Google nabízí automatický překlad už i do češtiny

9.5.08 - Razer - Komentáře (0)
Před chvilkou sem jako mnoho jiných uživatelů zjistil, že Google spustil už i ve svém fulltextu podporu automatického překladu jakýhkoli textů, ale i celých webových stránek.
Pro nás v ČR je to sice úplná novinka, ale vývoj této aplikace a její ostré použití lze vysledovat přibližně do roku 2006, nebo ještě dále. Kvalita samotného překladu není nic moc, ale za takových 10-20 let až Google ještě zdokonalí své "roboty" a naplno využije obrovské množství totožných zaindexovaných stránek v různých jazycích k jejich "výuce" budeme se divit, jak jsme bez automatického překladu mohli žít... .

Veškeré webové stránky lze převádět ale i mezi následujícími jazyky: angličtina, japonština, francouzština, němčina, ruština, španělština, arabština, bulharština, čínština, chorvatština, čeština, dánština, holandština, finština, řečtina, hindština, italština, korejština, norština, polština, portugalština, rumunština a švédština.

Google dal světu znovu jasně na srozuměnou, že se neplánuje spojit např. s Microsoftem, ale naopak hodlá expandovat. Při případném spojení s Yahoo by nám tu mohl vzniknout další téměř monopolní obr, tentokrát v oblasti internetu.

FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0083 vteřin