Nová doména FoxAxe.net

5.3.13 - Razer - Komentáře (12)
Aneb jak sem blbostí o doménu přišel.
Foxaxe byla moje první stránka, nad kterou jsem strávil stovky hodin a piplal i ty nejmenší detaily - proto jsem vždy sliboval, že ji nechám běžet jak dlouho to půjde, i kdyby pro 10 lidí. Ostatně retro recenze byly na FA vždy koncipovány tak, aby na nich zub času nezanechal žádnou větší újmu.

V lednu tohoto roku jsem proto jako pokaždé zaplatil prodloužení domény. Vtip byl však v tom, že vedle částky vyznačené velkým písmem byla i částka druhá, napsaná písmem o poznání menším, která byla o 38,- Kč větší (s DPH). Když jsem si to po pár dnech uvědomil a drobné doplatil, bylo už pozdě. Od registrátora mi došlo upozornění, že doménu mohu zachránit, ale bude to stát okolo 5.000. To mě poměrně znechutilo, každá větší zahraniční společnost nedělá třeba až do 14 dnu po splatnosti caviky, případně je obnovovací taxa na úrovni 50-100 USD.

O měsíc později se nepovedlo ani odchycení robotem přes zahraniční službu a původní doména foxaxe.com skončila v rukou spekulantů, kteří na ni okamžitě nasadili agresivní reklamy a sledovací cookies. Pokusím se ji odkoupit zpět, ale vzhledem anonymizační společnosti kterou používají to bude asi komplikovanější než jsem čekal. Nicméně život už mě naučil a tak sem včas zaregistroval alespoň foxaxe.net, no vyplatilo se.

Foxaxe má své nejlepší dny již za sebou, přesto je její obsah z velké části i po letech zcela unikátní a hodlám ho proto udržet aktivní – možná občas i něco přidat... .

Při nahrávání zálohy jsem zjistil, že její kódování v posledních 6 měsících je špatné a chybí proto pár desítek komentářů a asi 4 hlášky. Nelenil jsem proto a alespoň ono kódování převedl na utf8, které používám i na ostatních svých webech. Což také znamená, že mohu FA znovu snadno vylepšovat kdyby z nějakého důvodu nastala potřeba.

Závěrem snad jen dodám, že pokud by měl nějaký čtenář zájem o uveřejnění své recenze, která ale bude dobře napsaná! Má možnost, slávy se nedočkáte, ale váš vytvor nebude ve špatné společnosti.

FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0091 vteřin