Trigun - Komentáře

Autor

Nadpis

Text

Opiš co je na obrázku   opiš 


3.4.2009 21:50
Klid zbraní
Projednal jsem to s nějvášnivějšími diskutéry i soukromě a myslím, že tuto debatu můžeme ukončit s tím, že se neshodneme. Obávám se totiž, že ta by bez zřejmého výsledku mohla pokračovat do nekonečna a stále více sklouzávala v hádku.
25.3.2009 21:03
Nicka :-)
Opravdu myslím že si každý udělá obrázek (doufám že až po shlédnutí Trigunu) sám, možná skutečně ten snaživý pozér Razer nemá pravdu, no ale možná také ano a možná je jeho styl psaní recenzí u děl kterých si váží jen trochu jiný než systematické vypočítávání kladů a záporů.

A pak tedy to neustále stupňujete tak prosím já to tedy řeknu na plnou pusu, na tomhle webu sem strávil obrovské množství času, které jsem mohl věnovat něčemu jinému. Proto se mi dvakrát nelíbí když mi někdo soustavně odrazuje autory, čtenáře a hodnotí recenze jako špatné na základě prvního shlédnutého dílu. Možná jsem skutečně netolerantní sobec, ale podobných flamů jaké Augustus (byť to jistě nemyslel špatně) vyvolal u Blood+, Chrono Crusade, Farscape a Trigunu začínám mít opradu dost.

Já cizí názor snesu, ale někde je prostě hranice pro mě to jsou třeba ty opakované negativní komentáře, útoční kamarádi... . Vytváří to špatnou atmosféru.

Takže prosím klidně se vyjádřete napište i že se vám moje recenze nelíbí proto a proto, ale soustavné a systematické narážky s tím že "sem viděl jeden díl a kamarád mi říkal a proto si myslím že je ten tvůj srdcovej seriál jen blbé béčko" si prosím odpusťte sem možná sice blbej ale ne úplně.

Nevím proč, ale připadá mi, že mě neustále tlačíte k tomu abych řekl právě něco podobného ne zrovna milého a vy ste se na mě mohli jako na "netolerantního primitiva" zaslouženě urazit. Ale holt když nechcete vnímat co se snažím svým vyhýbáním konfrontaci naznačit a stále dorážíte na mě na kolmika dříve i na Chill která vypěnila hned po prvním negativním flamu ne až po čtyřech jako já... .
25.3.2009 16:05
o NGE se co se týče konce nevyjadřuju protože jsem to scela nepochopil teda chápu to anime ale opravdu jsem nepochopil co si vzít s toho konce.

Hele Nicko ja sem četl co Proteus psal tuhle debatu sleduju a nechtěl jsem se do ni moc míchat, ale protě mi přišlo správné Razera se zastat, jinak já osobně anime kde se musí moc přemýšlet rád nemám, já se dost napřemýšlím v práci :-D a to mi bohatě stačí.

navíc se sem míchají věci které tu nemaj co dělat je jedno kdo je čí kamarád a kdo je jak chytrý co se anime týče každý si najde svůj žánr který mu sedí ne?
25.3.2009 15:36
kolmo
V NGE? Se nějaká absolutní odpověď koná? Kde? Mi ji ukaž! Čet jsi, co napsal Proteus? Mimochodem, hoši, jak můžete něco mlít o nějakých zenobudhisticko(bůhvíco) odpovědích, když sami přiznáváte, že ste to nepochopili?

Já se zas musím zastat Protea, protože je to ve skutečnosti fakt naopak. Trigun ti všechno naservíruje jako na stříbrným podnose a ještě dvakrát přežvejkaný, takže to pochopí opravdu každej a nemusí u toho ani moc přemejšlet. Proto to taky pochopí hned napoprvý. NGE ti nic nevnucuje a sama taky nic nedá. Tolik k tomu, jak má prej Razer rád seriály k zamyšlení. To je další nechutná póza.
25.3.2009 15:24
Razere, nelži sobě ani ostatním!
Když teda nechceš vyvracet ty údajně pevně zakořeněné názory, tak nechápu, proč jsi s tím začínal. Jo, tuhle debatu jsi rozjel ty! Jenom sis asi myslel, že Augusta umlátíš svým rádobyargumentem o nedokoukání, jenže pak přišel Proteus, který to viděl celé a ještě ti našel v recenzi pár pořádných chyb. Tehdys byl namydlenej a radši se ze staženým ocasem pakoval. Mohl sis ale odpustit to uražené vykvikování o kamarádech.

Ty totiž Razere vůbec nevíš, jestli jsme já nebo Proteus s Augustem kamarádi a ani to nemůžeš vědět. Tvoje hodnocení je tady stejně povrchní jako u anime. Dohromady toho moc nevíš nebo nerozumíš, ale vesele překrucuješ, jak se ti to zrovna hodí.

Jedinej, kdo má tady problémy s odlišnými názory seš ty. Proto na ně musíš pořád útočit nebo je shazovat. Ale neumíš moc argumentovat, takže tě v debatě někdo chytřejší často setře. A to ti hrozně vadí. Proto si začneš vymejšlet imaginární důvody, proč se nemůžeš dál bavit a začneš si hrát na ublíženýho. Je to ubohý a průhledný.

Taky jsem nikdy u sebe ani Augusta nezažila, že by jinej názor na seriál nebo tak něco narušoval vztahy nebo spolupráce. S tím máš problém zase jenom ty! Většina lidí kolem psaní, co znám, jsou větší profíci a vůbec to tak neberou. Zase nesuď podle sebe!

Jo a nejsem žádnej zarytej fanoušek NGE a pochybuju, že Proteus s Augustem jsou. To by tomu nedávali 9/10. Zarytej fanoušek dává 100%! A ještě jenom proto že se mu to líbí. Obvykle to potom nedokáže rozebrat. Přesně jako ty ve svý špatný recenzi na Trigun. Tak si, Razere, zase nevymejšlej!
25.3.2009 15:16
>> Ovšem to čeho si na Trigun cením nejvíce je fakt, že přitom neútočí na divákovu psychiku jako Neo Genesis Evangelion, nebo smysly jako Fontána. Žádná absolutní zenbudhistickokřesťanská odpověď se nekoná, co si z celého příběhu odnesete je jen na vás… . <<

Já nevím asi jsem hlupák, ale myslím, že tohle vysvětluje všechny Razerovi narážky na NGE v jeho recenzi na Triguna. Bohužel ale musím taky přiznat že nejsem na takové duševní úrovni. A taky přiznávám, že jsem NGE ani scela nepochopil ale Triguna zas jo prostě fakt prominte ale ja opravdu musím stát za Razerem.
24.3.2009 20:34
opravdu
se nehodlám marně vyvracet předem pevně zakořeněné názory Augustových kamarádů tedy i ty tvoje :-) Nebo ty Augustovi, který ještě věc neviděl.

Mám totiž dost zkušeností abych věděl že kromě ztráty času a možná také pokažení dobrých vztahů to nikam nepovede, protože já nejsem z lidí kteří ustoupí přesile, nebo většinovému názoru abych byl oblíbený a in.

V recenzi na Trigun jsem neuvedl dle mě příběh prozrazující podrobnosti záměrně, tak jako jsem to učinil třeba u Haibane Renmei připadá mi že pak by divák mohl o hodně přijít a nechci to dělat ani zde.

NGE možná přesahuje mé duševní multidimenzionální schopnosti, a proto jsem ho také nikdy nerecenzoval nicméně to že se mi nelíbil klidně řeknu ať už si zarytý fanda který po jeho shlédnutí našel nějaké skryté moudro myslí co chce.
Já nic nového, kromě velice progresivního a rádoby psychologického hraní na divákovu psychologii nenašel. Ba bych NGE dokonce přirovnal k anime Gunbuster z úplně jiného soudku, které je dodnes považováno za kultovní a je tvrdě obhajováno jako něco převratného přestože se nejedná o nic jiného než trochu hlubší animovanou verzi hvězdnejch válek říznutého relativistickou teorií.

Takže si na kratičký okamžik zkuste představit že i odlišný názor může mít svou hodnotu. Vash jako samozvaný šerif spravedlnosti je doveden dle mě téměř k dokonalosti, stejně jako mix westernu a postapo scifi.


24.3.2009 14:41
nefér
No jo, Razer napsal špatnou recenzi a nedokáže si to přiznat. Normálně bych se ho trochu zastala, protože je v pohodě a hodně se snaží. Takže by po něm hoši nemuseli jít tak tvrdě. Ale potom jak trapně se zachoval, si to zaslouží nechat pořádně sežrat! Každému z nás se občas něco nepovede a nikdo se z toho nestřílí. Ale nezlobte se na mně, začít něco mlít o polácávání po zádech je hodně velká ubohost. Uražená ješitnost z toho přímo kouká.

Srovnávat Trigun s NGE je pitomost, protože Trigun může skvěle pobavit ale na úrovni myšlenek na NGE prostě nemá. Dílo, který je opravdu na přemýšlení taky nepochopí každej a už vůbec ne napoprvý. Opak může tvrdit jenom někdo, kdo ještě moc věcí s opravdu hlubokejma myšlenkama neviděl.

Vůbec si myslím, že Razer před tím 1,5 rokem ještě moc anime nerozuměl. To není žádná ostuda, ale mohl to normálně přiznat a ušetřily by se tyhle hádky. Není přece zločin něco nevědět nebo neumět, ale předstírat, že jo a dělat kolem toho ještě uražený tanečky je vážně ubohý.

Nejvíc se asi Razer shodil tím, že Augustovi pořád předhazoval, že to nedokoukal a když přijde Proteus, který viděl Trigun celý, a napíše mu sem docela detailní rozbor, tak se s ním o tom Razer odmítne bavit. Takhle to fakt vypadá, že si jen vymýšlí výmluvy proč nejít do hloubky a nerozebírat vlastní tvrzení, protože si je neumí obhájit a sám v podstatě nemá co říct.
21.3.2009 11:27
kolmo
Právě, že mi takové kádrování přijde směšné (viz níže) a také nechápu, proč zde Razer začal řešit osobu Protea místo jeho připomínek k Razerově recenzi. Možná by se stálo za to se tady skutečně věnovat tomu článku místo řešení, kdo se koho kdy zastal či poplácal po zádech. Tedy, pokud je toho Razer na té úrovni schopen.;-)
21.3.2009 7:09
Auguste, Auguste co to je ? Ja doufám že nechceš poukazovat na to, že když někdo někde byl dříve než někdo jiný je jeho názor apod. méně platný než lidí co přišli po něm.

Jinak jak sem si to tak četl ty komentáře tady dole tak se mi zdá, že se celkově jedná o problém směřující až za hranice tohoto článku což jaksi už není moje starost ;-).
20.3.2009 23:12
Tak...
...to máš, Razere,štěstí, že nejsem s těch, co by začali vykvikovat, že jde o "posilu ze zálohy". Přeci jenom Proteus tu byl mnohem dříve než DJ Kira s kolem dohromady.:-D
20.3.2009 23:08
Razer tady asi neunese kritiku
Obávám se, že výměna s Animedream.sk je jednoznačně výhodnější pro FA. Což je vidět již jenom z toho, kde je Animdream a kde FA. To je fakt. Bez urážky. Nikdo Ti to taky nehodlá předhazovat a ani bych to tu nezmiňoval, kdybys tohle téma sám nevytáhl. Udělali jsme to tehdy pro FA z dobré vůle a rádi.

Co se týče Protea, tak si představ, že ten již nějaký ten rok pracuje externě pro Splat a vůbec netuším, kdy naposled jsem tam od něj viděl komentář. Když již však nějaký napsal, tak to stálo za to.
O Trigunu jsme se opravdu bavili, protože jsem chtěl znát jeho názor na toto anime jako osoby, která ho vydržela sledovat až do konce. On mi doporučoval sáhnout po něčem lepším (hack.sing). Často se vzájemně bavíme o anime, někdy i o netu a FA. To jej přivedlo ke Tvému článku. Věř mi nebo ne, ale žádné židovskozednářské protirazerovské spiknutí za tím nebylo.;-)

Mimochodem, kdyby sem napsal podobný komentář Mat(ten Trigun také zrovna nemusí), kterému na FA nedávno vyšel článek, tak by to nebyla "posila ze zálohy"? Nemělo by jít spíš o obsah komentáře? Nebo tady chce razer lidi kádrovat podle vztahu k němu, ke mně a k FA?:-D

Budeš asi divit, ale každé Béčko nepovažuji za sračku. Spousty Béček mám moc rád. Jen bych jim nedal 100%. Výslovně jsem Ti několikrát psal i proč. Napsal bych to i sem, ale byl by to offtopic a již mne unavuje to neustále opakovat.

Trigun kvůli kolmovi klidně dokoukám, nicméně mám pocit, že by mi to v této diskuzi stejně nepomohlo, neboť by sis vymyslel nějaký jiný důvod, proč se vyhnout věcné debatě. Začínám mít pocit, že to děláš protože ji nezvládáš.
20.3.2009 22:58
jůů
on se mě kromě Kolmika ještě někdo zastal :-)
20.3.2009 22:29
Fajna recenze. A zaslouzenich 100 procent. Tak to ma byt. :-D
19.3.2009 23:07
Já ti za
tvojí konstruktivní kritiku i oznámkování mé recenze děkuji, myslím že mluví sama za sebe a není nutné jí nijak obhajovat.
19.3.2009 22:28
Pomoc zo zálohy...
...pokiaľ tým rozumieš konštruktívnu kritiku, za ktorú by bol od čitateľov zrejme rád nejeden autor, tak prosím.
Augustus ma na článok upozornil, ja som si ho prečítal a vyhodnotil nezávisle na jeho názore. Či si z toho niečo vezmeš nedbám, len som upozornil na niektoré nedostatky, ktoré celkový dojem z článku kazili.

A pokiaľ so mnou v názore na posolstvo Trigunu nesúhlasíš, podlož to láskavo argumentami. Ja som tak učinil myslím dostatočne.
Jo a rádobyuštipačné poznámky tak nejak vyšli z módy.
19.3.2009 21:37
ještě bych rád dodal že sem tu výměnu s Animedream.sk po nikom nechtěl, samozřejmě sem za ní rád ale nemám pocit, že by Fa jen brala a nic nedávala jde o oboustranou výměnu.

Od té doby se tu Proteus 2 roky neukázal až kupodivu nyní. Nemám prostě podobný typ "posil" ze zálohy rád.
19.3.2009 21:27
ehm...ehm
To je ten člověk, který Ti, Razere, domluvil hned na začátku tu výhodnou výměnu ikon s Animedream.sk, kde je zřejmě velmi uznáván. A to přestože my(Splat) jsme Ti tehdy nebyli dost dobří na umístění ikony na první stranu, což někteří od Tebe (možná právem) brali jako vrchol arogance. Já s Proteem nikoli. Takže tolik k pomoci.

Myslím, že tohle přátelské popíchnutí bereš moc osobně, takže bych v diskuzi raději pokračoval, až se budeš ochten zabývat argumenty více než zraněním vlastního ega.
19.3.2009 19:59
kamarád Augusta
ho poplácá po zádech a vše bude fajn :-) Zlý a zcestný razer si dovolil napsat svůj názor a tak bude zlynčován ...
Z tvého příspěvku je totiž jasně vidět žes ani nepostřehl, že tenhle článek je 1,5 roku starý a je tu kvantum jiných recenzí kde o NGE nic nepíšu. Zajímavé, pochválit něco, nebo pomoci se ti doteď nechtělo, ale na kopnutí to si tu byl hned.

Tolik k dětsky jednoduchému poslelství Trigunu, které některým stále dělá problémy přestože plně chápou jiná multidimenzionální širokospektrální díla.
19.3.2009 18:57
Kritika
Recenzia zaváňa diletantským nadšením, je nekvalitná a prímery v nej použité sú tak scestné, že počas jej čítania som mal občas pocit, že Razer nehodnotí Trigun.
V prvom rade, dávať tomuto dielku 100% znamená katapultovať ho na vrchol animovanej tvorby- takýto výtvor musí diváka zanechať slintajúceho blahom. Ako sa s touto predstavou kryje seriál, ktorý je do prvej tretiny zúfalo priemerný, postavy, ktorých motívy konania i konanie samotné je neraz detsky naivné, či dej, chrliaci nejedno rádobymoralistické klišé?
A kam vlastne zmizli v recenzii tie skutočne zábavné pasáže, keď sa Trigun mení na komédiu? Patrili medzi moje obľúbené, bolo ich hojne a možno bez preháňania povedať, že seriál ako celok im vďačí za časť svojej popularity.
Prečo som sa nedočítal viac o vynikajúcej hudbe, alebo originálnom grafickom spracovaní? Je vôbec možné udeliť niečomu absolútne hodnotenie bez uvedenia všetkých podrobností, prečo tak činím?

A pokiaľ sa jedná o nižšie prepieranú myšlienkovú hodnotu Trigunu a jeho porovnanie s NGE, musím sa mierne pousmiať. Ano, Trigun posolstvo má, možno aj celkom zaujímavé, ale je zaobalené do nechutného nánosu patetického moralizovania. Navyše je nelogická, ľahko vyvrátiteľná- musím ale uznať, že... pekná.

,, Mnozí asi nebudou souhlasit, ale podle mě je i u téhle ligy nejdůležitější, aby byly myšlenky ve filmu obsažené pochopitelné normálnímu divákovi hned na poprvé.“
- mal si pravdu, nesúhlasím. Ty chceš v podstate kvantovú fyziku napratať do šlabikára, aby sa ňou mohli baviť aj deti. Veľké myšlienky obsahujú výzvu, tá nás zdokonaluje a povznáša nad priemer. Film, ktorí Ťa núti rozmýšľať Ti dá neporovnateľne viac ako explicítne podaná konzumentská múdrosť.

Ďalej si v článku spomenul, že Trigun na rozdiel od NGE neponúka absolútne pravdy, každý si ... blabla. Opomeniem fakt, že si asi prvý človek, ktorý objavil v NGE nejakú absolútnu pravdu a posuniem sa k faktu, že k nejakým absolútnym pravdám a zovšeobecneným poučeniam vystrihnutým z učebnice Etickej výchovy má bližšie Trigun. Stačí sa pozrieť na vedľajšie epizódy... temer každá končí nejakou tou múdrosťou. NGE má vysokosofistikovanú širokospektrálnu štruktúru. Divákovi nevnucuje absolútne nič a bez námahy z neho divák ani nič nedostane. Trigun pracuje na opačnom princípe.

A vlastne... ako Razera vlastne napadlo porovnávať Trigun s NGE? NGE je úplne iná liga, úplne iná myšlienka, úplne iná dimenzia psychologizácie postáv, prostredie, hudba... skrátka temer v ničom sa nezhodujú. To budeš každé anime s trochou myšlienky prirovnávať k NGE, lebo po tejto sfére je považované za kult? A prečo je vlastne cenný fakt, že Trigun neútočí na divákovu psychiku?

U mňa to má Trigun za 6-7/10. NGE za 9. A razerova recenzia za 5.
18.3.2009 16:19
:D
mne sa to pacilo i ked som videl iba par epizod :D je tam dobre spracovany humor :)
18.3.2009 8:50
Jinak chci jen dodat, že to co sem napsal níže nemyslím nijak útočně, jen už mě prostě nebaví rozebírat (a snažit se marně obhajovat) seriál, který si ještě neviděl :-)

A pak taky když ty napíšeš "zábavné béčko" chápu že myslíš "SRAČKA" :-D
17.3.2009 18:55
Noooo nevím, například já když už začnu něco sledovat tak to dokoukám at je to sebevetší ptákovina, samořejmě nejsem náročný divák ale když už si člověk dá tu práci si něco takového sehnat proč to zahazovat a skončit hned na začátku? :-)

Je taky pravda, že hodně názorů na Triguna se rozchází takže opravdu Auguste i když se ti to nelíbilo bylo by fajne abys to dokoukal tedy aspon kvůli mě *mrk, mrk* :-D a řekl svůj konečný názor na celkově shlédnuté anime, ony se opravdu ty příběhové myšlenky a zvraty objeví až v pozdějších dílech a citace, kterou si zde uvedl celkem sedí a nevidím v ní žádný větší rozpor. Jinak mám skouknuté celé NGE i Triguna takže doufám, že můj názor budeš brát jako věrohodný Auguste :-D i když po tom warcraftu bych možná i pochyboval :-D
17.3.2009 17:44
cituji
"To že jsem v průběhu recenze několikrát zmínil kultovní NGE není náhoda, dle mě si s ním Trigun v ničem nezadá. Mnozí asi nebudou souhlasit, ale podle mě je i u téhle ligy nejdůležitější, aby byly myšlenky ve filmu obsažené pochopitelné normálnímu divákovi hned na poprvé. U NGE si kolikrát nejsem při čtení recenzí jistý jestli dostává plný počet bodů, protože je z pohledu recenzenta tak dobrý, nebo proto že to o něm přece všichni říkají."

Ta poslední věta je sice trpce pravdivá, ale za to NGE přece nemůže.;-)
Stejně jako, že náročnější divák vstává (odchází a často se již nevrací), jak jsi výstižně popsal v recenzi, není chyba diváka ale seriálu. Jak mám proboha vědět, že se to možná časem zlepší, když tomu nic nenasvědčuje?
17.3.2009 17:33
vážně
nevím kde to bereš a dokud se na to nepodíváš odmítám se o tom bavit.
17.3.2009 17:27
Ehm..ehm
Špatně jsi mne pochopil. Psal jsem, že mi na začátku nesedl a pochvalné recenze na něj ve mně nevzbuzují moc důvěry. Zvlášť ta pasáž, kde píšeš o tom, že kvalita se pozná podle toho, že podstatu (tedy, o co tam běží) pochopí každý hned napoprvé.

Také ty tvé kritické pasáže o NGE, kde tento seriál v podstatě kritizuješ za to, že je Áčkový.
17.3.2009 17:21
cituji: Ale my jsme zrovna recenzenti preferující spíše náročnou A-čkovou produkci, proto nikomu neberu, pokud Trigun oceňuje jako zábavné béčko.
17.3.2009 17:16
RE: Razer
Které části z mého komentáře "takže jsem jej ani nedokoukal, proto nehodnotím." jsi nerozuměl?
17.3.2009 17:05
a trochu OT
Připadá mi že Augustus má poslední roky tolik práce, že aby byl v obraze tak si vždy pustí jen kousek nějaké věci viz první díl FS a dělá jako by jí viděl celou protože už přeci má jisté zkušenosti... to podle mě není dobrý přístup a myslím si, že si tak i sám sobě hodně kazí potencionálně zajímavé zážitky z intenzivního sledování pouze 1-2 seriálů najednou.
17.3.2009 16:50
No Auguste jak jsem psal někomu trigun sedne a někomu ne, ale je pravda že pokud si ho začal sledovat a nedokoukal tak si o celkem velkou část přišel, možna že bys měl i jiný názor. Ze začátku se to moc nerozjíždí a všechno vypadá opravdu jako zábavné béčko, ale v pozdějších dílech už je to mnohem lepší, je to tedy jen můj osobní názor.

Četl jsem pár článků o Trigunovi jak pozitivních tak i negativních a těžko říci co z toho vyvodit, nejlepší věc co člověk může udělat je podívat se na to sám a bud se mu Trigun zalíbí a nebo ne. Já osobně patřím k lidem kterým se Trigun líbil.

1 2
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2022
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0429 vteřin