Zámek v oblacích / Howls Moving Castle

10.3.09 - Witcher - Komentáře (7)
Zmíníme-li jméno Hayao Miyazaki, každý si zajisté vybaví jeden z velice úspěšných animovaných filmů jako Princezna Mononoke, Cesta do Fantazie a nebo právě Zámek v oblacích.
Jsou to filmy, které již několik let úspěšné provází srdce všech snílků pohádkovými krajinami, které by chtěl každý z nás byť jen na chvíli navštívit.

Všechny výše uvedené tituly však nejsou jen pouhými animáky, jak by se o jejich označení mohl pokusit někdo, kdo do těchto snímků nikdy nepronikl. Ve filmech Hayaa Miyazakiho se snoubí mnohem více prvků než jen výborná animace. Nalezneme zde totiž i skvělou, děj podkreslující, hudbu, napínavý a originální příběh a hlavně nespoutanou fantazii, jež nám předkládá dosud nevídané obrazy. Zámek v oblacích rozhodně není výjimkou a tak pojďme společně nahlédnout pod pokličku tohoto hrnce plného překvapení.
Zámek v oblacích / Howls Moving Castle
Film nás zavede do elegantního období páry, kde není nouze o setkání s šarmantní dámou v honosných šatech s ještě honosnější pokrývkou hlavy. Na obchůdky zabývající se výrobou těchto pokrývek, lépe řečeno klobouků, narazíme na každém rohu. Nás však bude zajímat jeden specifický obchůdek, ani malý, ani velký, ale zato s dlouholetou tradicí. Ten, ve kterém pracuje Sofie, mladá, nikterak výjimečná dívka, jež se, shodou nešťastných náhod, stala hlavní postavou našeho příběhu.
Zámek v oblacích / Howls Moving Castle
Do děje jsme byli uvedeni z počátku ne příliš zajímavým dnem, který se však v zápětí změnil v sérii neočekávaných setkání a ještě podivnějších situací. Nebylo tedy divu, že to vše vyústilo v noční můru, která ale tentokrát namísto noci dorazila až ráno. Sofie se, proti své vůli probudila o několik desítek let starší než jak tomu bylo před ulehnutím a jak již zajisté tušíte, tento fakt není žádoucí ani v těchto fantasy světech a tak počínaje zmíněným okamžikem se “babička“ Sofie vydává své nechtěné prokletí zlomit. Na své cestě se postupně setkává s komicky vyhlížejícím strašákem Tuřínem, tajemnou chodící pevností, kterou ovládá nepříliš nadšený oheň Kalcifer a také s Howlem, mocným čarodějem, který jak se v zápětí ukáže není zrovna takový za jakého jej všichni mají.
Zámek v oblacích / Howls Moving Castle
Tento vír událostí přinese jak příjemné tak nepříliš lákavé zážitky, které celý dosavadní Sofiin život změní k nepoznání. Jak se s tím hlavní hrdinka vypořádá se už budete muset podívat sami, jelikož by jakékoliv další popisování děje mohlo zapříčinit ztrátu pozdějších vámi uskutečněných odhalení a o ty bych vás nerad připravil. Vězte však, že se rozhodně nebudete nudit, jelikož vás čeká 115 minut skvělé zábavy, plné napínavých i komických situací, krásné animace a hlavně výborného příběhu, který prostě musíte vidět. Pokud se vám líbily předchozí Miyazakiho počiny, nepochybně se zamilujete i do Zámku v oblacích.
Zámek v oblacích / Howls Moving Castle
Razer viděl Zámek v oblacích / Howls moving castle jako jediné anime pěkně skupinově na Pragoconu roku 2006 kdy ještě nebyl namlsán kdoví čím a moc se mu líbil. Hlavně ta atmosféra v sále, který střídavě propukal v smích, smutek byla báječná. Zámek v oblacích dle mě není nikterak převratným filmem, ale zábavy, krásné fantazie a řemeslné preciznosti může nabídnout požehnaně.

80%

Víte že: Howls moving castle / Zámek v oblacích vyšel na DVD už i v ČR?

Vaše hodnocení: 95%  (193 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0129 vteřin