Mutant Chronicles

6.10.07 - Gediman - Komentáře (79)
Rád bych chtěl napsat o mém nejoblíbenějším sci-fi/fantasy světě, který mě pohltil na několik dlouhých let. Následující článek berte jako takové malé "intro" do tohoto pochmurného světa.

Mutant Chronicles má své kořeny v roce 1984, ve Švédsku. Tehdy vyšel jeho první předchůdce, papírová RPG hra Mutant. V roce 1989 vyšla druhá edice s názvem New Mutant, v roce 1992 pak následovala hra Mutant RYMD (anglicky Mutant SPACE), která se již dosti podobala dnešnímu Mutant Chronicles, tedy alespoň v tom, že se odehrávala nejen na Zemi, ale i na ostatních planetách Sluneční soustavy. No a nakonec, v roce 1993, vyšla dnes dobře známá verze Mutant Chronicles, která jakoby celou sadu zahájila znovu a s původními hrami má jen málo společného.
Mutant Chronicles
O co vlastně jde? Mutant Chronicles je svět vzdálené budoucnosti, kde existuje vyspělá technologie i magie zároveň. Svět je silně inspirován dějinami lidstva, hlavně První a Druhou světovou válkou. Lidstvo zpustošilo Zemi, a proto odešlo kolonizovat zbytek Sluneční soustavy. Ovšem na planetě Pluto objevilo prastarý mimozemský artefakt, který vypustil magickou sílu Černé symetrie a způsobil kolaps Myslících strojů. Tehdy technologická úroveň klesla přibližně na tu současnou. Ale to nebylo všechno. Na desáté planetě soustavy, Neru, lidé objevili další tajemný artefakt, jehož odhalení přivedlo na svět pětici Černých apoštolů, nesmírně mocných bytostí posedlé vyhlazením lidstva. Tato Černá legie brzy napadla ostatní planety a lidstvo se objevilo ve válce o vlastní přežití. Nakonec sice vyhrálo, ale nebylo všemu konec. O tisíc let později nenechaví lidé opět přistáli na Neru a tím vyprovokovali Černou legii k dalšímu útoku. Tentokrát však válka jen tak hned neskončí… .

Majoritní frakce světa MCKapitol
Megakorporace, která má své kořeny v USA. Jejím domovským světem je Mars a v jejím čele stojí Prezident. Ozbrojené síly jsou zaměřeny na letectvo. Kapitol je největší korporace.

Bauhaus
Megakorporace, která má své kořeny v Evropské unii. Jejím domovským světem je Venuše. V čele stojí čtyři nejmocnější šlechtické rody a čtyři Vévodové Elektoři (jeden má původ v Rusku, druhý v Německu, další ve Francii a poslední v Itálii). Ozbrojené síly jsou zaměřeny na obrněná vozidla. Bauhaus je nejbohatší korporace.

Mishima
Megakorporace, která má své kořeny v Asii, hlavně tedy Japonsku a Číně. Domovským světem je Merkur. Korporaci vládce Overlord a jeho tři Následníci trůnu. Obzrojené síly jsou zaměřeny na obrovské bitevní skafandry. Ačkoliv má Mishima poměrně rozvinutou technologii (jako Japonsko), její kvalita je velmi nízká (jako v Číně). Mishima je nejlidnatější korporace.

Imperiál
Megakorporace, která vznikla z britského Commonwealthu. Domovským světem je Pás asteroidů, hlavním z nich je potom Victorie. Ozbrojené síly jsou zaměřeny na zákopovou válku a speciální jednotky pěchoty. Imperiál je nejagresivnější korporace.

Kybertronik
Nejmladší megakorporace, která vznikla dávno po exodu ze Země. Vyznačuje se vysokým stupněm technologické úrovně. V jejím čele stojí záhadný koncil Exekutiv. Sídlem je taktéž Pás asteroidů, hlavně Ceres a Dembovska, dvojice větších asteroidů. Ozbrojené síly jsou zaměřeny na umělou inteligenci. Kybertronik je nejmenší korporace.
Mutant Chronicles
Kartel
Kartel je spojení pěti megakorporací. Je jako dnešní OSN. Dohlíží nad mírem a pomáhá bojovat proti Černé legii. Oba úkoly jsou však ale velmi těžké a ne vždy úspěšně splněné. Sídlem Kartelu je Luna, měsíc Země. Kartel vlastní armádu Doomtrooperů, nejlepším lidských vojáků všech dob. Bohužel, Doomtrooperů je velmi málo a tak jsou nasazováni jen do těch nejtěžších bojů.

Bratrstvo
Církevní organizace, která vznikla jako opak Černé legie. Ovládá mystické síly Umění a v jejím čele stojí Kardinál. Posláním Bratrstva je spasit lidstvo a vykořenit Temnotu, kdekoliv se nachází. Sídlem Bratrstva je Luna, měsíc Země.

Důležité postavy Mutant ChroniclesAlgeroth
Algeroth je mocným Černým apoštolem války. Má nejmocnější legie a nejsilnější zbraně.

Ilian
Ilian je Černá apoštolka Černé symetrie. Její služebníci ovládají magické síly lépe, než kdokoliv jiný.

Semai
Semai je Černým apoštolem zrady a nenávisti. Jeho specialitou jsou únosy, atentáty, infiltrace a vyvolávání válek.

Muawijhe
Muawijhe je Černý apoštol, který ovládá lidské sny a duše. Jeho služebníci terorizují lidi a způsobují všeobecný chaos jak ve městech, tak v armádě.

Demnogonis
Demnogonis je Černý apoštol vládnoucí nemocem a mutacím všeho druhu. Jeho zásluhou jsou po celé soustavě šířeny smrtící choroby všeho druhu.
Mutant Chronicles
Na základě světa Mutant Chronicles vzniklo několik stolních, karetních a RPG her. Nejznámějšími jsou samozřejmě RPG, dále karetní hra Doomtrooper a wargamingová hra Warzone (tyto dvě hry vyšly i u nás). Takovým menším neduhem je fakt, že práva na MC držely už tři firmy a každá z nich zkrachovala. V současné době je vlastní firma Paradox Entertainment, která hodlá do světa vypustit novou stolní hru, nové RPG a dokonce i film. Ovšem skutečností je, že toto nové MC se již příliš odvrátilo od původního konceptu, takže mnohým fanouškům může připadat, že se vlastně jedná o něco zcela jiného. Já se řadím mezi ně.

Víte že: Autor tohoto článku, tedy Gediman spolupracuje s tvůrci Mutant Chronicles?

Že vytvořil největší českou a nejspíš i světovou encyklopedii Mutant Chronicles, kterou najdete na této adrese ?

FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2023
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0095 vteřin