WarCraft: Orcs and Humans - Komentáře

Autor

Nadpis

Text

Opiš co je na obrázku   opiš 


17.3.2009 17:25
no cca 50 hodin seriálu vs tak 250 hodin hry je přecijenom trochu rozdíl :-)

A rozhodně sem Bg nikdy nijak neshazoval, naopak ho doporučuji.
17.3.2009 17:18
chápu
Chápu, jen ze stejného důvodu mne jeden známý nedávno odrazoval od sledování Yu Yu Hakusha. Kvůli tomu, že je to oldschoolové, je tam málo technik a má to přes 100 dílů. Myslím, že v takovém případě bys měl silné námitky o tom, že vynecháním tohoto člověk o mnoho přichází. Proto mne Tvá poznámka pobavila.
17.3.2009 16:48
za to
může proklamovaná délka já když hraju rpg snažím se ho prolézt odshoradolů a na BG se už nějak necítím i když po tom kusuco sem hrál sem byl spokojen
17.3.2009 13:45
Tak jsem se nemýlil:)
Myslel jsem si to. Pamatuji si jej hlavně z dvojky, ale nebyl jsemm si jistý, zda se neobjevil i v jedničce. Velmi jsem si jeho a Boa oblíbil, hlavně kvůli hláškám. Stejně tak Baldur´s Gate(oba díly) patří na mém soukromém žebříčku mezi nejlepší hry, jaké jsem kdy v životě pařil.

Razer:
Razere odkdy Ty zapuzuješ klasiku proto, že je oldschoolová??? Kdybych mi to o Tobě napsal někdo jiný, tak bych se mu vysmál, že je to něco jako kdyby se dal Arnie k pacifistům.:-D
12.3.2009 14:57
JJ Auguste tato postava je z Baldurs gate objevila se i v jednicce a jmenuje se Minsk a jeho spolecni je samozrejme i malinky krecek jmenem Boo :-D Baldurs gate miluju je to skvele RPG :-)
11.3.2009 22:59
jj
je to nabeton ten tvůj parťák z BG2 bohužel BG2 sem nikdy nedohrál protože sem usoudil že je to příliš oldschool a sežralo by mi to strašnýho času.
11.3.2009 21:28
Jj, taky jsem se nad tím pozastavil :)
11.3.2009 20:35
kolmo etc.
kolmo:
To je v pohodě, vůbec jsem se neurazil a byl bych nerad, kdyby se tao epizodka příliš nafukovala. Každý z nás může občas přestřelit nebo udělat botu. Chlap se pozná podle toho, že ji dokáže přiznat a snaží se jí napravit. Takže jsem rád, že to tak dopadlo.

Mimochodem není ten obrázek co máš v profilu náhodou z Baldur´s Gate 2? Připomíná mi tam jednu velmi sympatickou postavu s křečkem.

Gediman:
Oslavování míru, nezní to od fanouška Warhammeru 40 000 skoro až divně?:-D
10.3.2009 17:52
Nechť mír a prosperita opět zavládne na tomto webu :)
10.3.2009 13:35
to kolmo
Dobrý:)Prvně jsem si myslela, že se jen tak hloupě urážíš, ale tímhle si to u mně fakt spravil. Těším se zase na nějaký Tvůj článek nebo komentář!:)
9.3.2009 14:54
Tak kde začít, no ani nevím :-D nechal sem si čas všechno si srovnat a začal pátrat našel si ten příběh původního Warcraftu a je pravda je opravdu velmi klišovitý. Předtím sem čerpal z oficiální novodobě napsané historie a bohužel byla to velká chyba.

To mě samozřejmě neomlouvá s tím co sem psal níže a jak napsal Gendiman u retro článku to byla celkem nepodstatná věc.

Ale ted to nejdůležitější, chci se předevšemi omluvit Augustovi a se sklopenou hlavou uznat svou chybu, jelikož jak je poznat je s žánrem Warcraft scela obeznámen a jediný kdo se tu projevil jako neznalec sem byl já. Snad mou omluvu příjmeš nejen ty ale i čtenáři Fox Axe a také můj slib, že se to již nestane.
27.2.2009 16:43
Tak jestli si to přeješ mohu je samozřejmě smazat ale myslím že by bylo dobré je tu nechat aby každý viděl jak to opravdu bylo.

Osobně takovéhle hádky nesnáším a i proto sem to už s Augustem osobně řešil a požádal ho aby si napříště rychlé soudy rozmýšlel.
Na stranu druhou jsem i na vlastní kůži v dřívějších dobách (mimo FA) zažil mnohem ale mnohem horší hádky proti kterým bylo toto jen raním vánkem :-)
27.2.2009 16:11
Poslední věc o kterou bych chěl poprosit je jestli by razer mohl smazat všechny komentáře které jsem k tomuto článku napsal, je to mé osobní přání. Odted budu opět pouze čtenář a k ničemu se dále vyjadřovat už nechci a je dobré vidět jak si lidé kteří hodně vědí dokažou podat takového pitomce jako jsem já.

Takovéto zkušenosti se v životě nezapomínají a to je na něm to krásné a zajimávé. I když stále si za vším samozřejmě stojím, ale urazit onu modlu Augusta to už jsem opravdu musel hodně přehnat.

Takže omlouvám se lidem z aaagames i náhodným čtenářům FA a Razere prosím smaž ty moje komentáře tady dole, díky ;-)
27.2.2009 15:45
Nechápu proč jsem se vůbec k něčemu vyjadřoval tohle sem NIKDY neměl dělat. Tohle se mi popravdě ani moc nepodobá, ale co nadělám aspon mi to ukázalo, že na tohle prostě nemám.
24.2.2009 14:10
názor
Když chce kolmo vidět názory ostatních, tak je má mít. Aspoň teda ode mě. Myslím, že by se měl Augustovi omluvit, protože pohled nepohled nadávání někomu do brouků pytlíků je už trochu moc. Zvlášť když ten člověk nic špatného neudělal a ty nemůžeš vědět, kolik on toho ví o historii Warcraftu. Já vím, že hodně. Však jí znám přes něj. Dal sis ty tu práci s hledáním oficiální historie Warcraftu I? Četls ji? Viděl jsi, jak je klišovitě napsaná? Já jo a řeknu ti, že orkové byli v té době braní jako hodně tupá krvelačná rasa jako taky v každé druhé fantasy. Serepetičky s vyspělou kulturou přišly až mnohem později. A souhlasím s Gedimanem, že v retročlánku o hře je příběh vedlejší. Navíc to bylo celé o Warcraftu jedna a o tom, co jako první díl série přinesl. To ti snad mohlo dojít, ne?!
12.2.2009 17:11
Tak se nehádejde :)
pakliže článek není o přehledu historie Warcraftu, ale jen o hratelnosti hry, tak stručně popsaná historie je spíš vítaný bonus navíc :)
12.2.2009 16:58
:-) nahrávají
nám současné tendence kdy se velké a "profesionální" servery svou kvalitou hodně propadají a leckdy si pak po přečtení některých jejich článků připadám jako kdoví jaký literát, ale myslím že k tomu nám přecijenom ještě něco chybí :D
12.2.2009 16:50
Přiznám se, že v tomhle případě bych tu rád viděl názory jiných, kteří čtou FA a jsou trochu obeznámeni se světem Warcraftu.

Jinak Razere ja sem si nikdy jako blbec nepřipadal a kdyby mi někdo řekl, že mi psaní nejde nebo, že mé názory jsou dosti ubohé nebo něco podobného tak bych s tím asi přestal protože jsem v tomhle amatér, začal jsem psát sám ze srandy, založil svůj web později ho rozšířil a nakonec přešel na FA částečně i na prozbu Razera ale hlavně proto že FA mi přišel jako velmi profesionální.
12.2.2009 16:26
kolmo
no já si myslím že je jen dobře podrobit Augusta kritice protože upřímně už mě taky začíná vadit to jak on tu kritizuje kde co jako hodně dlouho to bylo v pohodě ale když u každého druhého článku čtu nějaké nesouhlasy přestává to bejt vhodné, vypadáme tu pak před čtenáři totiž asi ještě blbější než ve skutečnosti jsme.
12.2.2009 14:37
Auguste chápu
jasně, tvé vysvětlení je dosti pochopitelné a pro mě přijatelné, ale vem to z mého pohledu jelikož již žijeme v době W2,3, WOW takže je příběh již vysvětlen a všechny postavy již mají v tomto fantasy světě své místo, ale pokud si chtěl popisovat příběh tak mi přijde způsob tebou použitý naprosto nevhodný a prostě ruku na srdce k tobě se moc nehodící.... navís s poznámkami které si k tomu přidal mi přišel jako dosti laciný ...

Ale dobrá tedy, omlouvat se tentokrát nehodlám protože bych ani neměl za co, můj názor viz. dole stále platí.....
11.2.2009 22:37
vždyť
už jsi je dostal :)
11.2.2009 22:26
Mimochodem
Pokud se nemýlím, tak tohle je má druhá recenze zde uveřejněná. Razere, dostanu nějaké bodíky?:-D
11.2.2009 22:21
RE: kolmo
Oficiální historie světa Warcraftu je mi dobře známa. Stejně jako třeba, že Sargeras byl titán pověřený bojem s démony a že mu tato práce přišla natolik depresivní, až přešel na jejich stranu (přiznávám, že tahle část mi nikdy nebyla příliš jasná) etc. etc.

Ono jde hlavně o fakt, že jsem psal o Warcraftu I, kdy byla nejenom technická stránka, herní styl, rasy a vůbec jeho svět ještě v plenkách. Možná Tě to překvapí, ale oficiální příběh úplně první hry ještě nebyl zdaleka tak propracovaný a komplexní jako je nyní po dvou pokračováních, ještě více datadiscích a WoWu. Ke cti lidem z Blizardu slouží, že příběh každé další hry poctivě a citlivě zapracovali do toho předchozího, až jim to dalo fantasy svět měřitelný s některými knižními ságami. Proto také logicky knihy z jeho prostředí později vznikly.

Takže mi věř, že jsem si práci a nemalou dal. V recenzi mi mj. šlo o podtržení rozdílu jedničky oproti slavným pokračováním a toho, co ze základu Warcraftu v ní již bylo. Možná jsem měl důrazněji zmínit, že jde o příběh pouze WI, ale tak trochu jsem čekal, že to znalému čtenáři dojde a ten neznalý nebude protestovat. Již tak jsem příběhu věnoval velmi mnoho prostoru vzhledem k tomu, že většina hráčů jej takřka nepostřehne.

Razer:
Co se týče těch chyb, tak mne nepřekvapuje, že tam byly, jelikož články v AAA Games ještě neprocházely korekturou jako ty ve Splatu. V každém delším textu se většinou ještě najdou chyby, kterých si autor nevšimne, proto jej také při opravě má číst někdo jiný. Já jsem například objevil po Razerovi nemálo chyb v recenzích v rámci výměny pro Splat (zejména ve shodě podmětu s přísudkem) i tady na FA a nikdy jsem z toho nedělal Vánoce, jelikož celková úroveň textů je dobrá a připadal bych si pak jako hnidopich.

Co se týče třeba neuvedení přesného data vydání hry, tak to nepovažuji za nedokonalost, jelikož pozitivismus se přežil již ve 20. století a teď máme 21.;-)
11.2.2009 22:07
No Razere určitě to na škodu nebylo. Ja se celkem o Warcraft zajimam, přečetl sem všechny knihy od Války prastarých počínaje až po komiksovou sunwel triology konče, ale tohle bylo moc. Kdyby tenhle článek August napsal v době kdyz kdy byl teprve Warcraft:Orcs and Human neřeknu ani slovo, ale takhle ,,odrbat jeho historii,, v tak primitivnim textu to mě dostalo.

Navic jsem šel i na aaagames a přečet si nezkracenou verzi tohto článku a udělat z matky Medhiva couru co odloži jen tak své dítě a z orku krvelačnou nemyslící rasu i když měli takovou rozvinutou kulturu a dokud se neobjevil Kil´jaden žili s každým v Dreanoru v pokoji a harmoniie to je trošku moc i na mě. Navíc do toho vkládat takové dosti trapné poznámky LOL a mě tady bude o něčem poučovat LOL, odedneška nehodlám brát žádnou Augustovu narážku a urážku v potaz ....

Kdyby tady v komentářích August tak nekritizoval sebemenší chybičku přejdu jeho článek s tichým mlčením, ale na ,,brouka pytlíka,, Augusta sem bohužel tohle vytáhnout musel.

Jinak zde naleznete historii Warcraftu v kostce je to velmi pěkně napsané:

http://wow.herniweb.cz/index.php?open=gameinfo-historie#12

11.2.2009 19:39
kolmo
Jak vidím nebylo zcela od věci uveřejnit nějaký Augustův článek aby jsme si taky někdy mohli rejpnout my do něho :-) a to prosím sem tam našel ještě nějaké překlepy a nedokonalosti, které jsem už při publikaci opravil :-)!
11.2.2009 18:59
Auste to snad ne .....
Takže auguste trošku z té historie Warcraftu. Trošku to zkrátím jelikož samotná historie warcraftu a všech faktů vede až k dobám titánů.

Orkové byli velmi rozvinutá šamanská rasa a vládla mu rada starších, demon Kil´jaden který našel svět Dreanor (domovska planeta orku) usoudil, že orkové by byli výborní jako armáda planoucí legie, také si mezi orky našel svou loutku jménem Nerzhul (orkský šaman)a pomohl mu k vzestupu, ten poté založil temnou radu, guldan předaje znalosti temné magie (necromancerství, cultismus atd... ) dal pomalu ale jistě za vznik hordy jako takové.

Dále k té lidské části příběhu. Ona žena, matka Medhiva byla ochránkyně Aegwynn patřící k řádu ochránců, které byla dána nesmírná moc Trisfalu k obraně světa před démony a tím i zabráněním znovuvniknutí plamenné legie do světa Azerothu, její příběh je na velmi dlouhé povídání takže možná někdy jindy. Jakmile se rada rozhodla, že služba Aegwynn je u konce a že je moudré zvolit jejího nástupce rozhodla si Aegwynn zvolit svého nástupce sama, ten nástupce nebyl nikdo jiný než Medhiv její syn kterého počala s lidský kouzelník jménem Neilas Aran. Aran byl dvorním zaklínačem a poradcem krále Azerothu. Poté co se ujistila, že je její syn zdravý, zanechala ho na dvoře Azerothu s jeho smrtelným otcem a ostatními lidmi. Sama odešla do divočiny. Jakmile Medhiv vyrostl v jeho duši se probudila síla Sargerase (demon který stál za první invazí do Azerothu) a ta ho ,,zkorumpovala,,

Sargeras se radoval uvnitř Medivhovy duše, která byla čím dál tím temnější., protože věděl, že jeho plány na druhou invazi do světa byli téměř u konce a příčinou bude poslední Ochránce světa. Samotnou bránu démonů – dimenzionální portál z Dreanoru do Azerothu otevřel Medhiv pohlcený sargerasem a tím nechal vniknout hordu do Azerothu a rozpoutat tím válku orků a lidí. Ještě nutno dodat, že orkové byli při v pádu krve démona Mannorotha Ničitele která je doháněla k zuřivosti a velké chuti po zabíjení

To by bylo asi tak všechno zkráceně o té části historie která byla před válkou orků a lidí kterou si popsal tak, že mi vřela krev v žilách. Opravdu jsem si nemyslel, že by někdo tvého formátu psal o historii Warcraftu stylem jedna zenska mela decko s tim a tim, jo a ten týpek prostě zradil ….. chápu, že pro lidi co Warcraft hráli jenom jako dobrou hru to asi stačí no, ale u tebe jsem to nečekal. Jinak některé texty co jsem napsal viz výše jsou slova vzatá přímo s oficiální historie Warcraftu a jeho světa, která se dá najít kdekoliv na internetu takže i když se o samotný děj hry Warcraft nezajímáš mohl si se aspon trochu informovat a nepsat takove zhovadilosti které se dají pochopit všelijak jenom ne tak jak se mají správně chápat.
11.2.2009 15:01
ale on topic
já když sem včera hrál demo musel sem dát rychlost na fastest jinak bych se asi unudil k smrti jak pomalu ti panďuláci lezly .)

jinak největší problém dnes bych asi viděl v nemožnosti označovat více jednotek najednou a nutnosti zadávat jim příkazy jako jdi těžit dříví manuálně, hrozně to zdržuje a otravuje jinak je to klasická RTSka jakejch je dnes plno.
10.2.2009 23:42
Nice:)
Tak to se běžím registrovat.:) Mimochodem právě na taková sdělení by se sem hodil guestbook.

Gediman:
Tak to je jasné WII byl mnohem starší a tak nemůže Starcraftům konkurovat.
10.2.2009 23:20
jinak sem konečně
zase rozchodil uživatele takže si můžete pozměňovat hlavně ikonky nově se obrázky sami zmenšej a oříznou takže není nutnost někde hledat přesně velké ikonky. Brzo dodělám i ostatní slibované jako je možnost přidávat vlastní novinky adminům :-)
10.2.2009 22:25
Jojo, že zpomalování tempa je někdy klíč k úspěchu dokazuje závěrečná mise ve hře Emperor: Battle for Dune :)... tedy, jen pokud použijete jistou fintu pro rychlé a snadné vítězství.

Warcrafty I jsem nehrál, ale dvojky mám i s datadiskem a originální :) Bohužel, hrál jsem je až po StarCraftu, takže mi už nepřišly tak extra.

1
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2021
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0384 vteřin