BLOOD+

14.2.07 - Razer - Komentáře (70)
Tak kde začít, to bylo první co mě napadlo když jsem se rozhodl napsat recenzi na tenhle hit let 2005-2006. 50 dílný seriál Blood+ nepřímo navazuje na film Blood: The Last Vampire (viz. recenze na něj), ale odehrává se zhruba o 40 let později. Když poprvé spatříte Sayu, nepoznáte ji a v tom je hlavní problém, Saya totiž nepoznává ani sama sebe.
Po řekněme dost nepěkných zážitcích z Vietnamu ztratila paměť a žije obyčejný život jako dcera válečného veterána George Otonashiho v Okinawě. Má kamarádku, sportuje, ráda hodně jí a vůbec má se díky své skvělé rodině moc fajn. Vše se má, ale brzy změnit. Minulost se totiž opět probouzí k životu, jenže je vůbec tahle křehká dobrosrdečná dívka schopna čelit nadcházejícím dobrodružstvím a unést strašlivou pravdu?
BLOOD+
Bohužel, bohu dík? Tohle nebyla jen řečnická otázka, ale dalo by se říct jedna z hlavních myšlenek seriálu. Takový pohled na doslova se hroutící osobnost, je k vidění jen velmi, velmi zřídka. Nebojte, nudit se nebudete, Blood+ má hlavně v první polovině neuvěřitelný spád a autoři tu konečně naplno využili svobodu kterou jim animovaný film skýtá. Zavítáme do tajemného a mrazivého Ruska, romantické a krásné Francie, moderních velkoměst Severní Ameriky, novodobého neutěšeného Vietnamu a na křídlech vzpomínek se vrátíme do dalších zemí, ve kterých se odehrály zlomové okamžiky v životě našich hrdinů. Právě tato kouzelná atmosféra kterou seriál dokázal už v prvních dílech navodit mě přímo dostala. Vždyť koho by neoslovil například tajemný fantóm, ples jako z pohádky a následná bitva ve vinném sklípku za zuřivého cvakání fotoaparátu senzacechtivého reportéra, boje v opuštěných vojenských základnách, plnou parou se řítících vlacích… . To vše skvěle dokresluje překrásná hudba od takových oscarových es jakými jsou třeba Mark Mancina.
BLOOD+
Asi to nejdůležitější, postavy, jsou v Blood+ na velmi dobré úrovni a míra prokreslení jejich charakteru a motivů je velmi vysoká. Tak třeba oddaný společník Hagi, který stojí Saye neustále po boku a je ochoten pro ni kdykoli zemřít, hodně dlouho vás bude trápit otázka proč? Pak David, voják z druhé generace zabijáků chiropter. Ale i muž z oceli, jakým je, se může jednoho dne zlomit. Kai a Riku jsou zase Sayni nevlastní sourozenci, kteří ji mají velmi rádi. Jak se ovšem vyrovnají s její minulostí a tím co jim zítřek přinese? O záporných hrdinech prozradím kvůli spoilerům jen to, že až na pár vyjímek nejsou jenom černí, všichni měli a mají své důvody a osud, který se s nimi nemazlil.
Celkové množství postav je v tomhle dílce tak akorát, není jich ani moc, ani málo. O to víc budete nevěřícně kroutit hlavou a říkat si to není pravda, až začnou chudinky nepěkně umírat.

Stejně jako mnoho fanoušků a recenzentů jsem Blood+ doslova hltal a dát 13 dílů za jeden den nebyl problém. To byl asi také důvod proč jsem mu odpustil několik hluchých míst kde už byly některé situace neúměrně protahovány. Jak jsem totiž zjistil, ti kteří neměli možnost, nebo zrovna chuť sledovat Blood+ takto rychle, na některých místech doslova uvázli a seriál si pak už nedokázali zamilovat. Prostě a jednoduše, kdyby měl jen 25 dílů kvalitě by se nic nestalo.
BLOOD+
To je ovšem jediná vítka kterou k němu mám, pokud jste alespoň trochu romantik, máte slabost pro upíří žánr, zbožňujete akci a krásnou kresbu, nebo máte "jenom" rádi pěkný příběh, ve kterém se střídají chvíle štěstí a smutku, je Blood+ ten pravý seriál právě pro vás.

90%

Video: Blood+ 1. Ending

Vaše hodnocení: 88%  (320 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.012 vteřin