Anime SHOW a GAME EXPO 2009

12.5.09 - Witcher - Komentáře (4)
Budou to již dva měsíce co jsme měli možnost navštívit druhý ročník velkolepé akce Anime SHOW, která byla letos navíc obohacena o mladšího bratříčka s příznačným jménem GAME EXPO. Co vše si pro nás pořadatelé přichystali?
Oba výše jmenované projekty se uskutečnily ve dnech 13. a 14. března v Bratislavské části Dúbravka. Jako nejvhodnější objekt pro umístění byl nakonec zvolen zdejší kulturní dům, který za oba dva dny pojmul necelé 4000 navštěvníků. Zmínění návštěvníci byli za poměrně nízkou částku (cca 7 eur) obdarování nejen množstvím zážitků, vzpomínek a dojmů, ale navíc, měli-li zájem, získali i věcné dárky v podobě časopisů Pevnost, Fantázia, LEVEL, PC REVUE atd.

Program samotný byl rozdělen do několika tématických okruhů (Japan, Anime, Fantazia, Game, Comics …) tak aby si mohl každý vybrat to na co měl právě chuť. Každý z těchto okruhů pak měl vlastní místnost či dokonce sál, které byly po většinu doby narvány k prasknutí. Zvláště pak při hodinách jež byly vyhrazeny exkluzivním hostům jakými například byli holandští vývojáři z Guerilla studios (Killzone 2), skvělý polský spisovatel Andrzej Sapkowski (Zaklínač) a nebo Robert Žittňan, zakladatel a dlouhodobý šefredaktor herního serveru GamesWEB.sk.
Anime SHOW a GAME EXPO 2009
Kdo si z této bohaté nabídky přeci jen nevybral, mohl vyrazit do prostorného kino sálu, kde se po celý čas promítaly filmové trháky poslední doby a nebo do galerie, která toho času čítala na několik desítek předmětů spojených s herní historií. Pokud jste se navíc do těchto míst vydali v pátek večer, čekala vás opravdová láhudka. Odehrávalo se zde totiž divadelní představení, jež si pro nás přichystali sami pořadatelé. Humorné scénky a vtip sršely na všechny strany v takovém množství, až se smích všech přihlížejících rozléhal celou budovou kulturního domu. Dalo by se říct, že jen samotná tato událost by stála přinejmenších za oněch symbolických sedm eur a tak bych si s trochou nadsázky dovolil tvrdit, že kdo vynechal tuto část programu, jako by tam ani nebyl.

Kapitolou samou pro sebe a nejnavštěvovanějším místem v jednom byl rozhodně stánek obchodu Brloh. Díky nejširší nabídce fantasy, herních a anime předmětů se to dalo koneckonců očekávat. Tento aspekt byl navíc prohlouben slevovou akcí, která se v rámci výstavy vyšplhala na krásných 20%. Kdo tedy nepřišel s jasnou vizí a doufal v poklidné vybírání, měl prostě smůlu. Sám jsem se do těchto nákupních bojů zapojil a tak mohu živě coby člen jedné ze zadních řad říci, bylo to tvrdé.
Anime SHOW a GAME EXPO 2009
S podobnou, ne-li větší vervou se většina přítomných vrhala po dostupných konzolích, které nabízely možnost vyzkoušet si nejnovější herní novinky (Tekken 5, SF IV, Burnout Paradise, Resident Evil 5 ...). Dychtivost některých jedinců opravdu neznala mezí, pokud jste se však řídili pravidlem „kdo si počká, ten se dočká“ bylo více než jasné, že se na vás taky dostane.

Pokud vás začaly po tomto video-herním maratonu bolet oči, mohli jste “vydechnout“ v místnosti plné her stolních a karetních. Dvě desítky, plně obsazených stolů zde představovaly oblíbené i dosud neviděné kousky, u kterých se s podivem zastavoval nejeden návštěvník. Nebylo se čemu divit, stolní hry si i přes veškerou dnešní digitalizaci získávají stále větší oblibu, což je jen a jen dobře.
Anime SHOW a GAME EXPO 2009
Vyhlášenou stálicí podobných typů výstav bývají soutěže. Ani zde tomu nebylo jinak. Osobně bych se však rád pozastavil jen u té jedné, bezpochyby nejzajímavější, kterou byl Cosplay. Na tři desítky převlečených postav dorazily do Bratislavy aby zde vzdaly hold svým animovaným oblíbencům. K vidění byly osobnosti z Naruta, Final Fantasy, Vampire Knight, dorazil i populární maskot Nintenda Mario a v neposlední řadě zavítali také dva “horďáci“ z Warcraftu. Soutěž všech těchto masek a kostýmů odstartovala v sobotu odpoledne a věřte, že nešlo jen o pouhé procházky po mole, jak to můžete znát z módních přehlídek. Účinkující se totiž nesnažili strhnout porotu na svou stranu jen díky propracovanosti svých převleků. Na pořadu zde byly nejrůznější scénky, tance a známé hlášky. Rozhodování to jistě nebylo jednoduché. Ti, jež však nakonec zaujali nejvíce, se mohli těšit na plné tašky cen v podobě časopisů, anime filmů a mangy.
Anime SHOW a GAME EXPO 2009
Jak tomu už bývá ani zde se autoři nevyhnuli problémům. Vzpomenout bych mohl například neúčast některých pozvaných hostů, problémy s plátnem v Anime salónu a nebo uzavření některých prostor, nepříliš přívětivým správcem budovy. V rámci celých dvou dnů se však nejednalo o nic, co by výrazněji narušilo celkovou pohodu a tak nezbývá než pořadatelům, hostům, sponzorům a samozřejmě všem zúčastněným poděkovat za skvělé zážitky, které si každý z návštěvníků nepochybně odnesl, nemluvě o suvenýrech. Kdo nepřijel a celou tu slávu neviděl na vlastní oči, nemusí litovat. Již brzy se představí další, rovněž velkolepá, akce s letitou tradicí IstroCon a ComiCon 2009.

FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2023
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0092 vteřin