RIN-NE: nová manga Rumiko Takahashi

30.4.10 - Razer - Komentáře (19)
A po recenzi Ranmy, se dnes povíme něco o zcela nové manze (určitě se dočkáme i anime), na které R. Takahashi pracuje od konce roku 2009...
A jak sami uvidíte, ty 20-30 let staré hity jsou si s těmi dnešními v mnohém velmi podobné. Tak za prvné, základním kamenem příběhu je hlavní dvojice hrdinky (Sakura Mamiya) a hrdiny (Rinne Rokudo), kteří se potkají za né úplně normálních okolností.

RIN-NE (Kyokai no Rinne) je příběh o Sakuře, která se jako malá dostane na onen svět, ale asi po týdnu je vrácena nazpět mezi živé, ovšem z téhle své návštěvy si přinese schopnost vidět mrtvé (duchy). V době kdy přijde na střední školu se věci zdánlivě dávají dopořádku, ale pak potká chlapce se zářivě rudými vlasy jménem Rinne, který není ani duch, ale rozhodně ani normální člověk... .
Hlavní hrdina Rinne je na půl Shinigami (prostě na půl smťák řečeno hezky česky :-), který pomáhá zlým duchům s reinkarnací a svou lakotou si nijak nezadá s takovým Mirokem (no úplný Pandrhola to zase není, když už jsme u té starší české tvorby).
RIN-NE: nová manga Rumiko Takahashi
Ačkoli jsem Bleache neviděl zavání mi to jistou podobností, však i v případě předešlých humorných děl se Rumiko často inspirovala tím co bylo právě v módě a vytvořila něco osobitého.

Po přečtení první kapitoly (je jich venku už okolo 50 tj. asi 1500 stran) a reakcí mnoha a mnoha čtenárů mám, možná zcela předčasně pocit, že RIN-NE se nestane tak velkým hitem jakým byl Inuyasha, Ranma, nebo Maison Ikkoku. Co přesně tím myslím, hned vysvětlím, ačkoli Inuyasha také nebyl v obecné rovině až tak jedinečný (viz. recenze Ranmy) dokázal okamžitě zaujmout (ať už špatně či dobře). Schválně jsem si před psaním novinky přečetl první kapitolu jeho mangy a skutečně, chtěl jsem ve čtení okamžitě pokračovat i když už ho znám u RIN-NE vlastně ani ne. A to nejsem moc na nekonečné věci jako Naruto, které stoprocentně odsají obvroskou část případných kluků - čtenárů.

Ostatní lidé se shodovali v tom, že RIN-NE čtou rádi, je určitě humorný a má i pěkné postavy, které jsou trošku jiné než ty z předchozích děl, ale jaksi se v něm nic zásadního neděje a nejsou si jistí zda s tímhle pomalým dějovým tempem vydrží dostatek čtenářů i po další roky - Rumičiny mangy obvykle vychází i 10 let... .

Ale víte co? Můžete se přesvědčit sami, pokud umíte anglicky, všech cca 50 kapitol je legálně k přečtení na stránkách vydavatelství viz.com.


FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0092 vteřin