Gediman

Úroveň: Admin
Kredity: 1045
Pravé jméno:
Věk: neznámo kolik let
Pohlaví: muž
Web: www.gediman.cz/
Email: gediman@seznam.cz

Byl online před: 2080 dny 7 hod 0 min 10 s
Strávil zde celkem: 4 dní 7 hod 34 min 31 s
Registrace: 16. 5. 2008
Přihlásil se: 991x
Profil zobrazen: 4695x

Více


Trochu informací o mých oblíbených věcech a vkusu…

Science fantasy: Jednoznačně můj nejoblíbenější žánr. Dokáže přinést ta nejzajímavější prostředí a zápletky, prakticky všechno je v něm možné. Sem patří má Svatá trojice: Star Wars, Mutant Chronicles a Warhammer 40.000.

Science fiction: Můj druhý nejoblíbenější směr, hlavně kvůli klasikám jako série Star Trek, Terminator, Predator a... Alien (z filmu Alien: Resurrection pochází můj nick i avatar). Z dalších třeba Matrix, Starship Troopers, StarCraft a Star Gate… ačkoliv poslední jmenované jsem nějak opustil, viděl jsem jen skvělý film od Emmericha a seriál SG-1.

Fantasy: Tento žánr mě až zas tolik nebere, přesto bych ale pár děl vyzdvihl, hlavně pro svoji dokonalou atmosféru, která se neokouká. Tak předně série starých RPG her Quest for Glory. První díl jsem dohrál snad stokrát a pokaždé v něm našel něco nového. Dále tahová strategie Heroes of Might and Magic III, jejíž kreslená grafika a pohádkové prostředí je prostě nepřekonatelné. Z filmů mě pak naposledy zaujalo temné fantasy Solomon Kane – osamělý hrdina, který loví démony a nadpřirozené nestvůry na potkání, to je přesně můj styl. Pána prstenů jsem shlédl a taktéž patří mezi mé oblíbené, i když až zas tak mě neuchvátil.

Komixy se nezabývám, přesto mými nejoblíbenějšími postavami jsou Hellboy a Spawn: oproti zástupu ostatních jsou, řekl bych, dosti unikátní. Tyhle dva však znám jen z filmového zpracování. Jinak čtu nějaké ty web-komixy, třeba parodii na fantasy RPG všeho druhu, legendární Order of the Stick! Doporučuji všem.

Mám rád parodické komedie, hlavně sérii Bláznivá střela, Žhavé výstřely, Scary Movie a Austin Powers. Mezi mé nejoblíbenější komiky patří Leslie Nielsen, Jim Carrey a Mike Myers.

Dále mám rád historické a válečné filmy (Statečné srdce, Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen, Zachraňte vojína Ryana, Pearl Barbor) a dokumentární pořady o historii a přírodě. Za nejlepší považuji sérii Putování s dinosaury a její spin-offy.

Co se týče seriálů, tak jen ty, které dávali u nás v televizi. Z kreslených Simpsonovi, Futurama a Family Guy. Z hraných série CSI, Dr. House, Útěk z vězení, Tudorovci, Mentalista a Ztraceni (což je jeden z nejlepších seriálů, které jsem viděl).

Oblíbenými žánry PC her jsou real time strategie. Mezi moje herní božstvo patří StarCraft, Command and Conquer: Generals, Warhammer 40.000 Dawn of War a střílečka Half-life. Mám rád také sérii Need for Speed, hlavně moderní díly počínaje Hot Pursuit 2.

Hraji však také i stolní hry (hlavně wargaming – dříve Warzone, dnes Warhammer 40.000) a kdysi jsem hrál a sbíral také karetní hru Doomtrooper.

Mezi moje aktuální koníčky patří rozsáhlý a ambiciózní projekt Void, který do svého plného dokončení zabere ještě spoustu času. Je to stolní RPG, které bude tvořeno třemi hrami, třemi světy (první sci-fantasy, druhý fantasy a třetí sci-fi). Předtím jsem pracoval na webu pojednávajícím o Mutant Chronicles, ten teď ale zamrzl.


Void: Sci-Fantasy je tu!
RSS | Kontakt | FAQ | Fox Axe © 2006-2018
Původní recenze, obrázky, texty a zdrojový kód těchto stránek nesmí být bez souhlasu šířeny.
Web tip: Dlouhá videa zdarma

Načtení stránky trvalo 0.0079 vteřin