MangaFEST 2011

20.6.11 - Robert Zittnan - Komentáře (0)
MangaFEST 2011 je 1. ročník mini festivalu mangy, anime a japonskej kultúry. Organizovaný je pod záštitou OZ AnimeCrew v spolupráci s Kultúrnymi Zariadeniami Petržalky.
MangaFEST 2011 sa uskutoční 2. července 2011 v DK Lúky v Bratislave ako odmena pre žiakov všetkých škôl po úspešne absolvovanom školskom roku 2010/2011.
MangaFEST priblíži svojim návštevníkom fenomén japonskej popkultúry, poskytne edukáciu formou prednášok a workshopov i rôzne výtvarné či umelecké súťaže pre sebarealizáciu talentovaných mladých ľudí.


Program:

V priebehu celého festivalu bude paralelne v niekoľkých sekciách prebiehať rôznorodý program členený na tieto tematické žánre – Anime, Manga, Japonsko, Hry, Scifi & Fantasy a Popkultúru. Chýbať nebude ani pútavý sprievodný program či tvorivé súťaže.
Program je postavený tak, aby príjemnou formou pobavil a informoval ľudí každej vekovej kategórie.

Medzi hlavné sprievodné programy určite patrí súťaž o najlepšie kreslené dielo vo výtvarnej súťaži FanArt. Hľadanie najväčšieho talentu alebo zabávača v súťaži Miss Anime, chýbať by nemala ani súťaž zvaná Cosplay, kde sa bude súťažiť o najlepší kostým hrdinu z filmov, hier alebo anime a na záver sa posnažíme objaviť najlepšieho speváka v Karaoke a tanečníka v tanečných súťažiach Dance Dance Revolution a Pump it Up.
Vo filmovej sekcii sa návštevníci môžu tešiť na filmy, akými sú napríklad Harry Potter 7, Rango či ukážky kvalitnej japonskej animácie.
Súčasťou MangaFESTu bude čitáreň manga komiksov v spolupráci s prvou a jedinou slovenskou manga knižnicou MangaClub.
MangaFEST 2011
Japonská kultúra sa predstaví s rôznorodými zaujímavými prednáškami o skladaní origami, zvykoch a bojových umeniach, jedle, kimonách či rôznymi inými zaujímavosťami z krajiny vychádzajúceho slnka. A, samozrejme, chýbať nebude ani populárna moderná kultúra v podobe japonských komiksov a animovaných filmov.
Pre fanúšikov literatúry a seriálov budú pripravené prednášky o scifi a fantasy literatúre i najnovších seriáloch, ktoré taktiež spadajú pod lákavú popkultúru.

A chýbať nebude ani príjemné posedenie v čajovni alebo v prítomnosti spoločenských hier (Carcassone, Osadníci a podobne). Prípadne si môžete zahrať kartové hry Magic: The Gathering, Yu-Gi-Oh a World of Warcraft.

Detaily:

MangaFEST 2011 sa uskutoční 2. júla 2011 v priestoroch DK Lúky, Viglašská 1 v Bratislave. Začne sa o 10:00 a skončí o 22:00.

Více na mangafest.cz

FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0084 vteřin