Klementýnka

26.2.07 - Razer - Komentáře (33)
Pamatujete si ještě vůbec na tuhle nádhernou pohádku? Já už bohužel téměř ne, proto berte tenhle článek jako nostalgické připomenutí minulosti a shrnutí novinek o tomto pozapomenutém kultovním dílku pro skoro nejmenší.
Kdy sledovat: Rozhodně sledujte přímo seriál a ne jeho americkou filmovou ořezávku, kde je mnoho scén vystřižených a kde má celé dílko nálepku jen pro děti!

Vše se točí okolo mladé dívky Klementýnky, která ve dvacátých letech minulého století ochrnula při leteckém neštěstí a nyní se svou zbývající rodinou cestuje po celém světě. Jenže je tu také démon Malmoth, který se prostřednictvím svých služebníků snaží dostat Klementýnku pěkně k sobě do věčné beznadějné temnoty. Naštěstí se Klementýnky zastane “strážný anděl“ Héméra ve své kouzelné bublině, spolu pak bojují s Malmothem a jeho přisluhovači v různých časových obdobích a zemích světa. Setkají se z důležitými historickými postavami, ale i smyšlenými charaktery jako jsou třeba Charles Lindberg, nebo Oliver Twist.
Klementýnka
39 dílný seriál vznikl roku 1985 ve Francii s Japonskou koprodukcí a byl odvysílán v 17 zemích světa včetně ČR. Za jeho jednoduchým příběhem se skrývá pro malé dítě i dospělého člověka mnoho věčných pravd a moudrostí.
Na mě osobně měl celý seriál jeden zásadnější efekt. Uvědomil jsem si, že dokud jsi něco neviděl nemůžeš nad tím mávnout rukou a označit to za hloupost. Klementýnka pro mě jako “všeho“ znalého caparta byla jen další kreslenou vykopávkou. Jenže ani nevím jak, jsem se na pár dílů přeci jen podíval a zapamatoval si, že ne vše je takové jak se na první pohled zdá. I podle reakcí ostatních diváků po celém světě byla tahle pohádka díky různým drobnostem prostě jiná, třeba charakter hlavního padoucha (vše spalující plamen). A dnes by pravděpodobně v zemích jako je USA nedostala vůbec povolení k vysílání, ty děti by ještě mohli začít myslet! .-)
Klementýnka
Ale právě protože seriál nebyl v USA nikdy pořádně vysílán je velice obtížné ho nějak sehnat a jeho celosvětová popularita tak velmi utrpěla. Přesto má třeba v Turecku velké množství fanoušků, kteří chtějí například natočit hraný film viz. možná bude hraná Klementýnka s Johnny Deppem.

Zajímavé je také její hodnocení na imdb, kde má 8.8/10.

Bonus: Úvodní písnička a její text ve francoužštině.

Vaše hodnocení: 97%  (15 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0121 vteřin