Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky - Komentáře

Autor

Nadpis

Text

Opiš co je na obrázku   opiš 


19.11.2008 21:09
Káťo
díky za komentář, samozřejmě že to vím jen si tady v recenzích dávám takové předsevzetí, že se snažím z příběhu neprozrazovat více nežli je třeba.

A musím souhlasit knižní Pán prstenů je mnohem lepší než ten filmový, tedy poslední 2 díly rozhodně. Ten první se knize hodně blíží a asi se ani o moc lépe ani natočit nedal.

Doufám že tu najdeš ještě jiné tipy na zajímavá díla, která ještě neznáš :-)
19.11.2008 18:40
Skvělá knížka!
Přečetla jsem Pána Prstenú i Hobita a moc se mi lýbyli. Sice jsem viděla i všechny tři filmy ale knižní předloha se mi líbila mnohem víc. Pán Prstenú patří mezi mé oblíbené knížky a i když jsem četla i jinou fantasy literaturu (Letopisy Narnie, Eragon nebo Harry Potter), Pán Prstenú u mně vede. Je holt těžké soupeřit s takovím slavným a propracovaným dílem. Tolkien je považován za zakladatele fantasy literatury takové jak ji známe dnes. Jako malá jsem milovala pohádky a zřejmně proto jsem si tolik oblíbyla fantasy literaturu. Nemúžu si pomoct ale mám ráda kouzla a čáry, imaginární světy, kouzelné pohádkové bytosti a postavy obdařené nadpřirozenou mocí (anime a manga mi fantasy žánr tak trochu připomíná a možná i proto jsem si je tolik oblíbyla). Miluju knihy a četbu, když mně to co čtu zaujme, pohtí mně příběh natolik, že zapomenu na své okolí a vše ostatní a příběh vnímám jako by jsem tam přímo byla a nezúčastněně vše sledovala. Jinak nevím jestli to víš ale příběh Hobita se odehrává dlouho před Pánem Prstenú. V době Pána Prstenú je Bilbo už hodně starý až nepřirozeně starý díky moci prstenu. Navíc, v Hobitovi neni ani zmíňka o Frodovi nebo dalších postavách, které se objevují až v Pánovi Prstenú.
27.4.2008 22:16
2AViP: Letopisy Narnie není fantasy ale křesťanská propaganda.
Kniha Hobit je hned po všech Zaklínačích moje nej.
19.9.2007 16:58
moje oblíbená kniha,více netřeba:-D
26.5.2007 12:51
Hobit měl docela úspěch a v té době neexistovala v tomto žánru vlastně žádná konkurence... ostatně, Tolkienův kolega a zároveň konkurent C.S.Lewis se nechal úspěchem Hobita (a neustálým odkládáním Pána Prstenů) inspirovat pro tvorbu vlastní fantasy série (Letopisy Narnie).
29.4.2007 23:27
Snažil jsem se to v recenzi napsat
Proto jsem také uvedl, že si s myšlenkou na fiktivní svět pohrával už dříve, ale že až úspěch ho podpořil v dalším snažení... Možná to ale tak nevyznělo když jsem napsal, že to Hobit všechno začal. (myslel jsem že začal úspěch tohoto světa, ne myšlenku na něj jako takový...) To o tom objednání od nakladatele jsem nevěděl ,-)
29.4.2007 23:15
Jen malé doplnění
...Hobit byl sice první kniha ze Středozemě, která vyšla tiskem, ale v té době už Tolkien pracoval na svém hlavním "pet projectu" a sice na Sillmarilionu (takže hlavní události a osoby už byly v té době +/- dané). Samotný Pán Prstenů ostatně vznikl na základě komerčního úspěchu právě Hobita... (nakladatel si doslova objednal pokračování).

1
FAQ | Kontakt | RSS | Fox Axe © 2006-2021
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.

Načtení stránky trvalo 0.045 vteřin