes doma v PC. A když se člověk podívá jaké věci se dají vtěsnat do 4kB příkazů je jasné, že s dnešním hardware jsou možnosti prakticky neomezené.


A zde už příklady ať víte o čem neodborně blábolím :)
PS: Doporučuji sledovat v HD kvalitě.
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0091 vteřin