Allods online

2.6.10 - Cross - Komentáře (46)
Poslední dobou vznikala velká spousta multiplayerových RPG her na hrdiny. Mezi příklady lze jmenovat např. Two Worlds, Warhammer online a nejvyšší špičku – World of Warcraft. (Dále už jen WoW).
Allods online (Dále už jen jako “Allods“) je hra, která má poměrně velikou šanci WoW z tohoto trůnu sesadit. WoW čeká další datadisk, který má celý svět a hru dost upravit a dle mého názoru už to bude moc. Jak zní lidové přísoví: “Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.“ Allods je WoW na první pohled velmi podobný, ale má dostatečně mnoho odlišností, které z něj dělají unikát.

Ze začátku je nutné říct je Allods je zadarmo. Hra je totiž zatím ještě betaverze, ale nevím, jestli se někdy bude vydávat. Hra je sice zadarmo, ale kdo chce ve hře něco znamenat, musí si za skutečné peníze koupit různá vylepšení a tak. Pro lidi, kteří se ale chtějí jen odreagovat, to ale vůbec nevadí. Člověk si může hru stáhnout na stránce věnované této hře velmi snadno, záleží ale samozřejmě jen, jak rychlý máte internet, ale instalování se dá pozastavit a pokračovat jindy. Když už je hra nainstalována, stačí se jen zaregistrovat a můžete hrát.
Allods online
Ze začátku vás strhne velmi povedená úvodní strana s kvalitní hudbou a po vytvoření postavy se vám spustí velmi povedený tutoriál z prostředí jedné z kosmických lodí. (O tom více později). Ten musí povinně projít každá postava.

Ale něco ke světu Allods. Podobně jako u WoW je hra rozdělena na dvě hratelné frakce. League (Liga) a Empire (Impérium). Liga má jako hlavní město Novosad, Impérium zase Nezebgrad. Asi si teď všímáte zvláštnosti názvů těchto měst. Je to tím, že hra je ruská.

Rasy Ligy:
Kanians – Frakce lidí, kteří jsou součástí Ligy.
Elvens – Vypadají jako krvaví elfové z WoW, ale mají dokonce i křídla.
Gibberlings – Jsou to chlupatí trpaslíčci se vzhledem koťať. Něco jako gnómové z WoW, ale chlupatí.

Rasy Impéria:
Xandaganians - Frakce lidí, kteří jsou součástí Impéria.
Arisen – Jsou zvláštní rasa připomínající nemrtví nebo necrony z Warhammeru 40.000
Orcs – Orkové, jak mají vypadat. Mnohem lepší než ti, co jsou ve WoW. Orkové ve WoW vypadají jako kdyby vyběhli z blázince. Orkové z Allods jsou skutečně „orkský“.

Profese:
Každá frakce má na výběr nějaké profese. Těmi jsou:

Warrior (Válečník)
Paladin (Paladin – Svatý válečník)
Scout (Zvěd)
Healer (Lékař)
Warden (Něco podobného jako čaroděj)
Mage (Čaroděj, mág)
Summoner (Vyvolávač)
Psionicist (Psychik – ovládá psychiku)

Zajímavé také je, že každá frakce má pro tyto profese jiné názvy.
Např. Kanians a Xandaganians mají povolání Paladina. Akorát paladin Kanianů se jmenuje Crusader (Dobyvatel) a Xandaganianů – Avenger (Mstitel)
Allods online
Světa Allods je zajímavý. Je rozdělen na spoustu planetárních ostrovů, které létají ve vesmíru. Je to ale o poznání jiný vesmír než ten náš. Tyto planetární ostrovy jsou poměrně podobné světu z WoW – Outlandu. Akorát tady jsou mnohem lépe podány. Přes tyto ostrovy se obě frakce dostávají přes kosmické lodě, které je přepravují z jednoho ostrova na druhý tím, že se plaví tímto prostorem.

Je také velmi dobře poznat, že hra je ruská. Můžete narazit na různé postavy, které mají důstojnické čepice s rudou hvězdou nebo narazit na sochy, které nápadně připomínají Lenina. Nelze opomenout také ruské nápisy či propagandistické plakáty. Allods se také odlišuje tím, že jeho svět není zase tak postaven ve stylu “středověku“. Všude můžete narazit na továrny, různé vojenské tábory, které spíše připomínají nějaké devatenácté až dvacáté století a nebo různé futuristické podzemní arisenské chodby.
Allods online
Ale nejsou tam pouze tyto dvě frakce, ale samozřejmě i neutrální příšery, za jejichž zabíjení dostává hráč zkušenosti. Boje probíhají stejně jako ve World of Warcraft – stojí proti sobě hráč a jeho protivník a hráč musí klikat na kouzla v dolní liště, aby je jeho postava použila proti nepříteli. Když má hráč dostatečně zkušeností, postoupí na další level a bude si moct schopnosti vylepšit. Zde je také věc, která je originální – a tudíž sekundární zkušenosti. Pod obrázkem vašeho hráče je kolonka ukazující zkušenosti. Když “expíte“ (sbíráte zkušenosti), nabíráte klasické zkušenosti zobrazené fialově. Spolu s nimi vám ale také nabíhají modré zkušenosti, které musíte přeměnit na fialové u takových ošklivých skřítků, kteří poskytují odpočinek.
Allods online
Doprava je v Allods mimo výše zmíněných kosmických lodí založena na teleportech. Ty jsou rozmístěny různě po planetárních ostrovech v různých městech a hráčovi nezbývá nic jiného než je používat, pokud nechce chodit ty obrovské vzdálenosti pěšky, protože zvířata nebo dopravní prostředky ve hře nejsou.

Když už máte svou postavu, můžete si ve hře vybrat nějaký “koníček“ – např. alchymii, pletení látek, vyrábění kůže, vaření a tak.

Co se týče grafického zpracování, hra mě někdy dokázala opravdu nadchnout. Grafika je dobrá a někdy jsem si prostě musel prodloužit cestu, abych se mohl kochat úžasným zpracováním hlavního města Impéria – Nezebgradu.

Úkoly (neboli questy) jsou vymyšlené dobře a je jich spousta druhů. Jsou třeba i úkoly, za které nedostanete moc zkušeností a ani nejsou nijak obtížné, ale zase vám zvednou reputaci.

Závěr:
Allods online je perfektní hra, která je ještě k tomu zadarmo, takže není problém ji zkusit a ohodnotit. Grafika je dobrá, hratelnost také a prostě celkové zpracování je super. Takže bych to v rámci současných free online her viděl na devadesát, ale pokud bude hra plně zpoplatněna jako její konkurence, půjde hodnocení samozřejmě dolů! Takže pokud budete číst článek až za nějaký ten pátek a k tomuto dojde, strhněte si 10-20 procent.

90%

Odkaz na evropskou stránku o hře (Pro Čechy spíš doporučuji evropské servery, na kterých již hraje poměrně mnoho hráčů)

Odkaz na světovou stránku o hře

Vaše hodnocení: 86%  (192 hlasů)
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2024
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.0135 vteřin