Blood: The Last Vampire - Komentáře

Autor

Nadpis

Text

Opiš co je na obrázku   opiš 


3.2.2009 15:00
RE:WraithDea
Mně ty nevysvětlené věci na původním Bloodu naopak přilákaly.
17.1.2009 16:35
Moje hodnocení tohole filmu podstatně snižuje jeho krátkost a taky spoustu nevysvětlených věcí, který prostě nelze pochopit, pokud jste neviděli Blood+. Neviděla jsem to úplně před zhlédnutím Blood+, ale někdy k 6. dílu, takže ne až tak pozdě...ale kdybych se na to koukla úplně před tim, zajisté bych nepochopila o co tam vůbec jde a proč tenhle dělá tohle a tamten tamto...
Já tomu dávam tak 60%, hodně se mi líbila Saya, kterou v seriálu úplně zkazili
10.12.2008 17:04
no jo berte to tak že tohle byla moje úplně první recenze a zas tak špatná ani s odstupem snad neni :p
10.12.2008 14:35
Lákadlo???
Nejsem tak nadšená z tohoto minihororu jako třeba Augustus, ale má pravdu v tom, že lákadlo na Blood+ to mohlo být asi jen těžko, když má totálně odlišnou koncepci než následující seriál. A že je to vidět na každém záběru i stylu animace. Ať je klidně autor nadšený Bloodem+, já mu to narozdíl od Augusta vymlouvat nebudu (hlavně když jsem se málem platonicky zamilovala do Hajiho:)). Divím se, že Augustus nezval Blood+ právě kvůli téhle skvělé postavě aspoň trochu na milost. Každopádně optika článku opravdu špatná a hodnocení výrazně menší než by si původní Blood zasloužil.
5.8.2008 10:19
ehm...ehm
To jsem nikdy netvrdil, rozhodně to však byl akční horor nadprůměrný. Tedy vysoce nad 50% vzhledem k tomu, že kdejaké průměrné zábavě se dnes dává 60% i 70%, ačkoliv recenzenti její průměrné kvality v textu přímo přiznávají. Asi neumějí počítat.:-D

Prostě jsi použil v článku špatnou optiku. A doufám, že je nyní jasné, proč Blood není a nemůže být úvodem k tomu kulturnímu zvratku Blood+.
4.8.2008 23:40
Správně
Ale stejně si myslím, že tohle nebyl jeden z nejlepších hororů všech dob :-) I když třeba v dnešní době jistě lepší nežli Frankie .-)
4.8.2008 23:35
Správně
To je úplně normální. Nicméně k opravdu profesionálnímu a zodpovědnému recenzování patří respektování specifických vlastností žánru. Každý má to svoje a proto jej jeho fanoušci mají v oblibě. A vyčítat jim jejich specifika je trochu jako stěžovat si, že komedie je moc nevážné či akční filmy moc akční. Každý pochopí, když Ti nesednou, ale snižovat jim kvůli tomu hodnocení je ranou pod pás.;-)
4.8.2008 20:31
A teď
zkus otočit optiku, někomu prostě horrory nepřijdou jako topžánr....
4.8.2008 18:47
Hm...
Nikdy jsem netvrdil, že Blood je anime pro všechny. Rozhodně tedy není pro lidi, co potřebují mít všechno dořečené a polopatě vysvětlené (alespoň na 50 dílů:-D). Ten filmeček je zkrátka čistokrevný a nadmíru atmosferický i povedený horor s všudypřítomným nádechem tajemna. Tedy nic nic pro fanoušky Blood+ či telenovel.

100% bych mu sice nedal, ale více než 50 si rozhodně zasloužil. Mnohem více.

Něco k zamyšlení: Nedávno jsem s jednou fanynkou romantických příběhů sledoval Tenkrát na Západě. Nic moc jí to nelíbilo. Myslíte, že by tomuto filmu dala také 50%? A bylo by to tak správně?
4.8.2008 4:14
No nevim jestli bych tu mel vlastne vubec psat Blood+ jsem tak nejak minul a nevidel, coz brzy napravim, ale tento film jsem videl a pro me jako neznalce to byla celkem nic nerikajici vec i kdyz je pravda ze tento zanr opravdu moc nemusim takze jsem mozna zaujaty, ale abych se vratil k tomu co sem tady vlastne chtel napsat. Proste se musim zastat razera a s jeho hodnocenim a recenzi jen a jen souhlasit, protoze mi to fakt nic nerikalo. Takze omlouvam se vsem priznivcum blood ale fakt ten film je pro neznale totalni blbost pac to cloveku nic nerekne :-). Jinak po strance provedeni kresba, hudba apod. bych mu dal klidne i 100% ale pro neznale je tento film nic nerikajici vec kterou by meli asi minout pokud neplanuji blood+ sledovat.
1.8.2008 0:12
Haji
Haji je další přiblblé klišé. Všimni si, že v původním Bloodu vůbec nebyl.
1.8.2008 0:11
No
já své řekl a stojím si za tím cítím to tak, že seriál byl v moha věcech opravdový, o filmu se můžeme bavit a klidně bych mu možná s odstupem něco přidal, ale to je tak vše, musím končit dobrou.
1.8.2008 0:09
Tak proč ne?
Jako úvod je to geniální. Nevím, proč tomu potom vyčítáš nedořečenost a krátkost. Rozhodně to však neměl být úvod k Blood+
1.8.2008 0:07
Dovol, abych Tě poučil
Tím se tedy vysvětluje ta krátkost a spousta nevysvětleného. Vím, že Ti to možná vadí, ale Blood za to nemůže a vyčítat mu to není úplně fér.

Navíc nedořečenost je mnohdy lepší než stupidní vysvětlení chemickými změnami v mozku toho, že se hrdinové chovají pro větší dramatičnost jako imbecilové. To pokulhává víc než doktor House. Nedořečenost totiž často nutí lidi přemýšlet, což přízemním jedincům samozřejmě vadí. Ti by nejraděj měli všechno pěkně polopatě vysvětleno (i kdyby to pak nedávalo smysl) s kupou patologických ale velmi efektních emocí a póz navrch.;-)
1.8.2008 0:06
to zas dovol ty
zjišťoval jsem si to a Vampire měl být pouhým úvodem! Nevím jestli bylo Vampirem míněno celé nedotočené 6 dílné OAV ale Vampire měl být uvod pro seriál, alespoň tak jsem si to zjistil.
1.8.2008 0:01
Dovol
Blood je rozhodně starší než Blood+ a měl, tuším, být začátkem šetidílného OAV. Jenže v průběhu tvorby došly prachy, takže zlstal jen tento první díl.
Jak již to tak však chodí, po odpískání tohoto projektu se přišlo na to, že je to úspěšné až kultovní. Ve studiu se objevil nějaký v tvůrčím smyslu impotentní kokot, který se rozhodl z toho vytřískat prachy.

Děj pro šestidílné OAV se natáhl na 50 (!!!) dílů. Změnil se žánr na telenovelu a vůbec i grafické provedení, aby bylo levnější a kýčovitější. Logika i umění dostalo těžce přes tlamu, ale prachy se řinuli a lidé bez vkusu slintali blahem.

V Blood+ jsem neviděl nic, co bych neviděl již někde jinde a mnohdy o dost lépe zpracované.

Když o něčem píšeš, je dobře o tom něco vědět. Původní Blood rozhodně neměl být úvodek Bloodu+ ani filmečkem k shlédnutí po seriálu, což je vidět na první pohled.;-)
31.7.2008 23:48
Pak
třeba také to jak se lidský mozek pokouší s tou chemickou nestabilitou vyrovnat a různě jí obcházet viz Amshelova obsese Solomonova znechucenost a nová láska...
31.7.2008 23:46
No třeba Haji, nebo způsob vysvětlení emocionální nestability účinkujících (to hlavně) ten nápad není nikterak nový, ale polo-scifi pojetí, že jde vlastně o změnu chemie mozku není vůbec špatný zvlášť když vezmeme v potaz poslední věty Nathana Mahler, pak dostává při troše fantazie příběh zcela nový rozměr a smysluplné pokračování se jen nabízí.
31.7.2008 23:43
atmosféru
ten film měl (jenže zase nějak mě konkrétně neoslovila), ale nějakou převratnou zápletku teda neměl, navíc byl krátkej a mnoho zůstalo nevysvětleno. Jako intro dobré jako film po dosledování seriálu děs .-)
31.7.2008 23:13
????????????????
A v Blít...promiň Blood+ snad něco převratného bylo?
31.7.2008 22:52
Vážně
A co třeba skvělá animace, nápaditost a atmosferičnost opravdového hororu plus výtečný hudební podklad?
24.7.2008 19:59
to prostě jako skvost nepřišlo... nevidím v tom jaksi nic převratného :/
24.7.2008 18:24
Jak???
S tím hodnocením jsi se dosti sekl. Jak jsi mohl tomuto hororovému skvostu dát jen 50%??!
29.3.2007 21:22
83
Jufufu...83 Tenhle film ja rada!!! X3 Omluvte ten dlouhy komentar...

1
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2022
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0626 vteřin