Gediman

Úroveň: Admin
Kredity: 1045
Pravé jméno:
Věk: neznámo kolik let
Pohlaví: muž

Byl online před: 1804 dny 23 hod 5 min 40 s
Strávil zde celkem: 4 dní 7 hod 39 min 51 s
Registrace: 16. 5. 2008
Přihlásil se: 993x
Profil zobrazen: 6215x

Více


Trochu informací o mých oblíbených věcech a vkusu…

Science fantasy: Jednoznačně můj nejoblíbenější žánr. Dokáže přinést ta nejzajímavější prostředí a zápletky, prakticky všechno je v něm možné. Sem patří má Svatá trojice: Star Wars, Mutant Chronicles a Warhammer 40.000.

Science fiction: Můj druhý nejoblíbenější směr, hlavně kvůli klasikám jako série Star Trek, Terminator, Predator a... Alien (z filmu Alien Resurrection pochází můj nick i avatar). Z dalších třeba Matrix, Starship Troopers, StarCraft a Star Gate… ačkoliv poslední jmenované jsem nějak opustil, viděl jsem jen skvělý film od Emmericha a seriál SG-1.

Fantasy: Tento žánr mě až zas tolik nebere, přesto bych ale pár děl vyzdvihl, hlavně pro svoji dokonalou atmosféru, která se neokouká. Tak předně série starých RPG her Quest for Glory. První díl jsem dohrál snad stokrát a pokaždé v něm našel něco nového. Dále tahová strategie Heroes of Might and Magic III, jejíž kreslená grafika a pohádkové prostředí je prostě nepřekonatelné. Z filmů mě pak naposledy zaujalo temné fantasy Solomon Kane – osamělý hrdina, který loví démony a nadpřirozené nestvůry na potkání, to je přesně můj styl. Pána prstenů jsem shlédl a taktéž patří mezi mé oblíbené, i když až zas tak mě neuchvátil.

Komiksy se nezabývám, ale sleduji filmové adaptace, například sérii MCU a DCEU. Jinak čtu nějaké ty web-komiksy, třeba Cyanide & Happiness a dříve také legendární Order of the Stick, parodii na fantasy RPG všeho druhu. Doporučuji všem.

Mám rád parodické komedie, hlavně sérii Bláznivá střela, Žhavé výstřely, Scary Movie a Austin Powers. Mezi mé nejoblíbenější komiky patří Leslie Nielsen, Jim Carrey a Mike Myers.

Dále mám rád historické a válečné filmy (Statečné srdce, Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen, Zachraňte vojína Ryana, Pearl Harbor) a dokumentární pořady o historii a přírodě. Za nejlepší považuji sérii Putování s dinosaury a její spin-offy.

Ze seriálů jsem shlédl (či stále sleduji) tyto: Star Trek: TOS, Star Trek: Nová generace, Star Trek: Voyager, Star Trek: Deep Space Nine, Star Trek: Enterprise, Simpsonovi, Futurama, Family Guy, Dr. House, Útěk z vězení, Mentalista, CSI: Las Vegas, CSI: Miami, CSI: New York, Akta X, Millennium, The Lone Gunmen, Městečko Twin Peaks, Star Wars: The Clone Wars, Star Wars Rebels a Ztraceni – což je jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. No a samozřejmě nesmím zapomenout na My Little Pony: Friendship is Magic (haters gonna hate, ponies gonna pwn).

Oblíbenými žánry PC her jsou real time strategie. Mezi moje herní božstvo patří StarCraft, Command and Conquer: Generals, Warhammer 40.000 Dawn of War a také střílečka Half-life. K tomu mám docela rád ještě sérii Need for Speed, hlavně moderní díly počínaje Hot Pursuit 2 (z roku 2002).

Hraji však také i stolní hry (hlavně wargaming – dříve Warzone, dnes Warhammer 40.000) a kdysi jsem hrál a sbíral také karetní hru Doomtrooper.

Mezi moje aktuální koníčky patří rozsáhlý a ambiciózní projekt Void, který do svého plného dokončení zabere ještě spoustu času. Je to stolní RPG, které bude tvořeno třemi hrami, třemi světy (první sci-fantasy, druhý fantasy a třetí sci-fi). Předtím jsem pracoval na webu pojednávajícím o Mutant Chronicles, ten teď ale zamrzl.
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0113 vteřin