Animefest 2009

4.5.09 - Adam - Komentáře (4)
Do letošního Animefestu zbývá jen pár dní. Všichni už určitě máte naplánovanou cestu, ale malé připomenutí nikdy neuškodí. A třeba se najde někdo, kdo o Animefestu zatím nic neví, to je potřeba okamžitě napravit.
Letos je před námi již šestý ročník Animefestu, který se rozrostl do tří dnů a na tři místa v Brně. Začínáme 8. května v šest hodin večer a rozloučíme se v neděli 10. května v poledne.

Obsadili jsme kino Scala, sál B. Bakaly a hotel International. Podrobné rozložení programu najdete na webu.
Jako každý rok jsme pro vás připravili několik známých soutěží. K tradiční cosplay soutěži přibylo také cosplay divadlo, do kterého si připravilo scénky několik týmů. V cosplay soutěži je již většina míst obsazena, ale na místě se může přihlásit ještě několik soutěžících. Chcete-li se tedy pochlubit se svým kostýmem a zabojovat o hlasy diváků, přijďte včas. Pokud nejste zrovna krejčovský mistr, můžete si prověřit své znalosti v soutěži Sedm samurajů a svůj důvtip a pohotovost v každoročním Animekvízu. Nesmíme opomenout ani AMV soutěž. Autoři přihlášených klipů jistě doufají, že vás svým dílem zaujmou a pošlete jim hlasy.
Animefest 2009
Letos jsme výrazně rozšířili nabídku přednášek, připravili jsme pro vás patnáct přednášek na různá témata - o japonských deskových či počítačových hrách, hudbě, mýtech a legendách, módě či humoru. Pro aktivnější jsou připraveny workshopy - naučíte se připravit suši nebo kreslit v manga stylu. V pátek se uskuteční křest českého vydání mangy Gravitation, spojený s debatou se zástupci vydavatelství Zoner Press. V sobotu se můžete dozvědět zajímavosti o plánech Beez Entertainment (evropská pobočka Namco Bandai) a TV Animax.

Ovšem, co by to bylo za Animefest bez anime? Na promítání filmů a seriálů samozřejmě nesmíme zapomínat. Čeká vás česká premiéra několika horkých novinek. Kupříkladu Ghost in the Shell 2.0 (proslavené sci-fi v nové vizuální úpravě), Sky Crawlers (nejnovější film Mamoru Ošiiho, sice také o letcích, ale Tmavomodrý svět nečekejte), Sword of the Stranger (akční samurajský příběh), Furusato Japan (příběh obyčejných lidí deset let od konce 2. světové války) či Genius Party Beyond (pětice alternativních a experimentálních příběhů Studia 4°C). Na základě ohlasů z minulých ročníků jsme ale zařadili i starší tituly pro fanoušky, kteří zatím neměli možnost je vidět (např. Princeznu Mononoke).
Animefest 2009
Pokud jste v prasátku našetřili dostatek mincí, můžete celou sobotu utrácet. V rámci letošního Animefestu bude poprvé otevřeno tzv. Artist Alley. Autoři dostanou prostor prodávat své výrobky (kresby, záložky, náramky, prostě cokoliv), můžete si tak nakoupit různé drobnosti pro sebe nebo své blízké. Protože zatím nevíme, jak velký bude z vaší strany o tento projekt zájem, prostory s ním budou sdílet i stánky komerčních prodejců a vydavatelství, abyste si mohli koupit své oblíbené mangy, anime a DDR pady přímo na conu.
V rámci doprovodného programu si můžete samozřejmě zahopsat na DDR, mimo jiné bude poprvé v ČR představena multiplayer DDR hra iDance.
Jistě se ptáte, kolik vás to bude stát? Bez registrace 400 Kč. Pokud máte kartu Rodinný pas, dostanete 50 Kč slevu.
Animefest 2009 finančně podpořilo město Brno a Japan Foundation, koná se pod záštitou Velvyslanectví Japonska v ČR. Hlavním programovým partnerem je společnost Beez Entertainment. Při pořádání nám pomohla celá řada sponzorů.

Razer dodá že sám sice nejede ale přeje chlapcům a dívkám velký úspěch a ještě více návštěvníků :-)

FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0089 vteřin