Whisper of the Hearth

4.12.10 - Kolmik a Razer - Komentáře (9)
Jedná se o jeden z anime filmů od režiséra Yoshifumi Kondy, který má na svědomí takové snímky jako je Princezna Mononoke, Porco Rosso nebo Doručovací služba slečny Kiki (Kiki's Delivery Service) – na těch se podílel jako hlavní animátor.
Snímek je opravdu krásny a typické rysy japonské kultury a života vás budou provázet po celý film. Whisper of the Heart je naprosto mírumilovné anime bez jakékoliv akce, nebo většího dramatu, k tomu ještě nádherná hudba dělají z tohoto fatasy filmu příjemný požitek pro uklidnění mysli.

V tomto anime nás v úvodu čeká celkem známá písnička s názvem Country road (i její japonská verze), která nás bude provázet i dál ve filmu (což mě velice těšilo, jelikož tato skladba se mi opravdu líbí).
Whisper of the Hearth
Ale teď k samotnému příběhu, hned na začátku se setkáváme s mladou dívkou Shizuku, která je velmi vášnivá do čtení knih, na kartičkách z knihovny si povšimne jednoho jména Seiji Amasawa, který si půjčoval stejné knihy jako ona a tak se pouští do jeho hledání. Nakonec se jí to zvláštní náhodou podaří a tím nám tedy začíná celkem zajímavý a spletitý příběh lásky.
Vím, že jsem neprozradil téměř nic, ale hlavní kouzlo tohohle dílka je opravdu v překvapeních a kdybych se rozhovořil, nezbylo by z nich skoro nic.

Tak tohle je jen malinké nastínění filmu, pouze jsem o Whisper of the Hearth chtěl napsat pár řádků a upozornit vás na něj, jelikož patří mezi ty méně známé (však to znáte, některé věci téměř stejně tak dobré jako “klasiky“ po letech prostě z nějakých podivných důvodů mizí v propadlišti dějin). Myslím, že si Whisper of the Hearth (v originále “Naslouchej pozorně“) oblíbíte, protože jde o plnohodnotný výtvor těch samých lidí co stojí za již zmiňovanými klasikami žánru, je to odpočinutí pro ducha i mysl.
Whisper of the Hearth
Ještě bych chtěl zmínit jednu zajímavost a tou je neživá soška s poněkud divným jménem Baron Humbert von Gikkingen s kterou se můžete setkat i v jiném anime a to Cat returns (Království koček) kde tato soška ožívá jako hlavní hrdina celého filmu.

Zajímavý na filmu je také fakt, že jde o vůbec první film, ke kterému sice Miyazaki napsal scénář, ale sám ho nerežíroval. To za něj udělal již zmíněný Yoshifumi Kondo, který o rok později bez přehánění zřejmě na vyčerpání zemřel. Jak totiž z obrázků okolo jistě vidíte, jde o poctivou ruční práci a snad ani jediný záběr si tvůrci neulehčili PC triky.

Moje hodnocení je tedy někde mezi 70-80 procenty…

80%
Whisper of the Hearth
Víte že: Yoshifumi Kondo zemřel roku 1998 na krvácení do mozku? Dle lékařské zprávy to bylo zřejmě způsobeno nadměrným přepracováním. Tato událost stála za tím, že se H. Miyazaki přestal svým filmům věnovat méně než předtím a následně ohlásil odchod do důchodu, nechtěl dopadnout jako jeho přítel.


Nadpozemské scenérie jsou dílem známého surrealistického malíře jménem Naohisa Inoue.

Vaše hodnocení: 84%  (18 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0127 vteřin