Kyu Sakamoto - Sukiyaki

10.9.08 - Razer - Komentáře (0)
Asi před týdnem jsem narazil na jednu velmi zajímavou písničku, ale musel jsem se zeptat na její jméno. Po týdnu mi kdosi konečně odpověděl, že jde o 50 let starou klasiku jménem Sukiyaki.

Nelenil jsem a hned si ji na Youtube našel, tím však zajímavosti nekončí Sukiyaki se totiž v Japonsku nazývá velká mísa jídla a to mi k romantické písničce moc nesedlo. Tak jsem hledal dál a zjistil, že původní název Ue o muite arukō (shall walk looking up) byl změněn z komerčních důvodů, na snadno zapamatovatelný a nic neříkající název jídla. A úspěch se dostavil, Sukiyaki byla první japonsky zpívanou písničkou, která se ve světě (USA, Kanada) dostala na první příčky hitparád.

Kyu Sakamoto alias Kyu chan bohužel zemřel v 80 tých letech ve svých 43 letech při leteckém neštěstí. Mimochodem jméno Kyu Sakamoto skrývá také jednu zajímavost. Kyu totiž znamená devět, a Kyu Sakamoto se narodil jako deváté dítě svých rodičů, a protože chudáci už asi nevěděli jak nového klučinu pojmenovat stala se z něj "devítka" :-)

Sukiyaki
Good Timing

FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0079 vteřin