Asimova Nadace - bude film

20.1.09 - Razer - Komentáře (9)
Po dlouhých tahanicích a zákulisních pletkách nakonec dostal natáčení do rukou Roland Emmerich.
Což je přiznejme si velmi riskantní volba, jelikož kvalita Emerichových počinů má velmi kolísavou kvalitu, vzpomeňme na nepovedený 10.000 BC. Nadaci navíc nejprve mělo produkovat studio Fox, které jí až později za dostud nevyjasněných podmínek přenechalo Columbia pictures. (Žeby se připravoval další soudní spor těsně před uvedením Nadace do kin jako u Watchmenů?)

A vy co neznáte knižní předlohu a dumáte proč byste se měli těšit na nějakou Nadaci musím právě teď navnadit několika postřehy.
První tři knihy ze série Nadace od Isaaca Asimova patří dle mě do zlatého fondu scifi, autor se při psaní série nechal inspirovat rozpadem římské říše, proces rozpadu pak aplikoval na tisíciletou galaktickou říši... . Proces destrukce a bezbřehého zmaru je tak nesrovnatelně větší než "obyčejná" hrozba zničení planety Země.
Naštěstí však v těchto posledních dnech lidského impéria existuje jeden člověk, který za pomoci tajemného cizince zdokonalí známé metody předpovídání budoucnosti (ale ano ty známe už dnes, viz. různé ekonomické studie) tak výrazně, že přijde s myšlenkou založit "Nadaci". Kolonii na nejvzdálenějším okraji prozkoumaného vesmíru s jediným úkolem, znovunastolit řád a technologický pokrok v celé galaxii, a aby toho mohla dosáhnout dá jí nejsilnější zbraň ze všech, znalost ještě vzdálenějších budoucnosti. Jenže všechno se předpovědět nedá... .

No každopádně mám vážně obavy, zatímco Já, robot se celkem povedl, přestože povídky moc nereflektoval, nedovedu si představit způsob jak se něco podobného může podařit s Nadací jejíž silou je pomalé odhalování různých překvapení, ne akční řežba.

FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0154 vteřin